با توجه به سوابق، تاکنون 7 پرونده قضایی علیه SBF تشکیل شده است.


Sam Bankman-Fried از زمان فروپاشی FTX موضوع پرونده های قضایی و تحقیقات زیادی بوده است و احتمالاً پس از آن نیز ادامه خواهد داشت.

از زمان فروپاشی امپراتوری کریپتو، تعداد شکایت‌هایی که علیه مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید، تشکیل شده، افزایش یافته است و «شوالیه سفید» سابق کریپتو، خود را متهم در هفت دعوی حقوقی دسته جمعی می‌بیند که از زمان ورشکستگی FTX تشکیل شده است.

این موارد جدا از تحقیقات و تحقیقات متعددی هستند که FTX و Sam Bankman-Fried را مورد بررسی قرار داده اند، مانند تحقیقات دستکاری بازار گزارش شده توسط دادستان های فدرال و تحقیقات احتمالی کمیسیون انتخابات فدرال در مورد کمک های پول سیاه بانکمن-فریدز به حزب جمهوری خواه.

در زیر خلاصه ای از شکایت های دسته جمعی که از 11 نوامبر علیه سام بنکمن-فرید تشکیل شده است را مشاهده می کنید.

7 دسامبر: پودالسکی و همکاران. v بانکمن-فرید و همکاران

در این دعوای دسته جمعی که توسط گرگ پودالسکی و چهار نفر دیگر تنظیم شده است، مشتریان سابق FTX، گلدن استیت وریرز، بانکمن-فرید، و بسیاری دیگر از افراد مشهور و مدیران FTX را متهم می کنند که به طور تقلبی «سرمایه گذاران ناآگاه» را به خرید اوراق بهادار ثبت نشده برای بازگشت تشویق می کنند. حمل حساب باعث می شود مشتریان میلیاردها دلار ضرر کنند.

از دیگر چهره‌های برجسته‌ای که در این پرونده نام برده شده‌اند، می‌توان به تام بردی، کوین اولری، استفن کری، ترور لارنس و شکیل اونیل اشاره کرد، در حالی که پودالسکی به دنبال محاکمه هیئت منصفه این پرونده است.

5 دسامبر: جساپ – بانکمن-فرید و همکاران.

مایکل الیوت جساپ، مشتری FTX، علیه بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق آلامدا، کارولین الیسون، و دیگر مدیران FTX، شکایت دسته جمعی را به اتهام کلاهبرداری، غنی سازی ناعادلانه و تبدیل شکایت کرد.

در شرایط حقوقی، غنای ناعادلانه به موقعیت هایی اطلاق می شود که در مواردی که قانون آن را ناعادلانه تشخیص دهد، شخصی به قیمت دیگری ثروتمند می شود و تبدیل به موقعیت هایی اطلاق می شود که شخصی دارایی شخص دیگری را برای خود «تبدیل» می کند.

همچنین با درخواست هیئت منصفه در این پرونده، جساپ ادعا می‌کند که مشتریانی که دارایی‌های خود را در FTX دارند مالکیت قانونی دارایی‌های رمزنگاری خود را دارند و متهمان آن دارایی‌ها را بدون مجوز به Alameda Research منتقل کردند – که به نوبه خود تحولی را ایجاد کرد. چشمان وکلای جساپ

2 دسامبر: هاوکینز – بانکمن-فرید و همکاران.

این شکایت که در کالیفرنیا تنظیم شده است، یک دادخواست دسته جمعی است که توسط راسل هاوکینز، مشتری FTX که وجوهی را در صرافی نگهداری می کند، از طرف هر کسی که در موقعیت مشابهی قرار دارد، با این ادعا که مشتریان با اعمال ناعادلانه و فریبنده گمراه شده اند، تنظیم شده است.

متهمان عبارتند از بانکمن فرید و سایر مدیران FTX و همچنین شرکت های حسابداری Armanino و Prager Metis که گزارش های تایید شده ای مبنی بر اینکه FTX از وضعیت مالی خوبی برخوردار است صادر کرده اند.

«همانطور که در این توافقنامه ذکر شده است، متهمان فردی در مورد YBA اظهاراتی کرده اند. [Yield-bearing accounts] و سازمان های FTX که نادرست یا گمراه کننده هستند. آنها آشکارا اعلام کردند که دارایی های FTX و YBA یک راه معتبر و ایمن برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند. این بیانیه ای است که برای فریب مصرف کنندگان برای سرمایه گذاری با دارایی های FTX طراحی شده است.”

23 نوامبر: پیرس – بانکمن-فرید و همکاران.

با همان متهمان پرونده هاوکینز، مشتری FTX، استفن پیرس، یک شکایت دسته جمعی در کالیفرنیا تنظیم کرد و بانکمن-فرید را به “یکی از بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ” متهم کرد و اینکه “او و همکاران نزدیکش با این دارایی ها به عنوان رشوه رفتار کردند.” ” صندوق برای تامین مالی سرمایه گذاری های خصوصی خود و غارت های شخصی مختلف.

یک بار دیگر، هیئت منصفه توسط شاکی (پیرس)، که ادعا می کند نقض قانون سازمان های تحت تأثیر و فاسد خراج (RICO) است، درخواست شد.

راکت کردن نوعی از جنایات سازمان یافته است که در آن یک دستور یا عملیات هماهنگ غیرقانونی انجام می شود که به عاملان اجازه می دهد به طور مداوم سود ببرند.

21 نوامبر: Kavuri – Bankman-Fried et al.

مشتری FTX سونیل کاوری یک دعوای دسته جمعی مشابه پودالسکی علیه بانکمن-فرید در فلوریدا ارائه کرد. متهمان فهرست شده شامل افراد مشهور یا شخصیت‌های عمومی هستند که گفته می‌شود بدون افشای دستمزد یا سهم خود در شرکت از FTX حمایت می‌کنند یا به شکل دیگری تبلیغ می‌کنند.

این وضعیتی است که ممکن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز به دقت زیر نظر داشته باشد و کاوری مدعی است که FTX اوراق بهادار ثبت نشده ای را تبلیغ می کند که به دروغ به عنوان اوراق بهادار ارائه می شود تا مشتریان را جذب کند و علاقه ایجاد کند.

20 نوامبر: Lam – Bankman-Fried

الیوت لام، ساکن هنگ کنگ و مشتری FTX، بانکمن-فرید، الیسون و گلدن استیت وریرز تبلیغات نادرست و قوانین رقابت ناعادلانه کالیفرنیا، و همچنین پنهانکاری متقلبانه و توطئه مدنی را نقض می کنند.

لام ادعا می کند که متهمانی که ممکن است “ماهیت واقعی FTX و YBA” را ندانند، به مردم می فروشند و به بازار عرضه می کنند و اگر مردم اطلاعات مشابهی با متهمان داشتند، استفاده از محصولات FTX را انتخاب نمی کردند. پنهان کاری متقلبانه

15 نوامبر: Garrison – Bankman-Fried et al.

این پرونده بار دیگر شامل یک گروه کامل از بازیگران مشهور و چهره های عمومی است که به نظر می رسد از کمپین های بازاریابی FTX حمایت کرده یا در آن نقش داشته اند.

مربوط: سام بنکمن-فرید ضرب الاجل پاسخگویی به درخواست شهادت را از دست داد، حالا چه؟

Garrison همچنین FTX را به درگیر شدن در شیوه های تجاری گمراه کننده و ناعادلانه و مشارکت عمدی در یک “طرح تقلب” که از “سرمایه گذاران ناآگاه” سوء استفاده می کند، متهم می کند.

پس از تشکیل این شکایات و مدارک مورد نیاز، به آنها شماره پرونده داده شد و بلافاصله به قاضی تحویل داده شد. از آنجا به هر یک از متهمان احضاریه و شکایت می شود و قاضی برنامه ای را تنظیم می کند که مراحل بعدی را مشخص می کند.


نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید