ASIC's Longo: یک حفره به FTX اجازه داد مجوز Aussie را بدون کنترل کامل ایمن کند.

ASIC’s Longo: یک حفره به FTX اجازه داد مجوز Aussie را بدون کنترل کامل ایمن کند.


جوزف لونگو از ASIC به شکافی اشاره کرد که به FTX اجازه می داد تحت نظارت خود مجوز خدمات مالی استرالیا را دریافت کند.

جوزف لونگو، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC)، خواستار بسته شدن شکافی است که به FTX اجازه می دهد مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) را در کشور بدون بسته کنترل کامل دریافت کند.

بر اساس گزارشی از استرالیا فایننشال ریویو مورخ 5 دسامبر، لونگو این اظهارات را در حالی بیان کرد که روز دوشنبه به وقت محلی در یک کمیته مشترک پارلمانی درباره شرکت ها و خدمات مالی صحبت می کرد.

یک موضوع کلیدی که کمیته بر روی آن تمرکز کرد، البته سقوط اخیر FTX و Alameda Research بود که توسط بنیانگذار کنونی مشکل سام بنکمن-فرید رهبری شد.

زمانی که در مورد اینکه چگونه و چرا تنظیم کننده به FTX اجازه دریافت AFSL تحت نظارت خود را داد، لونگو از رگولاتور دفاع کرد و توضیح داد که یک شکاف نظارتی مانع از مداخله ASIC یا انجام کنترل های مناسب می شود.

FTX در دسامبر 2021 هنگامی که IFS Markets را تصاحب کرد، طبق گزارش‌ها توانست یک فرآیند عادی کسب AFSL را دور بزند و عملاً به آن اجازه دسترسی به مجوز خود را داد. FTX استرالیا سپس در مارس 2022 به بهره برداری رسید.

لونگو گفت که این خلأ هیچ مبنای قانونی برای بررسی شرکت‌ها به ASIC نمی‌دهد زیرا مجوزهای جدید بررسی می‌شوند.

FTX خرید [its AFSL] از یک دارنده مجوز موجود لونگو گفت: “در مورد این موقعیت به ما اطلاع داده شده است، اما خرید و فروش گواهینامه رانندگی شخص دیگری بسیار آسان است.”

لونگو همچنین اضافه کرد که ASIC به طور خاص از دولت سابق به رهبری اسکات موریسون درخواست کرد تا این شکاف نظارتی را پر کند، اما در نهایت به این موضوع رسیدگی نشد.

در حال حاضر، ASIC فقط می تواند به طور مکرر یک شرکت را هنگام درخواست یک AFSL جدید بررسی کند و بنابراین تعیین کند که آیا انطباق کافی و کنترل سرمایه وجود دارد یا خیر.

مربوط: گزارش شورای فناوری: دارایی های دیجیتال می تواند سالانه 40 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند

در پاسخ، سناتور دبورا اونیل تأکید کرد که شکافی که به FTX اجازه می دهد اساساً بدون بررسی نظارتی تأییدیه ASIC داشته باشد، چشم انداز نگران کننده ای را برای مصرف کنندگان استرالیایی ایجاد می کند.

“فقط به این دلیل که شما یک AFSL مورد تایید ASIC دارید، آیا هیچ تضمینی برای یکپارچگی علاوه بر خود تجارت کریپتو وجود ندارد؟”

FTX کم است یا خیر [corporate] مدیریت. ما در مورد یک گاوچران واقعی صحبت می کنیم که می آید و پول می دهد. [for an AFSL] … یک AFSL از ASIC برای همه مقاصد پرچم گذاری شده است … اما خطر بزرگی در اینجا وجود دارد.”


نویسنده: Brian Quarmby

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉