CZ تأیید می کند که حرکات غیرعادی قیمت توکن در بایننس مربوط به هک نیست

CZ تأیید می کند که حرکات غیرعادی قیمت توکن در بایننس مربوط به هک نیست


در 11 دسامبر، بایننس اطلاعیه ای در مورد حرکت غیرعادی قیمت برخی از جفت های معاملاتی صادر کرد. در نتیجه، صرافی تحقیقاتی را برای محدود کردن حساب‌های مشکوک مسئول این مشکل آغاز کرد.

صرافی کریپتو بایننس پس از مشاهده تغییرات غیرعادی قیمت در جفت‌های معاملاتی خاص، که شامل توکن‌های Sun Token (SUN)، Ardor (ARDR)، اسموز (OSMO)، FUNToken (FUN) و Golem (GLM) می‌شود، شروع به بررسی رفتار مشکوک در پلتفرم خود کرد. در حدود 40 دقیقه پس از نظرسنجی، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیرعامل بایننس توضیح داد که تغییرات قیمت “فقط شبیه رفتار بازار است”.

در ساعت 03:10 بامداد ET در تاریخ 11 دسامبر، بایننس اطلاعیه ای در مورد تغییرات قیمت غیرعادی برای برخی از جفت های معاملاتی صادر کرد. صرافی تحقیقاتی را برای محدود کردن حساب‌های مشکوک مسئول این مشکل آغاز کرده است. تحقیقات بایننس به احتمال به خطر افتادن حساب‌ها یا سرقت کلیدهای API برای اطمینان بخشیدن به سرمایه‌گذاران اشاره نکرد.

به قول CZ:

«مردی پول واریز کرد و شروع به خرید کرد. (هکرها پول واریز نمی کنند). مردان دیگر نیز دنبال کردند. من هیچ ارتباطی بین حساب ها نمی بینم.”

با این حال، صرافی اقدامی پیشگیرانه در برابر دستکاری های احتمالی انجام داد. به گفته CZ، به طور موقت برداشت‌های برخی از حساب‌هایی را که در طول نوساناتی که باعث رشد شکایات در رسانه‌های اجتماعی شده بود، مسدود کرده است.

CZ گفت: “توازنی در میزان مداخله ما وجود دارد.”

چه زمانی؟ او پرسید CZ با توجه به امکان استفاده از حساب‌های سرقت شده یا در معرض خطر برای انجام تراکنش‌های دستکاری، توضیح داد که بایننس به طور فعال این گونه حساب‌ها را رصد می‌کند و افزود:

«اگر جزئیات حساب خود را به یک پلتفرم شخص ثالث هک شده بسپارید و هکر مراقب استفاده از آن باشد، ممکن است تشخیص آن برای ما دشوار باشد. اما ما تلاش می کنیم.»

بایننس تایید کرده است که به محض اینکه تحقیقات در حال انجام اطلاعات جدیدی را در مورد تغییرات قیمت در حال انجام نشان دهد، به سرمایه گذاران اطلاع خواهد داد.

مربوط: CZ و SBF در توییتر بر سر معامله شکست خورده FTX/Binance با هم درگیر شدند

CZ در جریان اجلاس فین تک اندونزی در سال 2022 گفت که نیت مخرب مدیر عامل FTX سام بانکمن-فرید، صنعت کریپتو را چندین سال به عقب می راند.

اساسا، من فکر می کنم که ما به چند سال قبل برمی گردیم. رگولاتورها به درستی این صنعت را بسیار بسیار سخت تر مورد بررسی قرار خواهند داد، که احتمالاً چیز خوبی برای صادق بودن است.» سی.
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉