Aave purchases 2.7M CRV to clear bad debt following failed Eisenberg attack

Aave پس از حمله شکست خورده آیزنبرگ، 2.7 میلیون CRV را برای تسویه بدهی های بد خریداری می کند


پس از یک حمله کوتاه ناموفق، اوراهام آیزنبرگ، بهره‌بردار DeFi، با ضرر 10 میلیون دلاری از Aave حذف شد.

بر اساس پست جدیدی که در 26 ژانویه منتشر شد، مارک زلر، رهبر ادغام در پروتکل وام دهی مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave گفت که این شرکت 2.7 میلیون توکن Curve (CRV) خریداری کرده است و در آینده «بدهی بسیار بد باقیمانده» را پاک خواهد کرد. دوره بیان شده است. 15 ساعت برای بیش از دوجین تراکنش. این اقدام به دنبال تأیید جامعه پروتکل بهبود Aave (AIP) 144 است قرارداد مبادله ای که 2.7 میلیون CRV را با محدودیت هزینه سکه USD (USDC) 3،105،000 دلار و حداکثر ارزش واحد 1.15 دلار برای هر CRV خریداری می کند.

بدهی بد در پروتکل Aave ناشی از سوء استفاده پیچیده ای است که در 23 نوامبر انجام شد. آواراهام آیزنبرگ که قبلاً پروتکل DeFi Mango Markets را خسته کرده بود و خسارت خالص 47 میلیون دلاری به بار آورده بود، یک سری موقعیت های کوتاه CRV با حجم بالا در Aave گرفت. به منظور ترتیب دادن یک فشار کوتاه و مجبور کردن توسعه دهندگان به بازپس گیری موقعیت های خود با افت 100 درصدی به دلیل کمبود نقدینگی.

با این حال، مشخص شد که Aave دارای نقدینگی بسیار بیشتر از حد انتظار است و طبق گزارش ها، آیزنبرگ 10 میلیون دلار در معاملات ضرر کرده است. با این حال، برخی از لغزش ها در نتیجه این رویداد رخ داد، به طوری که Aave موقعیت های آیزنبرگ را منحل کرد در حالی که در مجموع 2656 میلیون CRV بدهی بد باقی گذاشت.

در همان روز، Mango Markets در 12 اکتبر 2022 از آیزنبرگ شکایت کرد و از دادگاه خواست تا قرارداد پاداش 47 میلیون دلاری خود با هکر را در 12 اکتبر 2022 به دلیل نقش او در سوء استفاده 117 میلیون دلاری خاتمه دهد. او آیزنبرگ را به سرقت ۱۱۷ میلیون دلار دارایی دیجیتال متهم کرد. آیزنبرگ در 27 دسامبر 2022 توسط اداره تحقیقات فدرال در پورتوریکو به اتهام دستکاری کالا و کلاهبرداری از کالا دستگیر شد.

آبراهام آیزنبرگ (راست) در طول مصاحبه. منبع: YouYube، پادکست “Unchained”


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉