بر اساس گزارش تکان دهنده، 50 درصد از ارزهای دیجیتال ممکن است مرده باشند


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های دیجیتالی که در شبکه‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند، در دهه گذشته به سرعت در حال گسترش بوده‌اند.

CoinGeckoیک پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال، در گزارشی جدید اعلام کرد که از سال 2014 بیش از 24000 ارز دیجیتال را فهرست کرده است. تعداد کل ارزهای دیجیتال موجود تا کنون ممکن است بیشتر از این تعداد باشد.

اما همه آنها نتوانسته اند در بازار بی ثبات و رقابتی ارزهای دیجیتال زنده بمانند یا رشد کنند. طبق گزارش اخیر CoinGecko، بیش از 50 درصد از ارزهای رمزپایه ای که در دهه گذشته فهرست کرده است را می توان مرده در نظر گرفت.

این گزارش سکه‌های «مرده» یا «شکست‌خورده» را به عنوان ارزهای رمزنگاری شده تعریف می‌کند که زمانی در CoinGecko فهرست شده بودند اما اکنون به دلیل شرایط مختلف غیرفعال شده‌اند، مانند عدم انعکاس هیچ‌گونه فعالیت تجاری در 30 روز گذشته.

این دسته همچنین شامل پروژه هایی می شود که تقلب یا تقلب تشخیص داده شده است. در صورتی که تیم پروژه را منحل کند، برند را تغییر دهد یا ببندد، یا اگر توکن های قدیمی به اندازه کافی مایع نباشند یا بمیرند، ممکن است برخی از پروژه ها درخواست غیرفعال کنند. آنها همچنین به عنوان سکه های مرده طبقه بندی می شوند.

اکثر ارزهای رمزنگاری شده مرده در طول دوره صعودی سال 2021 راه اندازی شدند

با توجه به این CoinGeckoاز بیش از 24000 ارز رمزنگاری شده فهرست شده در این پلتفرم از سال 2014، 50 درصد یا حدود 14039 آن مرده اند.

اکثر ارزهای رمزنگاری شده مرده در طول دوره صعودی 2020-2021 راه اندازی شدند. از این تعداد، 7530 مورد مرده هستند که 53.6 درصد از کل ارزهای دیجیتال مرده در CoinGecko را تشکیل می دهد. بیش از 11000 ارز رمزنگاری شده در CoinGecko در دوره مورد بحث فهرست شده بود و 70٪ از آنها از آن زمان بسته شده است.

در مقایسه، 1450 پروژه راه اندازی شده در دوره صعودی 2017-2018 بعدا بسته شدند. سه هزار ارز رمزنگاری شده در CoinGecko در این دوره فهرست شده بودند که منجر به نرخ شکست مشابه 70٪ شد.

تعداد بالای سکه های مرده در دوره 2020-2021 را می توان به توزیع آسان توکن ها و همچنین افزایش محبوبیت میم کوین ها نسبت داد. با این حال، بسیاری از پروژه‌های میم کوین بدون محصول شروع می‌شوند و اکثریت آنها پس از مدت کوتاهی شکست می‌خورند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید