5 reasons why the Aptos (APT) rally could still have wings

5 دلیل که رالی Aptos (APT) ممکن است هنوز بال داشته باشد


بنیانگذاران پر ستاره Aptos و بی اعتمادی بازار به رالی می تواند افزایش قیمت APT را تسریع کند.

Aptos (APT) پس از گزارش افزایش بیش از 400 درصدی از ابتدای سال 2023، به بالاترین رقم تاریخ 20.39 دلار رسید. این توکن احتمالاً در کوتاه مدت قیمت ها را افزایش می دهد.

بیایید برخی از عواملی را که می تواند باعث افزایش قیمت Aptos شود را بررسی کنیم.

تاریخچه غنی و حمایت سرمایه گذار قوی

Aptos محصول جانبی ابتکار بلاک چین لیبرا فیس بوک است که تنظیم کننده ها به زور آن را تعطیل کردند. دو تن از اعضای تیم رهبری لیبرا، مو شیخ و اوری چینگ، بعداً Aptos را پیدا کردند، نسخه غیرمتمرکز پروژه بلاک چین رها شده است.

بر اساس زبان برنامه نویسی Move، این پروژه یک کلاس بلاک چین جدید Tier-1 را معرفی می کند که با شرکت هایی مانند Solana و Cardano رقابت خواهد کرد. امید سرمایه گذاران به یک پیشرفت تکنولوژیکی، که در نهایت می تواند یک بلاک چین مقیاس پذیر، ایمن و غیرمتمرکز را ارائه دهد، Aptos در درجه اول مسئول تولید tailwinds برای توکن است.

Aptos در سال 2022 350 میلیون دلار جمع آوری کرد که شامل یک دور راه اندازی 200 میلیون دلاری به رهبری آندریسن هوروویتز و یک دور سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری سری A به رهبری FTX Ventures و Jump Crypto است. بعدها، بایننس یک سرمایه گذاری استراتژیک مداوم برای کمک به تقویت اکوسیستم Aptos انجام داد.

این واقعیت که استارت‌آپ‌های FTX سرمایه‌گذاران برجسته‌ای هستند، خطر سرمایه‌گذاری از نهاد منحله را به همراه دارد. در این زمینه، برخی از سرمایه گذاران را می توان با مشارکت سایر سرمایه گذاران خطرپذیر مانند Multicoin Capital، Blocktower Capital و Coinbase Ventures تامین کرد. صرافی های با حجم بالا مانند Binance نیز می توانند ضربه FTX/Alameda را کاهش دهند.

توسعه اکوسیستم پایدار

بلاک چین Aptos در اکتبر 2022 راه اندازی شد و هنوز در مراحل اولیه توسعه اکوسیستم است. پروژه های DeFi و NFT زیادی در بلاک چین وجود ندارد و فعالیت قراردادهای هوشمند در حال حاضر محدود است. بیش از 94 درصد از تراکنش های بلاک چین برای انتقال APT است و فعالیت dApp ناچیز را نشان می دهد.

حجم معاملات Aptos بر اساس هدف معاملات. منبع: Pinhearst

فعالیت توسعه به طور متوسط ​​روی بلاک چین انجام شد. Aptos توسعه دهندگان فعال تری نسبت به Avalanche و Tezos دارد، اما از Solana، Polkadot، Cardano و Ethereum عقب است.

تعداد توسعه دهندگان فعالی که روی بلاک چین و dApps کار می کنند. منبع: ترمینال توکن

Aptos اولین توکنی نیست که ارزش بازار بالایی را بدون فعالیت قابل توجه در زنجیره تولید می کند. Cardano و Polkadot نمونه‌های برجسته‌ای هستند که در آن افزایش قیمت توکن‌های بومی آنها عمدتاً ناشی از روایت فناوری پیشرفته است.

اما حتی از این نظر، اندازه کلی جامعه Aptos کوچکتر از پروژه های Layer-1 پیشرفته است. کاردانو و پولکادوت بیش از 1.3 میلیون دنبال کننده توییتر در حساب های خود دارند. در عین حال، Avalanche بیش از 855600 دنبال کننده و Tezos بیش از 470000 دنبال کننده دارند. Aptos با 364500 دنبال کننده عقب است.

در آینده، تلاش‌های تیم توسعه کسب‌وکار Aptos و عملکرد بلاک چین احتمالاً تغییرات قیمتی آینده را تسریع خواهد کرد.

بی اعتمادی معامله گران می تواند قیمت APT را افزایش دهد

رالی در APT با توجه به عدم فعالیت و رشد محدود اکوسیستم، بازار را غافلگیر کرد. یافتن توییت‌هایی که به ارزش شدید بازار سکه اشاره می‌کنند کار سختی نیست.

با این حال، خلاف روند می تواند برای فروشندگان خطرناک باشد. معاملات جانبی کوتاه برای معاوضه های دائمی APT شلوغ می شود زیرا توکن از اوج خود در حدود 15 دلار در اکتبر 2022 فراتر رفته است، این امر در نرخ منفی سرمایه گذاری برای APT مشهود است.

نرخ سرمایه برای سوآپ های دائمی APT. منبع: شیشه سکه

این فرصتی را برای خریداران فراهم می کند تا با افزایش قیمت، سطوح انحلال فروشنده را دنبال کنند. و در بازارهای رمزنگاری، قرار گرفتن در معرض سفارش های کوتاه بیشتر اوقات اتفاق می افتد.

فشار فروش محدود در APT

اقتصاد توکن Aptos فشار فروش روی توکن را برای اولین سال از زمان عرضه آن در اکتبر 2022 محدود کرده است. برنامه راه اندازی APT قفل سرمایه گذار را تا اکتبر 2023 به تاخیر می اندازد، پس از آن افزایش شدیدی در عرضه در گردش توکن های APT وجود خواهد داشت. . تا زمانی که باز کردن قفل شروع نشود، تنها منبع تورم شرط بندی پاداش های 7 درصدی برای توکن های سهام است.

در ابتدا، بنیاد 2 درصد از منبع را بین کاربران اولیه و توسعه دهندگان توزیع کرد. به احتمال زیاد، کاربرانی که به دنبال فروش APT خود هستند، سه ماه پس از راه اندازی آن را فروخته اند.

پریمیوم کیمچی

علاقه خرید قابل توجهی برای APT از جفت تجاری وون کره جنوبی APT/KRW در صرافی رمزنگاری UpBit است. این صرافی حدود 40 درصد از حجم معاملات Aptos را تشکیل می دهد. قیمت APT در Upbit حدود 1-3٪ بالاتر از قیمت بازار معامله می شود که نشان دهنده تقاضای بالا در منطقه است. از این رو، همان حق بیمه کیمچی.

داده های معاملات نقطه ای Aptos. منبع: Coinecko

این احتمال وجود دارد که حجم upbit از معاملات شستشو افزایش یافته باشد یا این می تواند تلاشی برای دستکاری بازارها باشد. صاحبان بورس در گذشته بارها تحت صلاحیت رگولاتوری قرار گرفته اند. با این حال، فشار برای خرید احتمالا تا زمانی که حق بیمه کیمچی حل نشود ادامه خواهد داشت.

در حالی که قیمت‌ها به دلیل روند مثبت گسترده‌تر در قیمت‌های ارزهای دیجیتال آغاز شد، این به شکل یک تجمع ناباوری به خود گرفت و ثابت کرد که فروشندگان اشتباه می‌کنند. تا زمانی که احساسات منفی و جایزه کیمچی از بین نرود، آپتوس شانس بسیار خوبی برای صعود دارد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Nivesh Rustgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉