زمانی که محققان شهری به آنها دادند، ربات‌های هوش مصنوعی در یک بار با هم ترکیب شدند و یک مهمانی برپا کردند.


به 25 “عامل” هوش مصنوعی یک شهر مجازی داده شد و مشاهده شد تا برای ناهار به یک بار بروند، یک مهمانی برنامه ریزی کنند و رفتارهای مشابه انسان را ابراز کنند.

جامعه‌ای متشکل از 25 ربات هوش مصنوعی (AI) مشاهده شد که از خواب بیدار می‌شوند، صبحانه درست می‌کنند، به سر کار می‌روند، با دوستان خود برای ناهار به یک بار می‌روند و حتی یک مهمانی برپا می‌کنند که توسط شش محققی که شهری برای ربات‌ها ایجاد کرده‌اند، برگزار می‌کنند.

محققان گوگل و دانشگاه استنفورد در مقاله ای با عنوان “عوامل مولد: شبیه سازهای تعاملی رفتار انسان” در 7 آوریل اعلام کردند که یک شهر مجازی پر از “عامل های سازنده” آموزش دیده توسط ChatGPT ساخته اند.

هدف از این کار، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، ایجاد یک جامعه کوچک و تعاملی از ربات‌های هوش مصنوعی با الهام از بازی‌های شبیه‌سازی زندگی مانند The Sims بود.

با ترکیب اطلاعات جدید، ذخیره آن در حافظه و سپس اقدام برای انعکاس آن اطلاعات، عوامل می توانند استنباط های گسترده ای در مورد خود، سایر عوامل و شهرهای «اسمالویل» به دست آورند.

منظره ای از اسمال ویل که از خانه ها، پارک، بار، مرکز خرید، داروخانه و کالج تشکیل شده است. منبع: Arxiv.org

به عنوان مثال، هنگامی که ماموران صبحانه خود را در حال سوختن می بینند، می توانند اجاق گاز را در آشپزخانه خاموش کنند، برنامه ها را هماهنگ کنند و حتی با سایر عوامل گفتگوهای معناداری داشته باشند.

نتایج پژوهشگران را به این نتیجه رساند که عوامل تولیدی باعث ایجاد رفتار «متقاعدکننده» انسان می‌شوند:

این کار با ترکیب مدل‌های زبان بزرگ با عوامل محاسباتی و تعاملی، معماری و الگوهای تعاملی را برای ارائه شبیه‌سازی‌های باورپذیر از رفتار انسان معرفی می‌کند.»

یکی از نمونه‌های به اشتراک گذاشته شده در این مطالعه توضیح می‌دهد که «ایزابلا رودریگز» مامور هوش مصنوعی نه نماینده دیگر را به یک مهمانی روز ولنتاین در کافه شهر دعوت کرده است.

سپس جزئیات مهمانی به چهار نفر دیگر از جمله “ابیگیل” فرستاده شد که هیجان خود را در مورد رویداد آینده با ایزابلا ابراز کرد.

مجموعه ای از مکالمات بین عوامل هوش مصنوعی در مورد جشن روز ولنتاین آینده. منبع: Arxiv.org

در مثال دیگری از “روز زندگی خود” یک مامور هوش مصنوعی، “جان لین” ساعت 7 صبح از خواب بیدار شد، دندان هایش را مسواک زد، دوش گرفت، صبحانه خورد و اخبار را روی میز غذاخوری اتاق نشیمن چک کرد.

قبل از اینکه ادی پسر جان به مدرسه برود، جان از او پرسید که در آن روز چه کار خواهد کرد، ادی پاسخ داد و جان قبل از به اشتراک گذاشتن خبر با “همسر” خود می، در مورد آن نظر داد.

صبحی در زندگی یک مامور پرکار با جان لین، همسرش می و پسرش ادی. منبع: Arxiv.org

با این حال، همه چیز در آزمایش اشتباه پیش رفت.

از آنجایی که حافظه هر ربات هوش مصنوعی با هر فعل و انفعال گذرا گسترش می یابد، گاهی اوقات مرتبط ترین اطلاعات قابل بازیابی نیستند و در نتیجه «برخی از عوامل مکان های کمتر معمولی را برای اقدامات خود انتخاب می کنند».

مرتبط با: ایلان ماسک و مدیران فناوری خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی هستند

به عنوان مثال، زمانی که نمایندگان تصمیم می‌گرفتند کجا ناهار بخورند، اغلب در ابتدا کافه شهر را انتخاب کردند، اما محققان گفتند:

زمانی که برخی از ماموران از یک بار در نزدیکی مطلع شدند، ترجیح دادند برای ناهار به آنجا بروند، اما بار به عنوان مکانی برای دور هم جمع شدن در اواخر روز طراحی شد، مگر اینکه شهر به طور خودجوش عادت به نوشیدن بعد از ظهر پیدا کند.

در مثالی دیگر، برخی از ماموران هوش مصنوعی به مغازه‌های بسته در اسمال‌ویل نفوذ کردند، در حالی که برخی از دانشجویان در حمام خوابگاه به سراغ دیگران رفتند، زیرا فکر می‌کردند که ممکن است بیش از یک سن آن را اشغال کند.

محققان می گویند که به زودی “بیان” و “عملکرد” ​​ربات های هوش مصنوعی را از طریق پیشرفته تر GPT-4، آخرین تکرار ChatGPT که در آزمون دبیرستان و حقوق ایالات متحده با 90 درصد گذرانده می شود، گسترش خواهند داد.

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید