ADA-backed algorithmic stablecoin Djed launched on Cardano

استیبل کوین الگوریتمی تحت حمایت ADA Djed در Cardano راه اندازی شد


Algo-stablecoin Djed از ارائه‌دهنده خدمات DeFi COTI پس از ممیزی امنیتی موفق در شبکه اصلی Cardano مستقر شده است.

از زمان سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra (LUNA) در اواسط سال 2022، بسیاری از کاربران در فضای کریپتو نسبت به طبقه دارایی مورد نظر احساس خستگی کرده اند. بازار استیبل کوین الگوریتمی نسبت به بالاترین حد خود قبل از رویداد Terra 10 برابر کاهش یافته است.

اما این مانع توسعه‌دهندگان شبکه Cardano نشده است که با راه‌اندازی استیبل کوین بیش از حد وثیقه‌دار اکوسیستم به جلو رانده شده‌اند. Djed (DJED) در شبکه اصلی Cardano در 31 ژانویه راه‌اندازی شد و به USD متصل شده و توسط سکه بومی Cardano ADA (ADA) پشتیبانی می‌شود. از توکن SHEN به عنوان سکه ذخیره استفاده می کند.

بر اساس این اعلامیه، توکن جدید اخیراً یک ممیزی امنیتی موفق را به پایان رساند و بیش از یک سال است که در حال توسعه است. DJED محصولی از Coti است، توسعه‌دهنده راه‌حل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در بلاک چین کاردانو، به‌عنوان وسیله‌ای برای فرصت‌های پرداخت جدید و DeFi.

Cointelegraph برای نظرات بیشتر در مورد راه اندازی با توسعه دهندگان تماس گرفت.

قبل از راه‌اندازی استیبل کوین جدید کاردانو، ایده راه‌اندازی یک استیبل کوین الگوریتمی دیگر باعث ایجاد وحشت در بین جامعه ارزهای دیجیتال آنلاین شد.

مربوط: بوترین: چگونه استیبل کوین های algo بسازیم که به پونزی یا خرابی تبدیل نشوند؟

این یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های اخیر از شبکه Cardano است که شامل اعلامیه یکی از بنیانگذاران چارلز هاسکینسون در 12 ژانویه مبنی بر گسترش اکوسیستم از طریق زنجیره‌های جانبی سفارشی می‌شود.

در 23 ژانویه، به دلیل یک ناهنجاری، 50٪ از گره های Cardano قطع شدند و مجبور به راه اندازی مجدد شدند و در نتیجه شبکه قطع شد. این تنها یک هفته قبل از راه اندازی آلگو استیبل کوین جدید بود.

در ابتدای سال 2023، بلومبرگ گزارش داد که شرکت ارزیابی ریسک Moody’s Corporation در حال توسعه یک سیستم امتیازدهی برای استیبل کوین است که شامل تجزیه و تحلیل اولیه برای حداکثر 20 دارایی دیجیتال است.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉