حساب های 80 اینفلوئنسر رمزارز چینی در حملات اخیر بسته شد


تعداد کل دنبال کنندگان قبل از حذف اکانت ها بیش از 8 میلیون نفر بود.

Sina Weibo، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی چین با بیش از ۲۵۸ میلیون کاربر فعال روزانه، ۸۰ حساب اینفلوئنسر را که فعالیت‌های ارزهای دیجیتال خود را تبلیغ می‌کردند، با استناد به قوانین رسمی حذف کرد.

بر اساس اعلامیه در 5 سپتامبر، 80 حساب رمزنگاری پدیده با تعداد کل فالوورهای بیش از 8 میلیون توسط Weibo “به طور فعال” حذف شدند. این حساب‌ها به دلیل نقش آنها در ترویج ارزهای دیجیتال متهم به نقض هشت مقررات مربوط به مخابرات، مالی، بانکداری، بازاریابی آنلاین، اوراق بهادار، صرافی‌ها و امنیت اینترنتی هستند.

این پلتفرم از زمانی که ممنوعیت ارزهای دیجیتال چین در سپتامبر 2021 اجرایی شد، به طور دوره ای حساب های رمزنگاری را پاکسازی می کند. Weibo 131 حساب مرتبط با فعالیت‌های معاملات ارز دیجیتال و سهام را در ماه مارس حذف کرد.

بزرگترین سرکوب سراسری در آگوست 2022 رخ داد، زمانی که اداره فضای سایبری چین (CAC) 12000 حساب با نفوذ در Weibo و Baidu مرتبط با ارزهای دیجیتال را حذف کرد و 51000 پست تبلیغاتی مرتبط را حذف کرد. در حمایت از این تصمیم، CAC نوشت:

“[The purpose is to] حفاظت از امنیت اموال مردم مطابق با قانون. به اکثر کاربران اینترنت یادآوری کنید که مفاهیم سرمایه گذاری درستی ایجاد کنند، آگاهی اجتناب از ریسک را توسعه دهند، از درگیر شدن در فعالیت های اغراق آمیز تجارت ارز مجازی خودداری کنند و مراقب آسیب اموال شخصی باشند.”

به طور مشابه، Weibo در اقدام اجرایی قبلی خود گفت:

“[We will] ما به افزایش فشار بر فعالیت‌های غیرقانونی اوراق بهادار موجود در پلتفرم ادامه خواهیم داد و نقض قوانین و مقررات مربوطه را به شدت کنترل کرده و هرگز تحمل نخواهیم کرد.»

از سال جاری، چین به دلیل فرار سرمایه، پولشویی و نیاز به حفاظت از تلاش‌های ارزهای دیجیتال دولتی، بر فعالیت‌های خصوصی مرتبط با رمزارزها فشار وارد کرده است. برخی از این تلاش ها منجر به زیان مالی برای سرمایه گذاران غیر چینی شد.

مطالب مرتبط: با ظهور شواهد جدید، چندین قربانی زنجیره ای به دنبال پاسخی برای سوء استفاده 1.5 میلیارد دلاری هستند.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید