500000 دلار stETH در 3 ساعت بازخرید شد زیرا lido تسهیلات برداشت را فراهم می کند


اتریوم برای امکان برداشت در 13 آوریل ارتقا یافت، اما لیدو قبلاً با ویژگی جدید ادغام نشده بود.

طبق داده‌های 15 می پارسک فاینانس، پروتکل لیدو استیکینگ مایع برای اولین بار امکان برداشت اتر (ETH) را فراهم کرد. بیش از 260 Lido Staked Ether (stETH) به ارزش حدود 500000 دلار اتر اساسی در سه ساعت اول بازخرید شد.

Lido یک پروتکل مشتقات استکینگ مایع (LSD) است که به دارندگان ETH اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال خود را با اعتبارسنجی‌های شرکت‌کننده به اشتراک بگذارند و ETH اضافی به عنوان پاداش کسب کنند. وقتی کاربران ETH خود را با Lido به اشتراک می گذارند، در ازای آن stETH دریافت می کنند. همانطور که کاربران از طریق شرط بندی ETH کسب می کنند، مقدار stETH آنها افزایش می یابد تا پاداش های اضافی را منعکس کند.

با این حال، قبل از ارتقاء Shapella در 13 آوریل، اتریوم به اعتبار سنجی‌ها اجازه نمی‌داد اتری که در قرارداد سهامداری داشتند، خارج کنند. حتی پس از Shapella، کاربران Lido نمی‌توانستند ETH خود را برداشت کنند زیرا نرم‌افزار Lido قابلیت برداشت را نداشت. اما در 15 می، نهاد مستقل غیرمتمرکز لیدو به ارتقای لیدو به نسخه 2 رأی داد و برای اولین بار اجازه برداشت را داد.

مرتبط با: زنجیره جدید Cosmos از سکه های مایع برای امنیت استفاده می کند

داده های پارسک نشان می دهد که حدود یک ساعت طول می کشد تا سهامداران متوجه شوند که اکنون می توانند وجوه خود را برداشت کنند. ساعت اول برداشت حدود 4 ETH (7308 دلار) stETH را بازخرید کرده است. با این حال، یک ساعت بعد، بازخریدها به حدود 227 ETH (414956 دلار) افزایش یافت. نرخ بازخرید در یک ساعت بعد به حدود 44 ETH (80,388 دلار) کاهش یافت. بیش از 500000 دلار در ETH در سه ساعت اول پس از فعال شدن برداشت برداشت شد.

برداشت ETH در Lido. منبع: پارسک

پس از ارتقاء Shapella، محلول‌های ذخیره‌سازی مایع محبوبیت بیشتری پیدا کردند. به گفته DeFiLlama، در اول ماه مه، سهامداری نقدینگی به برترین دسته مالی غیرمتمرکز تبدیل شد و از نظر کل ارزش قفل شده حتی از صرافی های غیرمتمرکز پیشی گرفت. با این حال، برخی از سؤالات حقوقی در مورد سهام نقدینگی در ایالات متحده وجود دارد، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار اخیراً نشان داده است که ممکن است ارائه دهندگان سهام را به عنوان صادرکنندگان اوراق بهادار ببیند.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *