Aave پس از هک کوتاه 60 میلیون دلاری، تغییرات حکومتی را پیشنهاد می کند


کسری به دلیل اشتباه در محاسبه سطوح نقدینگی Aave شکست خورد.

در 23 نوامبر، یک روز پس از آن که آبراهام آیزنبرگ، بهره‌بردار Mango Markets، تلاش کرد از مجموعه‌ای از روش‌های فروش کوتاه پیشرفته برای استفاده از پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave استفاده کند، مشارکت‌کنندگان پروژه مجموعه‌ای از پیشنهادات را برای مقابله با آنچه بعدا اتفاق افتاد ارائه کردند. همانطور که توسعه دهنده مهندسی پروتکل Llama و پلتفرم مدل سازی مالی Gauntlet که هر دو در Aave مستقر هستند، بیان کردند:

“برای هفته گذشته، کاربر 0x57e04786e231af3343562c062e0d058f25dace9e [wallet associated with Eisenberg] یک موقعیت کوتاه در CRV باز کرد [Curve] استفاده از USDC به عنوان وثیقه در اوج خود، کاربر 92 میلیون CRV (حدود 60 میلیون دلار با قیمت های امروزی) را کوتاه می کرد. تلاش برای کوتاه کردن CRV در Aave شکست خورد و کاربر 10 میلیون دلار از انحلال ها را از دست داد.”

لاما نوشت که کاربر منحل شده است، اما به قیمت 1.6 میلیون دلار بدهی بد، احتمالاً به دلیل لغزش. این شرکت نوشت: “این بدهی مازاد فقط به بازار CRV جدا شده است.” “در حالی که این مبلغ کمی نسبت به کل بدهی Aave و در محدوده ماژول ایمنی Aave است، بهترین روش این است که سرمایه مجدد سیستم را برای تکمیل بازار CRV انجام دهیم.”

در آینده، پیشنهاد لاما از صندوق ورشکستگی Gauntlet و خزانه داری Aave می خواهد که تمام بدهی های مشکل دار را بپردازند. پیشنهاد جداگانه دیگری که توسط Gauntlet ارائه شده است، خواستار مسدود کردن موقت لیستی از بازارهای توکن در Aave V2 (از جمله CRV) است. روز قبل، آیزنبرگ سعی کرد با کوتاه کردن مقادیر زیادی از CRV غیر نقدشونده روی پلتفرم و مجبور کردن قراردادهای هوشمند به بازخرید موقعیت‌ها به دلیل لغزش بسیار زیاد (بیش از 90%)، فشار نقدینگی را در Aave ایجاد کند. . با این حال، زمانی که آیزنبرگ با سطوح نزولی بسیار کمتر از حد انتظار منحل شد، معاملات شکست خورد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید