90 درصد از کسب و کارها از فناوری بلاک چین استفاده می کنند

90 درصد از کسب و کارها از فناوری بلاک چین استفاده می کنند


یک نظرسنجی جدید توسط CasperLabs نشان می‌دهد که با وجود شکاف‌های آموزشی، پذیرش سازمانی فناوری بلاک چین در سال آینده در ایالات متحده، بریتانیا و چین افزایش خواهد یافت.

فضای کریپتو و بلاک چین سال گذشته دوران پرتلاطمی را سپری کرده است، اما این موضوع مانع از نگاه کاربران و کسب و کارها به این صنعت نمی شود.

یک نظرسنجی اخیر توسط CasperLabs و Zogby Analytics نشان داد که تمایل به پذیرش بلاک چین مثبت است، به ویژه در بین مشاغل. این نظرسنجی از طریق 603 “تصمیم گیرندگان” کسب و کار در ایالات متحده، بریتانیا و چین انجام شد.

نزدیک به 90 درصد از مشاغل مورد بررسی گزارش داده اند که از فناوری بلاک چین در برخی ظرفیت ها استفاده می کنند و 87 درصد نیز گفته اند که قصد دارند در سال آینده روی بلاک چین سرمایه گذاری کنند. این امر به ویژه در چین مشهود است، جایی که بیش از نیمی از پاسخ دهندگان قصد دارند در سال 2023 روی بلاک چین سرمایه گذاری کنند.

رالف کوبلی، یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن کاسپر، گفت که علیرغم آشفتگی های اخیر، شرکت ها همچنان برای راه حل به بلاک چین روی می آورند:

این بسیار دلگرم کننده است که ببینیم کسب و کارها می دانند که بلاک چین یک راه حل است، نه یک رقیب.

مشاغلی که در حال حاضر از فناوری استفاده می کنند از دو ویژگی اصلی این فناوری بهره می برند: امنیت (42٪) و حفاظت از کپی (42٪). کسانی که در عملیات مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند از بلاک چین برای مواردی مانند گردش کار داخلی (40٪)، کارایی زنجیره تامین (34٪) و توسعه نرم افزار (30٪) و غیره استفاده می کنند.

الان رای بدهید!

کوبلی گفت که سال 2023 سال مهمی برای پذیرش فناوری بلاک چین خواهد بود، “به ویژه از نظر ارائه راه حل های واقعی برای مشکلات دنیای واقعی و ایجاد ارزش بلندمدت.”

مربوط: دوستدار محیط زیست ترین شبکه های بلاک چین در سال 2022

اما یک یافته مهم نشان داد که رهبران کسب و کار کجا کوتاه آمدند. در حالی که اکثریت به دانش خود در مورد فناوری بلاک چین (73٪) اعتماد دارند، 54٪ از پاسخ دهندگان هنوز اصطلاحات “blockchain” و “crypto” را قابل تعویض می دانند.

به همین ترتیب، بزرگترین موانع برای پذیرش، دانش محدود توسعه دهندگان، کمبود ابزار، قابلیت همکاری و بدبینی صنعت گزارش شده است. با این حال، تقریباً همه پاسخ دهندگان گفتند که با درک و بینش بیشتر در مورد نحوه استفاده همتایانشان از بلاک چین، احتمال بیشتری برای پذیرش آن خواهند داشت.

آموزش همراه با دسترسی یک چالش و مانع طولانی مدت برای کسانی بوده است که می خواهند با فناوری تعامل داشته باشند و با مشتریان ارتباط برقرار کنند.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉