یک سال پس از Taproot، جامعه بیت کوین در تلاش است تا پتانسیل DeFi را باز کند


عملکردهای قرارداد هوشمند در شبکه بیت کوین می تواند پذیرش را افزایش دهد و نقدینگی بیشتری را برای DeFi فراهم کند.

منابع به کوین تلگراف گفتند، این واقعیت که پشتیبانی Taproot در سراسر صنعت هنوز یک سال پس از سافت فورک بیت کوین در حال خزیدن است، به پتانسیل قوی برای نوآوری و پذیرش گسترده تر راه حل های Web3 از طریق بزرگترین ارز دیجیتال جهان اشاره دارد.

الکس میلر، مدیرعامل این شرکت گفت: از ابتدا، ساتوشی پیش‌بینی کرده بود که لایه‌های ساخته شده در بالای بلاک چین بیت‌کوین را قادر می‌سازد تا با افزودن قابلیت برنامه‌ریزی، به چیزی بیش از پول جامد تبدیل شود و آن را به چارچوبی بهینه برای ایجاد قابلیت‌های Web3 تبدیل کند. پلتفرم توسعه دهنده Web3 Hiro.

ارتقاء Taproot در نوامبر 2021 انجام شد و پایه و اساس تسریع خدمات مالی غیرمتمرکز از طریق شبکه بیت کوین (BTC) را ایجاد کرد. اعتبار سنجی کارآمدتر اسکریپت‌های چند امضایی را امکان‌پذیر می‌کند، که به مسائل مربوط به حریم خصوصی می‌پردازد و با کاهش اندازه تراکنش‌های پیچیده روی شبکه، ذخیره‌سازی بلوک را بهبود می‌بخشد.

اینها تغییرات مورد انتظار در صنعت بودند، زیرا بسیاری از دارندگان بیت کوین از سکه های خود در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده نمی کنند، “زیرا این شامل کار طاقت فرسای قراردادهای هوشمند با استفاده از یک پل است تا بتوان آنها را روی پل دیگری پردازش کرد. سکو”. دومینیک ویلیامز، بنیانگذار و دانشمند ارشد در DFINITY، بنیان پشت بلاک چین کامپیوتر اینترنتی، یکی از شرکت هایی که برای باز کردن پتانسیل DeFi بیت کوین کار می کند، گفت: «بلاک چینی مانند اتریوم».

اینترنت کامپیوتر در 5 دسامبر ادغام شبکه اصلی خود را با شبکه بیت کوین اعلام کرد و به عنوان لایه 2 عمل می کند که در آن قراردادهای هوشمند می توانند بیت کوین را به صورت محلی بدون نیاز به اشخاص ثالث یا پل های بلاک چین نگهداری، ارسال و دریافت کنند، که یکی از اهداف است. از هکرها وقتی میلیاردها دلار در سال 2022 تمام می شود. به گفته این شرکت، تقریباً هر برنامه DeFi ساخته شده بر روی بلاک چین رایانه اینترنت، به دلیل نقدینگی که فراهم می کند، قصد دارد بیت کوین را نیز در بر بگیرد.

مربوط: آینده پذیرش قراردادهای هوشمند برای مشاغل

به لطف توابع قرارداد هوشمند برای بیت کوین، کاربرانی که می خواهند به DeFi بپیوندند می توانند پول خود را به آدرس قرارداد هوشمند بیت کوین ارسال کنند و مستقیماً از کیف پول خود برداشت کنند. “به زودی “تولدت مبارک! اینجا 100000 ساتوشی!” ویلیامز گفت: “می توانید یک پیام چت ساده مانند Open Chat ارسال کنید. با استفاده از یک سرویس کاملاً زنجیره ای Web3 مانند Open Chat.”

الکس میلر خاطرنشان کرد که فعال کردن Web3 در بلاک چین بیت کوین به معنای اعتماد بیشتر به ارزهای دیجیتال و برنامه های کاربردی DeFi است:

رونق اخیر در مؤسسات متمرکز مانند FTX تنها به افزایش علاقه به امور مالی واقعاً غیرمتمرکز کمک می کند، جایی که تراکنش ها به صورت الگوریتمی در سطح اجماع ایمن می شوند و کاربران مجبور نیستند برای «انجام کارهای درست» به متولیان شخص ثالث تکیه کنند. با سکه با توجه به سابقه اعتماد غیرمتمرکز پیشگام آن، بیت‌کوین منطقی‌ترین مکان برای انجام تراکنش‌های DeFi است.

به گفته میلر، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) نیز می‌توانند از عملکرد قرارداد هوشمند بیت‌کوین بهره ببرند، اما DeFi احتمالاً بیشترین رشد را به خود اختصاص می‌دهد. مردم می‌خواهند بدانند که زنجیره بلوکی که روی آن زمان و پول سرمایه‌گذاری کرده‌اند در چند سال آینده پدیدار خواهد شد، بیت‌کوین در اینجا سابقه ثابتی دارد. در بازارهای نزولی، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران به طور یکسان به دنبال دارایی‌های امن‌تر برای تمرکز هستند و بیت‌کوین همیشه دارای وجه تمایز منحصر به فرد در اینجا. همانطور که به سال 2023 نگاه می کنیم، فکر می کنم بزرگترین رشد در اکوسیستم ما DeFi خواهد بود.”

بیت کوین نزدیک به 14 سال است که چندین فورک سخت و نرم را تجربه کرده است که توسط جامعه کریپتو هدایت می شود. به روز رسانی های آینده ممکن است شامل قراردادهایی باشد که در پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP) 119 توضیح داده شده است، که لیستی از آدرس هایی را که کاربر می تواند وجوه خود را به آنها ارسال کند محدود می کند.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید