5 نکته در مورد قیمت آینده بیت کوین از استراتژی ETF بیت کوین بلک راک


در حالی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد در سال 2022 پس از نصف شدن سال 2024 هدف گذاری شده است، به نظر می رسد بازار کریپتو تا حد ممکن صعودی باشد. یکی از عوامل مهم تایید SEC از ETF بیت کوین در ژانویه بود. در حالی که در ابتدا شک و تردید در بین سرمایه گذاران و معامله گران در داخل و خارج از دنیای ارزهای دیجیتال حاکم بود، چشم انداز از آن زمان به بعد تکامل یافته است.

در اینجا خلاصه ای از ETF های بیت کوین تا کنون و درس های کلیدی که می توانیم از استراتژی بزرگترین مدیر دارایی جهان بیاموزیم، آورده شده است.

شروع خوبی نیست اما صبور باشید

تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ماه هاست که مشتاقانه منتظر بوده است. بازار به دنبال یک ETF بیت کوین است تا سرمایه گذاران خرده ایالات متحده را با یک وسیله سرمایه گذاری مقرون به صرفه، ایمن و تنظیم شده مرتبط کند.

علیرغم تقاضای پایدار، SEC به طور مداوم چنین برنامه هایی را رد کرده است و به دلیل نگرانی در مورد عدم حمایت از سرمایه گذار به دلیل تعیین قیمت بیت کوین در صرافی های غیرقانونی است. همانطور که لری فینک، مدیرعامل بلک راک، شش ماه قبل از تصمیم گیری در توییتی اشاره کرد:

قیمت این ارز دیجیتال در ابتدا پس از تایید SEC حدود 15 درصد کاهش یافت، زیرا بازیگران اصلی وال استریت از جمله بلک راک ETF های بیت کوین را راه اندازی کردند. اما از امروز، شواهد نشان می دهد که ETF های BTC در حال جذب سرمایه های جدید به بازار هستند.

اخیراً، سرمایه گذاران توانستند صندوق سرمایه گذاری بیت کوین GBTC Grayscale را با تخفیف به ارزش خالص دارایی آن به دلیل محدودیت های برداشت خریداری کنند. اما از زمانی که SEC تبدیل Grayscale به ETF را تایید کرد، GBTC شاهد خروج 4.3 میلیارد دلاری بوده است که احتمالاً ناشی از سود حاصل از سرمایه گذاری های قبلی با تخفیف به NAV بوده است. این وضعیت فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد کرد.

JPMorgan پیشنهاد می کند که بیشتر این جریان خروجی نشان دهنده سود گرفتن است تا حرکت به سمت ETF های بیت کوین نقطه ای ارزان تر. 1.3 میلیارد دلار باقی مانده را می‌توانست به صندوق‌های ETF ارزان قیمت رقیب اختصاص دهد، اما مشخص نیست که آیا سرمایه‌گذاران صرفاً به نفع دارایی‌های جایگزین فروخته می‌شوند یا خیر.

با وجود این، JPMorgan معتقد است که تاییدیه های ETF ایالات متحده به طور قابل توجهی ساختار بازار بیت کوین را تغییر می دهد. معرفی ETF های بیت کوین نقطه ای می تواند فرآیند کشف قیمت را با افزایش عمق و نقدینگی بازار کارآمدتر کند.

علاوه بر این، طرح Grayscale برای معرفی فراخوانی تحت پوشش بیت‌کوین ETF می‌تواند عمق و نقدینگی بازار را بیشتر افزایش دهد و در صورت تایید، به طور بالقوه به نفع هر دو بازار GBTC و مشتقات بیت‌کوین باشد.

قیمت بیت کوین پس از یک ماه افزایش یافت

افزایش فعلی بیت کوین به دلیل افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی مانند بلک راک (BLK) و فرانکلین تمپلتون (BEN) به صندوق های مختلف قابل معامله در بورس (ETF) است، که پرچمدار بلک راک IBIT تقریباً 500 میلیون دلار کمک کرده است.

منبع: TradingView

تقاضای سازمانی برای بیت کوین در حال رشد است، به ویژه در راه اندازی تماشایی دو ETF نقطه ای BTC از BlackRock و Fidelity مشهود است. اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ گزارش داد که در اولین ماه معاملات خود، این ETF ها بیش از 3 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت جمع آوری کردند و رکورد جدیدی را برای راه اندازی ETF به ثبت رساندند.

ETF های بیت کوین به طور کلی 200000 بیت کوین، معادل تقریباً 9.5 میلیارد دلار خریداری کردند. طبق گزارش Coinbase (COIN)، هفته قبل شاهد ورود قابل توجهی به مبلغ 1.1 میلیارد دلار به ETF های بیت کوین بود که آن را به مهم ترین جریان هفتگی تا به امروز تبدیل کرد.

جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات CoinShares، خاطرنشان کرد که علیرغم راه‌اندازی ضعیف ETF، تداوم جریان‌های ورودی به صندوق‌های تازه منتشر شده نشان می‌دهد که تقاضای ارگانیک برای بیت‌کوین در حال رشد است.

داده‌های CoinShares نشان می‌دهد که ETFهای بیت‌کوین به‌تازگی تأیید شده تقریباً 3 میلیارد دلار جریان خالص جذب کرده‌اند، علیرغم اینکه بیش از 6 میلیارد دلار از محصول Grayscale از زمان تغییر آن به ETF برداشته شده است.

ورودی های فعلی

جریان ورودی به محصولات برجسته صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) همچنان قوی است و تقریباً 630 میلیون دلار به محصولات مختلف در روز سه شنبه اضافه شد. IBIT بلک راک پیشتاز بود و نزدیک به 500 میلیون دلار درآمد ایجاد کرد و موقعیت خود را به عنوان ارائه‌دهنده برتر در میان 11 ETF تثبیت کرد. جریان خالص ورودی به بیت کوین ETF در حال افزایش است. از 8 فوریه به طور متوسط ​​روزانه بیش از 500 میلیون دلار بوده است که در چهار روز گذشته مجموعا بیش از 2 میلیارد دلار بوده است.

اگر بیت کوین تراست (GBTC) گری اسکیل را کنار بگذاریم، این ETF ها بیش از 11 میلیارد دلار بیت کوین انباشته شده اند. تحلیلگران بیان می کنند که جریان خروجی از GBTC به تدریج در حال کاهش است که فشار فروش را کاهش می دهد و از روند صعودی حمایت می کند. قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته در روز چهارشنبه 2 درصد افزایش یافت و به بالای 51000 دلار رسید، در حالی که شاخص CD20 0.8 درصد افزایش یافت.

برخی از معامله گران با استناد به تحلیل تکنیکال و خرید نهادی، انتظار افزایش تا 64000 دلار در کوتاه مدت را دارند. الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار FxPro، با اشاره به ظهور الگوی فیبوناچی، هدفی را در حدود 63.7 هزار دلار پیش بینی کرد. در حالی که این به اوج های تاریخی اشاره می کند، کوپتسیکویچ انتظار صعود بیشتری را دارد، اگرچه انتظار می رود اصلاح قابل توجهی انجام شود.

بر اساس داده‌های JPMorgan، صندوق قابل معامله بیت‌کوین (ETF) BlackRock در ژانویه 2024 به 1 میلیارد دلار در چهار روز اول معاملات خود رسید که نقطه عطفی در میان ETF‌هایی است که اخیراً راه‌اندازی شده و قیمت بیت‌کوین را دنبال می‌کنند. این صندوق اولین ETF بود که به این نقطه برسد. . کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هفته گذشته به نزدیک به 12 ETF مرتبط با بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان چراغ سبز نشان داد، که نشان دهنده یک تغییر نظارتی قابل توجه پس از سال ها مقاومت است.

BlackRock و Fidelity از زمان آغاز به کار خود بیشترین ورودی ها را به خود جلب کرده اند و از هزینه های کمتر و آگاهی از برند سود می برند. طبق داده‌های JPMorgan، ETF بیت کوین iShares BlackRock (IBIT.O) تا 17 ژانویه 1.07 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشت و پس از آن Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF با 874.6 میلیون دلار قرار دارد.

در مجموع، 9 ETF تازه راه اندازی شده 2.90 میلیارد دلار جریان سرمایه گذاری در چهار روز اول معاملات ایجاد کردند. اما Grayscale Bitcoin Trust، یک صندوق سرمایه‌گذاری بسته که به ETF تبدیل می‌شود، کارمزد بیشتری نسبت به ETF‌های اخیراً راه‌اندازی شده دریافت می‌کند و خروجی‌های 1.62 میلیارد دلاری را در همان دوره تجربه کرده است.

iShares Bitcoin Trust (IBIT) BlackRock (BLK) به سرعت بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین جمع کرد و تنها پنج روز پس از راه اندازی ETF خود در 11 ژانویه به این نقطه عطف رسید. اگرچه چشمگیر است، اما از رکورد SPDR Gold فاصله دارد. تراست (GLD) تنها در سه روز در سال 2004 به 1 میلیارد دلار رسید.

راشل آگویر، رئیس محصول ایالات متحده iShares بلک راک، در تلویزیون بلومبرگ خاطرنشان کرد که IBIT جریان‌ها را از منابع مختلف، از جمله سرمایه‌گذاران خرده‌فروش و خودگردان، جذب می‌کند.

در حالی که علاقه خرده فروشی به ETF های بیت کوین در حد متوسط ​​است، دسترسی نقش مهمی ایفا می کند. برخی از کارگزاری‌ها مانند ونگارد این محصولات را ارائه نمی‌دهند یا فقط مجموعه‌ای محدود ارائه می‌دهند. با وجود این، تحلیلگران انتظار رشد قابل توجهی در بازار ETF بیت کوین را دارند و برآوردها نشان می دهد که این بازار می تواند به 100 میلیارد دلار برسد. مارک یوسکو، مدیرعامل Morgan Creek Capital معتقد است که این محصولات جدید می توانند جریان 300 میلیارد دلاری را به بازار بیت کوین تسهیل کنند.

نهنگ های وال استریت ظهور می کنند

واضح است که وال استریت از بیت کوین استقبال می کند زیرا شرکت های مالی بزرگ برای ورود به بازار کریپتو رقابت می کنند. لری فینک، مدیرعامل بلک راک و هوارد لوتنیک، مدیر اجرایی کانتور فیتزجرالد، از جمله کسانی هستند که نسبت به آینده بیت کوین ابراز خوش بینی کردند. شرکت هایی مانند Invesco، VanEck و Franklin Templeton از رسانه های اجتماعی برای نشان دادن حمایت خود از بیت کوین استفاده می کنند. توییت‌ها و به‌روزرسانی‌های نمایه نشان‌دهنده اشتیاق آن‌ها برای ارز دیجیتال است.

منبع: CoinMarketCap

اما بدبینان این اشتیاق را به عنوان یک ترفند برای ایجاد هزینه به جای باور واقعی به پتانسیل بیت کوین می دانند. Vanguard Group و JPMorgan Chase همچنان محتاط هستند و Vanguard از ارائه ETF بیت کوین در پلتفرم خود خودداری می کند. در همین حال، نگرانی‌های نظارتی نیز بزرگ است و FINRA تخلفات احتمالی در ارتباطات مرتبط با رمزنگاری کارگزاران را علامت‌گذاری می‌کند.

این تغییر نگرش نشان دهنده فاصله ای از گذشته است، زمانی که وال استریت فاصله خود را با ارزهای دیجیتال حفظ می کرد. اکنون شرکت‌های مالی پیام‌های رمزنگاری را تکرار می‌کنند و تأکید می‌کنند که بیت‌کوین سدی در برابر مداخلات دولت و تورم است. از آنجایی که صنعت مالی به طور فزاینده ای از ارزهای دیجیتال استقبال می کند، سوالاتی در مورد نقش آن در وال استریت و خطرات احتمالی آن باقی می ماند.

از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده همچنان در امور مالی سنتی جذب می شوند، ناشران خوشبین هستند که سرمایه گذاران جریان اصلی به تدریج برخی از سبدهای خود را به محصولاتی مانند ETF بیت کوین در کنار سرمایه گذاری های سنتی در سهام و اوراق قرضه اختصاص خواهند داد.

تیم هاور، مدیر عامل Brown Brothers Harriman، معتقد است که با گذشت زمان تخصیص اختصاصی به ETF های بیت کوین وجود خواهد داشت زیرا آنها سابقه طولانی تری دارند. کتی کریسکی، استراتژیست ارشد ETF جایگزین در Invesco، بر اهمیت حرکت از صفر به یک تخصیص متوسط ​​تأکید می کند و پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران می توانند با تخصیص مجدد درصد کمی از سهام خود به بیت کوین شروع کنند.

علیرغم خوش‌بینی پیرامون بیت‌کوین، برخی از تحلیل‌گران همچنان نسبت به حرکت صعودی پایدار بیت‌کوین محتاط هستند. جیم آنجل، یکی از اعضای هیئت علمی مرکز بازارهای مالی و سیاست‌های مالی جورج تاون مک‌دوناف، به ماهیت نوسان قیمت بیت‌کوین اشاره می‌کند که هم توسط معتقدان و هم بدبینان در بازار هدایت می‌شود. او به عدم تمرکز بر ارزش بنیادی بیت کوین در بحث های آنلاین که بیشتر بر تحلیل تکنیکال کوتاه مدت تمرکز دارد، اشاره می کند.

به طور کلی، در حالی که خوش‌بینی نسبت به آینده بیت‌کوین همچنان وجود دارد، تحلیلگران بر اهمیت درک فرصت‌ها و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تأکید می‌کنند.

هرگز خرده فروشی کامل انجام نداده اید؟

در حال حاضر، سرمایه‌گذاران خرد عمدتاً از طریق ETFهایی که معاملات آتی ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، به ارزهای دیجیتال دسترسی دارند. با این حال، راه اندازی ETF بیت کوین به سرمایه گذاران، به ویژه سرمایه گذاران خرد، راهی مستقیم برای سرمایه گذاری در بیت کوین بدون نیاز به کیف پول بیت کوین ارائه می دهد.

JPMorgan Chase & Co. سایر شرکت های مالی مانند فناوری تجزیه و تحلیل پرتفوی مشابهی را به مشاوران ارائه می دهند که نشان دهنده افزایش رقابت در صنعت مدیریت دارایی است. از آنجایی که تغییرات مقرراتی و تقاضای سرمایه گذاران صنعت را تغییر می دهد، شرکت ها به طور فزاینده ای به استراتژی های نوآورانه برای حفظ مشاوران و جذب سرمایه گذاران روی می آورند.

به گزارش وال استریت ژورنال، مدیر عامل بلک راک اعلام کرد که این شرکت بیش از یک سال است که با Circle همکاری می کند. BlackRock با دارایی‌های تحت مدیریت بیش از 9 تریلیون دلار، به دلیل علاقه رو به رشد مشتریان خود، به طور گسترده در حال بررسی بخش کریپتو از جمله استیبل کوین‌ها، دارایی‌های دیجیتال، بلاک چین‌های مجاز و توکن‌سازی است.

نتایج

اعتماد بیش از حد بازار به ETF های بیت کوین بر اهمیت آن ها تاکید می کند و احساسات بازار در دنیای مالی در بالاترین سطح خود قرار دارد. علی‌رغم بدبینی اولیه عمومی، بلک راک و سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرو روشن کرده‌اند که آینده دارایی‌های دیجیتال با وال استریت در هم تنیده است.

BlackRock به‌عنوان یک سرمایه‌گذار نهادی، صرفاً تلاش نمی‌کرد تا محصول جدیدی را برای سود کوتاه‌مدت عرضه کند. در عوض، آنها استراتژی بلندمدت دارایی دیجیتال خود را با تضمین بیشترین سهم بازار در صنعت تأیید کردند. صرف نظر از موضع بین مالی سنتی و دارایی های دیجیتال، شناخت زیرکی استراتژیک وال استریت بسیار مهم است.

با نگاهی به تحولات امسال در بازارهای رمزنگاری، چند اصل اساسی استراتژی سرمایه گذاری بلندمدت ظاهر می شود:

  • استراتژی بلند مدت خود را بر اساس منطق بسازید.
  • به استراتژی خود پایبند باشید، حتی اگر در ابتدا اشتباه به نظر برسد.
  • مثل نهنگ فکر کن
  • درک کنید که پول کلان چقدر مفید است.


نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید