کلاهبرداری 6 میلیارد دلاری و پولشویی بیت کوین: یک زن به زندان محکوم شد


به گزارش رویترز، یک زن 42 ساله بریتانیایی-چینی که به جرم تبدیل بیت کوین به دارایی از جمله اموال و جواهرات اعتراف کرد، به شش سال و هشت ماه حبس محکوم شد. گزارش ها.

ژیان ون در ابتدا با اتهامات مختلف تا 14 سال پشت میله های زندان روبرو بود. او در ماه مارس به اتهام پولشویی مجرم شناخته شد.

هنگامی که خانه او در سال 2018 مورد بازرسی قرار گرفت، پلیس متروپولیتن و بازپرس پولشویی یک صندوق امانات حاوی 61000 بیت کوین را پیدا کردند.

کارت

هم اتاقی ون، یادی ژانگ، پس از جستجو ناپدید شد. پس از کلاهبرداری از 130000 سرمایه گذار چینی و فرار به بریتانیا، مشخص شد که او مغز متفکر پشت یک طرح عظیم پولشویی است.

ون، کارگر سابق غذاخوری، توسط ژانگ استخدام شد تا از او به عنوان “نفر جلو” استفاده کند. دومی ادعا کرد که مسئولیت تجارت جواهرات را بر عهده دارد.

کارآگاهان دریافتند که ژانگ، که نام اصلی او ژیمین کیان است، در مورد ملکه شدن یک کشور کوچک اروپایی خیالات واهی داشت. طبق یادداشت های شخصی مغز متفکر جنایتکار، او حاضر بود مبلغ هنگفتی حداقل 5 میلیون دلار برای تاج و تخت خود خرج کند.

کارت

ون، کارگر سابق غذاخوری، اصرار داشت که از این طرح کلاهبرداری عظیم بی اطلاع است. به گفته ون، ژانگ به او گفت که “به طور مستقل ثروتمند است.” وی تاکید کرد که خواهان آینده ای بهتر برای پسرش است که یک مدرسه خصوصی راه اندازی کرده است.

گزارش شده است که ژانگ توانست با حدود 250 میلیون دلار فرار کند. این “ابر شرور” که همچنان در آزادی است از سوی اینترپل به اخطار قرمز محکوم شد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید