هوش مصنوعی در گوگل در بالاترین سطح خود قرار دارد، اما بیت کوین همچنان بهتر عمل کرده است


داده های Google Trends نشان می دهد که اگرچه هوش مصنوعی در دستور کار است، اما در مقایسه با بیت کوین در سال 2017 کمرنگ است. در چین، داستان کاملاً متفاوت است.

این داده‌ها نشان می‌دهد که علاقه جستجوی جهانی برای عبارت “AI” در گوگل به بالاترین حد خود رسیده است، اما بیت‌کوین (BTC) هنوز به اوج هیجان خود در سال 2017 پایان نداده است.

هوش مصنوعی در چند ماه گذشته بر سرفصل های خبرها تسلط داشته است و برخی معتقدند که این جدیدترین “شوق فناوری” پس از کریپتو و متاورس است.

اخیراً، مدیران OpenAI در یک پست وبلاگی در 23 مه هشدار دادند که هوش مصنوعی در دهه آینده از سطح مهارت متخصصان “در اکثر زمینه ها” پیشی خواهد گرفت و به اندازه “یکی از بزرگترین شرکت های امروزی” سازنده خواهد بود.

با این حال، در حالی که علاقه جستجوی جهانی و ایالات متحده برای هوش مصنوعی به سطح بالایی رسیده است – در Google Trends در رتبه 89 قرار دارد، در دسامبر 2017 زمانی که بیت کوین به قیمت بالای 20000 دلار خود در آن زمان نزدیک شده بود، ابداع شد.

مقایسه روند جستجو برای کلمات محبوب مانند “AI، “metaverse” و “Bitcoin” طی یک دوره ده ساله در ایالات متحده منبع: Google Trends

بر اساس گزارش Business Insider، مارک شیلسکی، یک تکنسین Alliance Bernstein، در 31 مه اظهار داشت که هوش مصنوعی «بسیار کمتر از اغراق مطلق بیت کوین است». تحلیل او به طور خاص بر روند جستجو در ایالات متحده متمرکز بود.

Schilisky «AI»، «metaverse» و Bitcoin، «سه بخش پویاترین صنعت فناوری» را در دهه گذشته مقایسه کرد تا نشان دهد که اوج حجم جستجو برای «Bitcoin» بالاتر از اوج حجم جستجو برای AI است. تا حالا.

چین چه کسی را بیت کوین می نامد؟

اما نتایج در چین بسیار متفاوت است، جایی که ارز دیجیتال ممنوع است و جستجوی گوگل محدود شده است. این کشور بایدو را به عنوان موتور جستجوی خود ترجیح می دهد.

بر اساس گوگل ترندز، کاربران چینی گوگل از ماه می 2013 هر ماه علاقه بیشتری به جستجوی هوش مصنوعی نسبت به بیت کوین داشته اند.

مقایسه روند جستجو برای کلمات محبوب مانند “AI”، “metaverse” و “Bitcoin” در چین. منبع: گوگل ترندز

در طول دهه گذشته، تنها سه مورد وجود داشته است که بیت کوین از جستجوهای هوش مصنوعی در چین پیشی گرفته است، که با رویدادهای مهم مرتبط با بیت کوین همخوانی دارد.

در نوامبر 2013، بیت کوین برای اولین بار در چین از هوش مصنوعی به عنوان یک عبارت جستجو پیشی گرفت و صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده Mt.

در دسامبر 2017، بیت کوین بار دیگر در جستجوی پیشتاز شد و این زمانی بود که بیت کوین در آن زمان به بالاترین رقم تاریخ 17249.92 دلار رسید.

سومین و جدیدترین رویداد در فوریه 2021 اتفاق افتاد، زمانی که بیت کوین پس از اخباری مبنی بر اینکه تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده و تصمیم به پذیرش پرداخت بیت کوین گرفته است، به بالای 43000 دلار رسید.

این کشور در سال 2021 ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد و اندکی پس از آن، جستجوهای آنلاین برای چندین صرافی اصلی ارزهای دیجیتال توسط کارکنان کوین تلگراف در چین نتایج صفر را گزارش کردند.

مرتبط با: استرالیا می پرسد که آیا هوش مصنوعی «پرخطر» با مشورت غافلگیرانه ممنوع خواهد شد؟

در همین حال، چین در آوریل 2023 شاهد جستجوی “هوش مصنوعی” به بالاترین سطح تاریخ 100 بود. امروزه امتیاز جستجو حدود 94 است.

در ماه مه، Flytek، یک شرکت دولتی هوش مصنوعی چینی، راه اندازی “Spark Model” را اعلام کرد، یک سیستم هوش مصنوعی که برای رقابت مستقیم با ChatGPT OpenAI طراحی شده است.

مقامات چینی اخیراً در نشستی در 30 مه در مورد نیاز به “تلاش های ویژه برای محافظت از امنیت سیاسی و بهبود مدیریت امنیتی داده های اینترنتی و هوش مصنوعی” بحث کردند. به گزارش یک رسانه محلی، در این بیانیه آمده است:

ما باید برای بدترین و شدیدترین سناریوها آماده باشیم و برای مقاومت در برابر آزمون بزرگ بادهای شدید، آب‌های متلاطم و حتی طوفان‌های خطرناک آماده باشیم.»

مجله: آیا می خواهید 500٪ تخفیف برای نکات سهام ChatGPT کسب کنید؟ بارد متمایل به چپ، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی: AI Eye


نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید