69 درصد از کاربران بر این باورند که سرگرمی های متاورس سبک زندگی اجتماعی آنها را تغییر می دهد: داده ها

69 درصد از کاربران بر این باورند که سرگرمی های متاورس سبک زندگی اجتماعی آنها را تغییر می دهد: داده ها


یک نظرسنجی جدید توسط CoinWire نشان داده است که اکثر کاربران بر این باورند که فروشگاه ابرداده زندگی اجتماعی و تعاملات آنها را تغییر خواهد داد.

سال گذشته کریپتو و وب 3 شاهد دوگانگی بین بازارهای بسیار آشفته بودند، اما انتظارات زیادی برای آینده این فضا وجود داشت. کاربران و سرمایه گذاران به طور یکسان به ورود به صنعت، به ویژه در حوزه های مرتبط با متاورژن ادامه دادند.

یک نظرسنجی اخیر توسط CoinWire که بیش از 10000 سرمایه‌گذار در فضای رمزنگاری را در دسامبر 2022 مورد بررسی قرار داد، نشان داد که احساسات کاربران نسبت به دنیای فراجهان می‌تواند بر تمام جنبه‌های زندگی اجتماعی واقعیت دیجیتال تأثیر بگذارد. 69 درصد از پاسخ دهندگان بر روی متاورس برای تغییر شکل سبک زندگی اجتماعی با رویکردی جدید برای سرگرمی شرط بندی کرده اند، در حالی که 65 درصد به رویکرد جدید متاورس برای رویدادهای اجتماعی اعتقاد دارند.

نظرات در مورد چگونگی تأثیر آن بر امور مالی، تجارت و آموزش نیز به ترتیب با 61.2 درصد، 49.6 درصد و 45 درصد بالا بود. در پنج سال گذشته، مایکروسافت 158 پتنت مربوط به متاورس را به دست آورده است که شرکت های بزرگ فناوری مانند متا، تنسنت و اپیک گیمز را تحت الشعاع قرار داده است.

همانطور که متاورس به تکامل خود ادامه می دهد، این فرصت را خواهد داشت که زندگی اجتماعی را به شکل ملموس تری تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، ویژگی‌های جدید متاورس شامل لمس و بویایی اخیراً در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2023 آشکار شد.

علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که بیش از نیمی (53٪) از پاسخ دهندگانی که در استخر ابرداده سرمایه گذاری کرده اند، دارای نوعی ارز دیجیتال هستند.

بر اساس این نظرسنجی، ایالات متحده از نظر نوآوری متاورس در رتبه اول قرار دارد. با این حال، همانطور که در بالا نشان داده شد، چین و هند از نظر احساسات مثبت برای استفاده روزانه از متاستور به ترتیب با 78 و 75 درصد در صدر فهرست قرار دارند.

مطالب مرتبط: مروری بر متاستور در سال 2022

این گزارش همچنین نشان داد که اگرچه تقریباً 9 نفر از هر 10 پاسخ‌دهنده واژه Web3 را شنیده‌اند، 52 درصد در مورد اینکه واقعاً به چیزی «Web3» می‌گویند، تردید داشتند.

در راستای عدم قطعیتی که بسیاری از سرمایه گذاران احساس می کنند، بیش از 60 درصد گفتند که مایلند مقررات بیشتری در این صنعت اعمال شود. در طول سال گذشته، تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان شروع به اتخاذ و بحث در مورد قوانین جدید برای صنعت کرده‌اند.

با این حال، دامنه های Web3 مانند فروشگاه ابرداده ها در لیست اولویت های بسیاری از کشورها قرار دارند. اخیراً دولت کره جنوبی شهر آزمایشی متاورس را به روی عموم باز کرده است.

گزارشی از McKinsey تخمین زده است که فراجهان در 7 سال آینده 5 تریلیون دلار ارزش تولید خواهد کرد.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉