5 نکته برای سرمایه گذاری در دوران رکود جهانی


ممکن است بازار روزهای سختی را پشت سر بگذارد، اما این نباید شما را از یافتن راه‌هایی برای موفقیت باز دارد.

اقتصاد با چشم‌انداز تیره‌تری نسبت به پیش‌بینی ولز مواجه است و تعداد کمی برای خرید دارایی‌های پرخطر عجله دارند. در اینجا چند نکته برای زنده ماندن در شرایط نامطلوب بازار وجود دارد.

گزینه 1: پس انداز پول نقد

هیچ شرم آور نیست که در حاشیه بنشینید و پول نقد یا استیبل کوین احتکار کنید.

وقتی حرکت صعودی بازگشت، گرد و غبار خشک زیادی برای تخصیص های بزرگ خواهید داشت. در همین حال، تا زمانی که به پروتکلی که استفاده می کنید اعتماد داشته باشید، فرصت های زیادی برای کسب بازده در بازارهای رمزنگاری وجود دارد.

اما آیا زمان‌بندی بازار غیرممکن است؟ شاید. اما این در مورد شناسایی حرکت و روندهای کلی بازار است، بر خلاف هدف گذاری قیمت متمرکزتر یا تماس های معکوس. گرایش‌های بزرگ‌تر راحت‌تر شناسایی می‌شوند. با این حال، اگر این کمی خطرناک است، گزینه دیگری وجود دارد.

گزینه 2: میانگین هزینه دلار (DCA)

آیا تا به حال با شکایت مچ دست یا کمر نزد فیزیوتراپیست رفته اید؟ شما امیدوار به درمان سریع و آسان هستید، اما در عوض به شما یک سری تمرینات بی اهمیت و خسته کننده داده می شود که هر روز به مدت سه ماه انجام دهید.

میانگین هزینه دلار معادل سرمایه گذاری آن است. این سکسی یا حتی خیلی جالب نیست، اما با توجه به افق زمانی به اندازه کافی طولانی، شانس بسیار خوبی دارد که به نفع شما کار کند. و این روزها، ربات های خودکاری وجود دارند که این کار را برای شما انجام می دهند، که کمک می کند.

مرتبط با: 5 دلیل که سال 2023 سال سختی برای بازارهای جهانی خواهد بود

این دو گزینه اول را می توان برای تشکیل یک استراتژی ترکیب کرد. به عنوان مثال، کنار گذاشتن 50 درصد برای استیبل کوین ها در انتظار بازگشت حرکت صعودی و قرار دادن 50 درصد در بازار بدون توجه به قیمت. این تاکتیک به شما اجازه می دهد تا در معرض بازار قرار بگیرید، که می تواند به مقاومت در برابر FOMO در هنگام افزایش بازار کمک کند، حتی اگر تز کلی شما نزولی باشد.

گزینه 3: دارایی های با عملکرد بهتر را پیدا کنید

مبادلات دائمی غیرمتمرکز عزیزان بازار نزولی بوده اند. در پی رسوایی FTX، معامله گران پرسیدند، “کجا می توانم اتصال کوتاه کنم؟” او گریه کرد و به سمت گزینه های غیرمتمرکز هجوم آورد. بسیاری به پروتکل هایی مانند GMX و ApeX رفته اند که امسال به ترتیب حدود 70 و 50 درصد افزایش یافته اند.

همیشه دارایی‌هایی با عملکرد بهتر در بازارهای نزولی وجود خواهند داشت، اما یافتن آن‌ها کار فشرده است و نگه‌داشتن آن برای مدت طولانی در طول یک روند نزولی خطرناک است. بنابراین، این استراتژی باید با احتیاط مورد توجه قرار گیرد و سرمایه گذاران دارای دانش و تجربه برای شناسایی یک پروژه خوب و اجرای مدیریت ریسک سالم به بهترین وجه از آن استفاده کنند.

گزینه شماره 4: از مشتقات استفاده کنید

استراتژی های زیادی وجود دارد که از مشتقات و ترکیب قراردادها برای سود در بازارهای نزولی و جانبی استفاده می کنند. به عنوان مثال، استفاده از گزینه‌هایی برای ایجاد «پرداخت خرس» که به شما امکان می‌دهد با قفل کردن قیمت فروش خوب با نرخ تنزیل زمانی که دارایی سقوط می‌کند، درآمد کسب کنید.

همچنین استراتژی‌های به‌اصطلاح دلتا خنثی وجود دارد که کشاورزان بازدهی پیشرفته از آن‌ها برای بلند کردن و کوتاه کردن هر دو طرف استخر نقدینگی استفاده می‌کنند. این امر باعث کاهش مواجهه آنها با نوسانات دارایی هایی می شود که در اختیار دارند و در نتیجه تأثیر منفی آنها هنگام جمع آوری هزینه های استخر را کاهش می دهد.

بخش سخت این است که این استراتژی ها را اجرا نکنید – دستورالعمل هایی به راحتی در دسترس هستند – مدیریت آنها و تعیین اندازه موقعیت خود. اندازه مدیریت و موقعیت می تواند چنین معاملاتی را ایجاد یا شکست دهد. آنها می توانند در بازار نزولی سودآور باشند اما باید با احتیاط استفاده شوند.

گزینه 5: سر خود را نگه دارید در حالی که دیگران در حال شکست هستند

اگر مانند الکس هونالد یک کوهنورد آزاد نباشید، بدون تجهیزات ایمنی خوب سعی نمی کنید از هیچ صخره ای بالا بروید. همین امر در مورد سرمایه گذاری در حوزه کریپتو نیز صدق می کند.

چه تجهیزات ایمنی؟ صندوق اضطراری پول نقد نقطه شروع خوبی است. باید تقریباً شش ماه از هزینه های زندگی اولیه را پوشش دهد و نباید برای برگشت، قرض گرفتن یا شرط بندی استفاده شود.

مربوط: بیت کوین در سال 2023 افزایش خواهد یافت – اما مراقب باشید چه آرزویی دارید

شما همچنین باید یک صندوق سرمایه‌گذاری با شرایط مشابه (بخوانید: بسیار نقدشونده) داشته باشید تا هزینه‌های عمده‌ای که انجام می‌شود، مانند تعمیر خودرو یا، برای مثال، سرگردانی یک هفته در سنگاپور گران قیمت در حالی که ویزای خروجی شما به تأخیر افتاده است، بپردازید. صندوق غرق شدن به شما یک بافر اضافی از پشتیبانی می دهد تا بتوانید صندوق اضطراری خود را دست نخورده نگه دارید و فقط برای موارد اضطراری واقعی از آن استفاده کنید.

در نهایت، رکودها سخت هستند، بنابراین به خاطر داشته باشید که مراقب سلامت روان خود باشید. اگر نگران پرتفوی خود هستید یا دائماً قیمت‌ها را چک می‌کنید، در این صورت سلامتی خود را کاهش می‌دهید و احتمال اینکه در زمان مناسب تصمیم‌های خوبی بگیرید، کمتر می‌شوید. پس برو بیرون، کامپیوتر را خاموش کن و بازی کن.

زندگی خود را خارج از فعالیت های سرمایه گذاری و تجاری خود بهبود بخشید. اگر این کار را نکنید، وقتی بالاخره موفق شدید کجا خواهید رفت؟

ناتان تامپسون او نویسنده ارشد فناوری Bybit است. او 10 سال به عنوان یک روزنامه نگار آزاد گذراند و بیشتر آسیای جنوب شرقی را پوشش می داد، قبل از اینکه در طول قرنطینه کووید-19 به ارزهای دیجیتال روی آورد. او جوایز مشترکی در زمینه ارتباطات و فلسفه از دانشگاه کاردیف دارد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Nathan Thompson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید