تحقیقات NBER: 70٪ از معاملات غیرقانونی سهام، معاملات نقدی است

تحقیقات NBER: 70٪ از معاملات غیرقانونی سهام، معاملات نقدی است


محققان دریافته‌اند که حجم معاملات فلش می‌تواند در برخی صرافی‌ها به ۸۰ درصد برسد.

با توجه به تمرکز صرافی ها با ادامه نزول FTX، یک مقاله تحقیقاتی جدید نشان می دهد که تقریباً از هر چهار تراکنش در صرافی های غیرقانونی، سه معامله تقلبی است.

یک مقاله کاری با عنوان “تجارت شستشوی کریپتو” به تازگی توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) منتشر شده است. این مقاله با استفاده از الگوهای آماری و رفتاری برای تعیین اینکه کدام معاملات مشروع هستند و نه، 29 صرافی غیرقانونی را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که به طور متوسط ​​بیش از 70 درصد از حجم این پلتفرم ها معاملات نقدی است.

محققان دریافتند که حجم معاملات شستشوی برخی صرافی ها تا 80 درصد از کل حجم معاملات بوده است. محققان نوشتند که در دوازده «مبادله ردیف 2»، 80 درصد از کل حجم معاملات، شست‌وشوها را تشکیل می‌دهند. محققان نوشتند:

این برآوردها تنها در سه ماهه اول سال 2020 به بیش از 4.5 تریلیون دلار در بازارهای نقدی و بیش از 1.5 تریلیون دلار در بازارهای مشتقه تبدیل شده است.

به گفته محققان، مشوق های کوتاه مدت برای تجارت شستشو وجود دارد. این مطالعه نشان داد که تراکنش های جعلی اغلب بر رتبه بندی صرافی ها در وب سایت های داده و آمار مانند CoinMarketCap تأثیر می گذارد. علاوه بر این، تراکنش های تقلبی نیز در کوتاه مدت بر قیمت کریپتو در صرافی ها تأثیر می گذارد.

مربوط: نظرسنجی Blockchain.com 40 درصد از 40000 پاسخ دهندگان قصد خرید رمزارز در سال 2023 را دارند.

در همین حال، خرابی FTX همچنان توجه را به خود جلب می‌کند، زیرا کیف پول‌های وابسته به Alameda Research نشان می‌دهند که نزدیک به 1.7 میلیون دلار دارایی را از طریق میکسرهای کریپتو تزریق می‌کنند. این حرکت ها چند روز پس از آزادی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX با وثیقه 250 میلیون دلاری مشاهده شد.

از آنجایی که فروپاشی FTX به اعتماد مردم به صرافی‌های متمرکز (CEX) آسیب رسانده است، مدیرانی که روی CEX کار می‌کنند نظرات خود را در مورد اینکه چگونه می‌توانند اعتماد کاربران را بازگردانند، ابراز کرده‌اند. در 25 نوامبر، کوین تلگراف با رهبران مختلف در مبادلات رمزنگاری صحبت کرد و متوجه شد که بسیاری از آنها مثبت هستند که صنعت همچنان می تواند پس از FTX را بازیابی کند.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉