مدیرعامل نئوبانک می گوید De-Fi می تواند مشکلات ارزی آفریقا را حل کند


مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران نئوبانک Canza Finance ادعا می کند که استفاده از باکی برای معاملات ارزی در آفریقا، مرکزی را برای مشاغل آفریقایی ایجاد می کند تا با هزینه های کمتر در معاملات بین آفریقایی و ارز خارجی شرکت کنند.

دسترسی به نقدینگی فارکس و مبادلات ارزی برای بسیاری در آفریقا دشوار است و استفاده از خدمات مبتنی بر دلار را در اقتصاد وابسته به واردات این قاره محدود می کند. به گفته پاسکال نتساما چهارم، مدیرعامل Canza Finance، این شکافی ایجاد می‌کند که امور مالی غیرمتمرکز می‌تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال، شبکه‌های بلاک چین و خدمات (DApps) برطرف کند.

نتساما گفت که فناوری جدید DeFi بانک نئوبانک، باکی، با ارائه یک مبادله ارز غیرمتمرکز برای ارزهای آفریقایی و امکان مبادله بدون لغزش در نرخ های بانک مرکزی، با این چالش مقابله می کند.

مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران نئوبانک Canza Finance که پرداخت‌های فرامرزی غیرمتمرکز را برای آفریقایی‌ها ارائه می‌کند، در گفتگو با کوین تلگراف، ادعا کرد که استفاده از Baki برای معاملات ارزی در آفریقا، مرکزی برای شرکت‌ها برای مشارکت در تجارت بین‌آفریقایی ایجاد می‌کند. معاملات FX. با هزینه های کمتر معامله می شود. این همچنین یک محیط تجاری مطلوب برای تجارت بین آفریقایی ایجاد می کند.

هنگام مبادله نایرا با سدی، وجوه از آفریقا خارج می شود و در نتیجه باعث تورم در ارزش دلار و افزایش هزینه ها به دلیل تغییر نرخ ارز می شود. باکی این مشکل را با اجازه دادن به معامله گران برای مبادله ارز بدون ضرر و زیان با معامله در قیمت های رسمی بانک مرکزی حل می کند.

پیش بینی می شود که DeFi در آفریقا نرخ رشد سالانه 21.99٪ را نشان دهد و تا سال 2027 به بیش از نیم میلیون کاربر برسد. با این حال، کارشناسان صنعت استدلال کرده‌اند که این تخمین‌ها نیاز به تجدید نظر دارند زیرا نفوذ مردمی محصولات بلاک چین همچنان به رکوردهای جدید ادامه می‌دهد.

نتساما در پاسخ به اینکه آیا خدمات Baki در کشورهایی مانند نیجریه که فناوری بلاک چین به طور کامل حتی پس از تایید خط مشی اجرا نشده است، قابل قبول است یا خیر، نتساما گفت که Baki برای کار با محیط نظارتی فعلی طراحی شده است زیرا از رفتار کاربر موجود برای حل مشکلات استفاده می کند. موجود با فناوری بلاک چین. او پیشنهاد کرد که تغییر مثبت در مقررات، پذیرش صنعتی و نهادی بیشتری را برای باکی به همراه خواهد داشت.

مرتبط با: قانونگذاران کنیایی از انجمن محلی بلاک چین می خواهند تا پیش نویس لایحه کریپتو را تهیه کند

نتساما گفت در یک سوآپ ارز سنتی، عامل ریسک ارز محلی را تا زمانی که موقعیت را تبدیل کند، به عهده می گیرد، که مستلزم قیمت گذاری این ریسک برای خریدار است. باکی این خطرات را با مبادله ارزهای مشابه با نرخ رسمی کاهش می دهد و به نماینده اجازه می دهد در هنگام ورود به پوزیشن های USD با حداقل لغزش مجددا مبادله کند.

به گزارش نتساما، کاربران و مؤسساتی که نقدینگی را به باکی ارائه می‌کنند، از کارمزد 80 امتیازی که در هر سوآپ ارز در سیستم دریافت می‌شود، بازدهی دریافت می‌کنند. این بازده 50٪ به ارائه دهندگان نقدینگی، 25٪ به دارندگان توکن بومی Canza Finance و 25٪ به Canza Finance به عنوان یک سازمان تقسیم می شود.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید