استفاده از ربات چت هوش مصنوعی باعث نگرانی 70 درصد از بزرگسالان ژاپنی می شود


یک نظرسنجی محلی ژاپنی نشان داد که 69.4 درصد از بزرگسالان خواهان قوانین سختگیرانه‌تر برای توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی هستند.

چت ربات های هوش مصنوعی (AI) چیز جدیدی نیستند، اما ظهور سریع چت بات ها به عنوان فناوری نوظهور و ادغام با جامعه، نگرانی های عمومی را برانگیخته است.

نظرسنجی جدیدی که در خارج از ژاپن در 30 آوریل منتشر شد، نگرانی شدید مردم محلی را در مورد استفاده گسترده از چت ربات های هوش مصنوعی ایجاد کرده است. بر اساس گزارش کیودو نیوز، 69.4 درصد از ژاپنی ها خواستار قوانین سختگیرانه تر در مورد توسعه هوش مصنوعی هستند.

این نظرسنجی به عنوان بخشی از یک نظرسنجی بزرگتر انجام شد که به موضوعاتی مانند میزان تایید فعلی دولت و رویدادهای مرتبط با بیماری همه گیر پرداخت. اما مولفه هوش مصنوعی اندکی پس از آنکه مقامات ژاپنی آشکارا حمایت خود را از OpenAI، شرکتی که پشت ChatGPT قرار دارد، اعلام کردند.

در 10 آوریل، هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن، گفت که دولت در حال بررسی ادغام هوش مصنوعی در سیستم های خود است. با این حال، این تنها در صورتی امکان پذیر است که مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت سایبری به اندازه کافی مورد توجه قرار گیرد.

اخیراً، ژاپن همچنین برای ایجاد یک محیط دوستانه تر برای نوآوری در کریپتو و فضای گسترده تر وب 3 فشار آورده است. تیم پروژه Web3 کشور در تاریخ 6 آوریل وایت پیپر جدیدی درباره راه‌های گسترش صحنه رمزنگاری محلی منتشر کرد.

مرتبط با: گزارش: رقیب هوش مصنوعی Google ChatGPT با مقاومت داخلی روبرو می شود

دولت‌ها در سراسر جهان در مورد مقررات هوش مصنوعی و تأثیر آن بر جامعه سؤال می‌پرسند. ایتالیا یکی از اولین کشورهایی بود که استفاده از ChatGPT را به طور موقت ممنوع کرد. اگرچه مقامات اخیراً گفته‌اند که این فناوری می‌تواند مجدداً وارد شود، مشروط بر اینکه خواسته‌های شفافیت آنها را برآورده کند.

در آلمان، رگولاتورها تحقیقات خود را در مورد انطباق GDPR ChatGPT آغاز می کنند، در حالی که در سراسر اتحادیه اروپا، قانونگذاران در حال نهایی کردن قانون هوش مصنوعی هستند که سابقه ای را برای همه کشورهای عضو ایجاد می کند.

مقامات چینی همچنین اعلام کردند که شرکت های هوش مصنوعی و خود این فناوری به زودی تحت بررسی های امنیتی اجباری پس از تشدید توسعه فناوری قرار خواهند گرفت.

مجله: موج رقبای ChatGPT چین به زنجیره چندگانه Alibaba: Asia Express منتقل می شود


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید