Aave deploys V3 on Ethereum after 10 months of testing on other networks

Aave V3 را پس از 10 ماه آزمایش در شبکه های دیگر بر روی اتریوم مستقر می کند


نسخه جدید دارای ویژگی هایی است که توسعه دهندگان معتقدند بهره وری سرمایه را بهبود می بخشد و هزینه های گاز را کاهش می دهد.

طبق یک توییت در تاریخ 27 ژانویه توسط تیم Aave، نسخه سوم برنامه وام رمزنگاری Aave اکنون برای اولین بار در اتریوم مستقر شده است. “Aave V3” اولین بار در مارس 2022 منتشر شد و به زودی در چندین بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مستقر شد. تا پیش از این، کاربران اتریوم فقط می‌توانستند به نسخه قدیمی «V2» برنامه دسترسی داشته باشند.

Aave V3 شامل چندین ویژگی با هدف کمک به کاربران در صرفه جویی در هزینه ها و به حداکثر رساندن کارایی سرمایه کاربر است. به عنوان مثال، حالت کارایی بالا به وام گیرنده اجازه می دهد تا از برخی از پارامترهای ریسک سختگیرانه تر در اجرای وثیقه اجتناب کند، در صورتی که وثیقه وام گیرنده با دارایی قرض گرفته شده ارتباط زیادی دارد. توسعه دهندگان می گویند این می تواند برای وام گیرندگان استیبل کوین یا مشتقات استیکینگ مایع مفید باشد.

علاوه بر این، ویژگی «انزوا» اجازه می‌دهد تا زمانی که دارایی‌های خاص و پرریسک‌تر به‌عنوان وثیقه استفاده شوند، تا زمانی که سقف بدهی خود را دارند و فقط برای استیبل‌کوین‌ها استفاده می‌شوند. در نسخه قبلی، هیچ راهی برای محدود کردن نوع دارایی که می‌توان در هنگام قرار دادن نوع خاصی از وثیقه قرض گرفت، وجود نداشت. این بدان معناست که ارزش بازار پایین تر و سکه های نقدشونده به طور کلی نمی توانند به عنوان وثیقه استفاده شوند.

مربوط: Aave پس از حمله شکست خورده آیزنبرگ، 2.7 میلیون CRV را برای تسویه بدهی های بد خریداری می کند

V3 همچنین شامل یک الگوریتم بهینه سازی گاز است که توسعه دهندگان می گویند که هزینه های گاز را 20٪ تا 25٪ کاهش می دهد.

کد V3 در نوامبر 2021 منتشر شد. در مارس 2022، Aave DAO رای اولیه برای توزیع نسخه جدید را تصویب کرد. در طی چند ماه آینده، V3 در Avalanche (AVAX)، Arbitrum (ARB)، Optimism (OP) و Polygon (MATIC) توزیع شد. با این حال، نسخه اتریوم Aave همیشه روان ترین بوده و V3 قبلاً روی آن موجود نبود.

طبق پیشنهاد رسمی، در اولین عرضه تنها هفت سکه وجود دارد. رای گیری راه اندازی در 23 ژانویه آغاز شد و دو روز به طول انجامید. پس از اینکه حامیان رای را به دست آوردند، اجرای این پیشنهاد در 27 ژانویه پیش رفت. کمتر از 0.01 درصد از اعضای DAO به این پیشنهاد رای منفی دادند.

در نوامبر 2022، Aave پس از حمله کوتاه 60 میلیون دلاری که در نهایت شکست خورد، رویه های حاکمیتی خود را تغییر داد.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉