5 کانال یوتیوب برای یادگیری توسعه وب 3


اگر می خواهید توسعه وب 3 را یاد بگیرید، پنج کانال یوتیوب را کاوش کنید تا در این راه به شما کمک کند.

توسعه وب 3 یک زمینه هیجان انگیز است که به لطف پذیرش روزافزون فناوری بلاک چین به سرعت در حال محبوبیت است. اگر علاقه مند به یادگیری در مورد توسعه Web3 هستید، یوتیوب یک منبع عالی است. در این مقاله، پنج کانال یوتیوب را که می‌توان از آنها برای یادگیری توسعه Web3 استفاده کرد، برجسته می‌کنیم.

بلوک ها را بخور

بلوک ها را بخور این یک منبع عالی برای یادگیری توسعه Web3 است. این کانال توسط Julien Klepatch، توسعه دهنده و مشاور بلاک چین مدیریت می شود. بلوک ها را بخور این مجموعه آموزش های متنوعی را در مورد توسعه بلاک چین ارائه می دهد که بر روی اتریوم و Solidity متمرکز است.

این کانال از مفاهیم اولیه گرفته تا موضوعات پیشرفته مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرمتمرکز (NFT) را پوشش می دهد. آموزش ها به خوبی ساخته شده اند و برای مبتدیان مناسب هستند و برای هرکسی که می خواهد در مورد توسعه Web3 بیاموزد قابل دسترسی است.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن بلوک ها را بخور هم محتوای رایگان و هم محتوای پولی ارائه می دهد. محتوای رایگان شامل آموزش هایی در مورد موضوعاتی مانند اتریوم، Solidity و قراردادهای هوشمند است، در حالی که محتوای پولی شامل آموزش ها و دوره های پیشرفته تری است.

زامبی کریپتو

کانال یوتیوب زامبی کریپتو Solidity مجموعه ای جذاب از آموزش های برنامه نویسی را ارائه می دهد. این درس ها ایده های اساسی مانند انواع داده ها، توابع و وراثت را پوشش می دهند و برای مبتدیان مناسب هستند. جنبه متمایز زامبی کریپتو Solidity استفاده او از ایجاد یک بازی زامبی برای آموزش برنامه نویسی است.

به لطف طراحی تعاملی و سرگرم کننده دوره ها، مبتدیان به راحتی می توانند در حین تفریح ​​یاد بگیرند. این کانال همچنین دارای یک صفحه بحث است که کاربران می توانند سوالات خود را ارسال کنند و از برنامه نویسان دیگر کمک بگیرند. بعلاوه، بازی زامبی کمی هیجان را به فرآیند یادگیری اضافه می کند و آموزش ها به مراحل کوتاه و قابل هضم تقسیم می شوند.

موارد مرتبط: 9 کانال فناوری YouTube که باید دنبال کنید

دانشگاه داپ

دانشگاه داپ یک کانال یوتیوب است که طیف گسترده ای از منابع آموزشی در مورد بلاک چین، وب 3، قراردادهای هوشمند، ارزهای دیجیتال و سایر موضوعات مرتبط را ارائه می دهد. محتوای این کانال برای توسعه دهندگان و علاقه مندانی است که می خواهند درباره بلاک چین و کاربردهای آن بیشتر بدانند.

این کانال ترکیبی از آموزش‌ها، برنامه‌های نمایشی برنامه‌نویسی زنده و مصاحبه‌های مربوط به این موضوع را پخش می‌کند و به بینندگان درک همه‌جانبه‌ای از موضوع می‌دهد. علاوه بر آموزش و دمو، دانشگاه داپ همچنین شامل مصاحبه با نام‌های برجسته در فضای بلاک چین است. این مصاحبه ها اطلاعات ارزشمندی در مورد آخرین روندها و پیشرفت های فناوری بلاک چین و همچنین توصیه ها و راهنمایی های ارزشمندی را برای کسانی که به دنبال شغلی در این زمینه هستند ارائه می دهد.

FreeCodeCamp.org

FreeCodeCamp.org همچنین یک کانال YouTube فعال دارد که منابعی را برای یادگیری توسعه Web3 ارائه می دهد. این کانال دارای طیف گسترده ای از ویدئوها در مورد بلاک چین، اتریوم، Solidity و سایر فناوری های Web3 است.

ویدئوهای کانال موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند، از مفاهیم اولیه تا موضوعات پیشرفته‌تر مانند DeFi و NFT. این آموزش‌ها برای مبتدیان مناسب هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای هر کسی که می‌خواهد در مورد توسعه Web3 بیاموزد قابل دسترسی باشد. این کانال همچنین یک انجمن انجمن ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند سوالات خود را بپرسند و از توسعه دهندگان دیگر کمک بگیرند.

نادر دبیت

نادر دبیت، توسعه‌دهنده و نویسنده نرم‌افزار با تمرکز بر فناوری‌های بدون سرور و بلاک چین، منابعی را برای یادگیری توسعه Web3 از طریق کانال YouTube خود فراهم می‌کند.

او ترکیبی از آموزش های مختصر، نمایش های برنامه نویسی زنده، و مصاحبه هایی را با تمرکز بر توسعه وب معاصر، Web3، DeFi، رایانش ابری و GraphQL به اشتراک می گذارد. آموزش ها به خوبی طراحی شده و طوری طراحی شده اند که هم برای مبتدیان و هم برای توسعه دهندگان با تجربه قابل دسترسی باشد.

مطالب مرتبط: 5 زبان برنامه نویسی برای یادگیری برای توسعه هوش مصنوعی
نویسنده: Alice Ivey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید