Aave به طور موقت بازارهای وام دهی را مسدود می کند تا از حملات بیشتر جلوگیری کند

Aave به طور موقت بازارهای وام دهی را مسدود می کند تا از حملات بیشتر جلوگیری کند


بازارهای وام دهی به طور موقت منجمد شامل دوازده توکن مبتنی بر اتریوم و پنج استیبل کوین است.

بازارهای وام دهی به زودی پس از تصویب رأی اعضای هیئت حاکمه با هدف مسدود کردن موقت دارایی هایی که نوسان و نقدینگی پایین تلقی می شدند، مسدود شدند. دارایی های موجود در لیست عبارتند از Yearn Finance (YFI)، Curve Finance (CRV)، 0x (ZRX)، Decentraland (MANA)، 1inch (1INCH)، نشانه توجه اولیه (BAT)، Enjin (ENJ)، Ampleforth (AMPL). ، شاخص ضربان قلب DeFi (DPI)، RENFIL، Maker (MKR) و xSUSHI.

جدای از اینها، پروتکل استیبل کوین های زیر را نیز معلق کرد: sUSD، USDP، LUSD، GUSD و RAI. با دارایی های مسدود شده، کاربران نمی توانند دارایی ها را قرض کنند یا دارایی های خود را به پروتکل واریز کنند.

بر اساس این پیشنهاد، هدف از این حرکت کاهش خطر نسخه 2 Aave و در نهایت تشویق انتقال به نسخه 3 است. این پیشنهاد همچنین توجه را به تحمل خطر کمتر اعضای جامعه جلب کرد. با این حال، نویسندگان این پیشنهاد همچنین تأکید کردند که اقدام بعدی، که می‌تواند حذف بازارها از فهرست یا فهرست مجدد باشد، به میزان نقدینگی و میزان استفاده بستگی دارد.

مربوط: هکر Mango Markets ادعا می کند که حمله کوتاه Curve را برای سوء استفاده از Aave جعل کرده است

پیشنهاد حاکمیتی پس از حمله شکست خورده 60 میلیون دلاری به CRV با استفاده از USD Coin (USDC) به عنوان وثیقه صورت گرفت. این حمله به دلیل اشتباه در محاسبه سطوح نقدینگی پروتکل غیرمتمرکز شکست خورد. با این حال، مشارکت کنندگان در پروژه روی این پیشنهاد کار کردند تا از تلاش های بیشتر برای سوء استفاده از پروتکل جلوگیری کنند.

با وجود آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) توانسته است ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران مختلف مانند Bitfinex و Ava Labs جمع آوری کند. هفته گذشته، اکوسیستم Onomy مبتنی بر Cosmos بودجه ای برای توسعه پروتکل جدید خود دریافت کرد که DeFi را با تبادل ترکیب می کند.

پروتکل غیرمتمرکز نقدینگی Aave به طور موقت بازارهای وام دهی 17 سکه را به حالت تعلیق درآورده است تا از خطرات نوسانی جلوگیری کند که می تواند منجر به تلاش های بیشتر برای دستکاری بازار شود.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉