هوش مصنوعی و بلاک چین صنایع را تغییر شکل می دهند و بازارهای جدیدی را از ابتدا ایجاد می کنند – Moody’s


بر اساس تحلیلی که توسط Moody’s Investors Service انجام شده است، هوش مصنوعی و فناوری های دفتر کل توزیع شده، شرکت ها، صنایع و اقتصادهای سراسر جهان را مختل می کند.

گزارشی از سرویس سرمایه گذاران مودی که در 6 سپتامبر منتشر شد، پیش بینی می کند که فناوری های هوش مصنوعی (AI) و بلاک چین به یک “نقطه عطف” رسیده اند و در حال کوچک کردن صنایع جا افتاده و ایجاد صنایع جدید هستند.

به گفته نویسندگان، تأثیر ترکیبی هوش مصنوعی و فناوری‌های دفتر کل توزیع‌شده (DLTs) مانند بلاک چین پیامدهایی بسیار فراتر از ترازنامه‌های شرکت‌ها دارد و «احتمالاً کل صنایع را تغییر شکل می‌دهد، صنایع پیشرو مستقر» و «کوچک یا ناپدید می‌شود». ایجاد بازارهای جدید از صفر.” در این گزارش آمده است:

«تاریخ نشان داده است که فناوری‌های دگرگون‌کننده می‌توانند صنایع جاافتاده را کوچک یا کاملاً نابود کنند. […] هوش مصنوعی احتمالا منجر به ظهور صنایع جدید در تولید محتوا، تحرک، آموزش یا مراقبت های بهداشتی خواهد شد. DLT قبلاً منجر به ظهور ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز شده است، اما سابقه این بخش ها در 18 ماه گذشته ناپایدار بوده است.

این گزارش تاکید می‌کند که هوش مصنوعی بهره‌وری را از طریق اتوماسیون وظایف، افزایش رشد اقتصادی و تا حدی جبران اثرات پیری و کاهش جمعیت در بسیاری از کشورها افزایش می‌دهد. مزایای DLT شامل ارتقاء شمول مالی و نوسازی سیستم های پرداخت است. اما بعید است که این مزایا قبل از دهه آینده محقق شود.

هوش مصنوعی و DLT چگونه استراتژی‌های سازمان‌ها را متحول خواهند کرد؟ منبع: سرویس سرمایه گذاری مودی.

هنگام ارزیابی تأثیر بر بازارهای مالی جهانی، نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که تا زمانی که ریسک‌های مالی، نظارتی و امنیت سایبری به درستی مورد توجه قرار گیرند، هوش مصنوعی و DLT کارایی فرآیند را افزایش می‌دهند و محصولات جدیدی ایجاد می‌کنند و در نتیجه پروفایل اعتباری شرکت‌های مالی را بهبود می‌بخشند.

در این گزارش آمده است که «تحول بعدی کارایی فرآیند و محصولات جدید را به همراه خواهد داشت و در عین حال ریسک‌های موجود را افزایش می‌دهد و ریسک‌های جدید را ایجاد می‌کند» و بیان می‌کند که «تعامل ریسک و فرصت از طریق پنج کانال گسترده به پروفایل‌های اعتباری وام‌دهندگان منتقل می‌شود. ” تاثیر آن برحسب بخش و استراتژی ناشر متفاوت است.

اندازه‌گیری‌های ریسک اعتباری که تحت تأثیر فناوری‌ها قرار می‌گیرند شامل استراتژی کسب‌وکار و اجرا، عملکرد مالی، حاکمیت و مدیریت ریسک و تغییرات در سطح صنعت و اقتصادی است.

“تأثیر کلی اقتصادی و مالی تغییرات تکنولوژیکی احتمالاً مثبت خواهد بود، از جمله تغییر سیاست‌ها و استراتژیک که ایجاد می‌کنند. اما تفاوت‌های قابل توجهی در نحوه توزیع هزینه‌ها و منافع پیشرفت بین مردم، شرکت‌ها و کشورها وجود خواهد داشت.”

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت می کنید؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید