تغییر قابل توجه در قیمت گذاری گزینه های اتریوم نشان می دهد که قیمت اتریوم می تواند به بالای 1350 دلار برسد.

تغییر قابل توجه در قیمت گذاری گزینه های اتریوم نشان می دهد که قیمت اتریوم می تواند به بالای 1350 دلار برسد.


نهنگ‌های اتریوم، در شرایطی که بازارسازان دیگر حق بیمه بیش از حد برای گزینه‌های قرار دادن محافظ دریافت نمی‌کنند، نشانه‌ای است که قیمت اتریوم ممکن است در راه رسیدن به بالاترین سطح جدید باشد.

قیمت اتریوم (ETH) از 4 ژانویه تا 10 ژانویه 10.2 درصد افزایش یافت و مقاومت 1300 دلاری را بدون تلاش زیاد شکست، اما اقدام قیمت اتریوم روشن کرده است که آیا آلتکوین آماده شروع یک روند صعودی جدید است یا خیر.

آیا سطح مقاومت قدیمی اتریوم به پشتیبانی بازخواهد گشت؟

پس از آزمایش حمایت 1200 دلاری در 1 ژانویه، کانال صعودی هشت هفته ای قدرت خود را نشان داد، اما گاوهای اتر می ترسند که فید اخبار منفی بتواند الگو را به سمت پایین بشکند.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 12 ساعت. منبع: TradingView

با وجود روند مثبت قیمت، احساسات پیرامون اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال چندان جذاب نیستند. به عنوان مثال، در 8 ژانویه، شیائو یی، دبیر سابق حزب کمونیست چین در فوژو، اعتراف کرد که در حمایت از استخراج کریپتو “بی پروا” عمل کرده است. به نظر می‌رسید که شیائو از جایی صحبت می‌کرد که شبیه زندان بود و به خاطر ایجاد «خسارت‌های سنگین» در منطقه فوژو عذرخواهی می‌کرد.

در 10 ژانویه، گزارش شد که ماموران مالیاتی کره جنوبی به دفاتر صرافی Bithumb حمله کردند تا یک مورد احتمالی فرار مالیاتی را بررسی کنند. در 30 دسامبر، پارک مو، یکی از مدیران شرکت مادر Bithumb، علیرغم اینکه تحت تحقیقات برای اختلاس و دستکاری قیمت سهام بود، مرده پیدا شد.

این هفته (10 ژانویه)، کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران جمینی، نامه ای سرگشاده به بری سیلبرت، مدیر عامل گروه ارز دیجیتال (DCG) منتشر کرد. Winklevoss برخی از اتهامات جدی کلاهبرداری را در نامه مطرح می کند و از هلدینگ مدیریت صندوق Grayscale می خواهد که Silbert را اخراج کند تا راه حلی برای کاربران Gemini’s Earn ارائه دهد.

ادامه زمستان کریپتو در 10 ژانویه زخم دیگری بر جای گذاشت و صرافی پیشرو در ایالات متحده Coinbase اعلام کرد که دور دوم اخراج 20 درصد از نیروی کار خود را تحت تأثیر قرار می دهد.

اما مدیر عامل صرافی، برایان آرمسترانگ، تلاش کرد تا با بیان اینکه کوین بیس همچنان “با سرمایه خوب” باقی مانده است، ضرر را به حداقل برساند و سعی کرد طبق معمول با پیام های تجاری سرمایه گذاران را آرام کند.

در نتیجه، برخی از سرمایه گذاران بر این باورند که اتر می تواند قیمت های زیر 600 دلار را مجدداً بررسی کند زیرا ترس همچنان احساس غالب است. به عنوان مثال، معامله گر کریپتو تونی انتظار دارد که شکل گیری مثلث فعلی باعث “پایان دیگر در اواخر امسال” شود.

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاهی بیندازیم تا ببینیم آیا فید اخبار نزولی باعث می‌شود معامله‌گران از خریدهای طولانی و استراتژی‌های خنثی تا صعودی اجتناب کنند.

الان رای بدهید!

گاوهای اهرمی از رالی گذشته عقب مانده اند

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. هنگامی که معاملات آتی با تخفیف در بازارهای نقدی معمولی معامله می شود، نشان دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است که نشان دهنده یک سوگیری نزولی است.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقه با استفاده از قراردادهای آتی از حق بیمه منفی در 1 ژانویه خارج شدند، به این معنی که سوگیری نزولی شدید ناپدید شده است. با این حال، حق بیمه 1.5٪ فعلی زیر آستانه 4٪ برای یک بازار بی طرف باقی می ماند. با این حال، عدم تقاضا از سوی خریداران اهرمی به این معنا نیست که معامله گران منتظر افت ناگهانی بازار هستند.

بنابراین، معامله‌گران باید بازارهای گزینه‌های اتر را بررسی کنند تا ببینند آیا معامله‌گران به طور مؤثری در احتمال آزمایش مجدد 600 دلار برای اتریوم قیمت‌گذاری می‌کنند یا خیر.

معامله‌گران گزینه‌ها برای محافظت از نزولی، شارژ بیش از حد را متوقف می‌کنند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا در حال حاضر پس از معاشقه با محدوده خنثی در 9 ژانویه، 11 درصد است، به این معنی که نهنگ‌ها و سازندگان بازار دیگر حق بیمه بیش از حد برای گزینه‌های قرار دادن محافظ دریافت نمی‌کنند. این در تضاد کامل با اواخر سال 2022 است که این معاملات تا 19 درصد پرهزینه تر از استراتژی های صعودی معادل با استفاده از گزینه ها بودند.

مربوط: ناوبری سقوط کریپتو دشوار است، اما ابزارهایی برای کمک به شما در سال 2023 وجود دارد.

به طور کلی، هر دو بازارهای اختیاری و آتی نشان می‌دهند که معامله‌گران حرفه‌ای در حال امن‌تر شدن هستند و این احتمال را افزایش می‌دهد که 1300 دلار یک سطح حمایتی باشد. بنابراین، حتی اگر فید خبری جذاب به نظر نمی رسد، معامله گران نمی خواهند شرط های نزولی را اضافه کنند که می تواند حرکت مثبت بیشتری را برای اتر ایجاد کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉