5 دلیل برای اینکه اتریوم (ETH) در حال حاضر بسیار قوی تر از بیت کوین (BTC) است


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

عملکرد قیمت اتریوم مطمئناً سؤالات جدی ایجاد می کند زیرا دومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار به وضوح در حال از دست دادن حرکت خود است و در حال حاضر بعید است که کشش کافی برای بازگشت به بازار را به دست آورد. اما اساساً، حداقل پنج دلیل وجود دارد که چرا ممکن است زودتر از حد انتظار بازگردد.

کوه Gox هیچ ETH ندارد

کوه Gox یکی از عوامل کلیدی تاثیرگذار بر بیت کوین است. متولیان صرافی منحل شده قرار است بخش بزرگی از بیت کوین را به طلبکاران برگردانند که می تواند فشار فروش را تشدید کند. بنابراین، اتریوم یک مزیت آشکار نسبت به BTC دارد که می تواند وارد بازار شود و قیمت آن را کاهش دهد.

ETHUSD
نمودار ETH/USD از TradingView

دولت آلمان اتریوم را نمی فروشد

فشار فروش در بازار با انتشار اخباری مبنی بر فروش بیت کوین توقیف شده توسط دولت آلمان بیشتر شد. مشکلات اخیر بیت کوین را می توان تا حدی به این اقدام نسبت داد.

هیچ فشار فروش از طرف ماینرها در اتریوم وجود ندارد

از زمان انتشار اتریوم 2.0، روش اثبات کار (PoW) با مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) جایگزین شده است. این بدان معناست که ماینرهای اتریوم دیگر مجبور نیستند برای پوشش سربار خود به اندازه اتریوم بفروشند. با این حال، ماینرهای بیت کوین باید به طور مداوم بیت کوین های خود را بفروشند تا هزینه هایی مانند برق را پوشش دهند.

مرتبط با

ETH همچنین یک ETF دریافت خواهد کرد

اگرچه هنوز به طور رسمی تایید نشده است، اتریوم در راه تبدیل شدن به صندوق قابل معامله در مبادلات خود است، درست مانند بیت کوین. سرمایه گذاران نهادی می توانند از طریق یک صندوق قابل معامله در مبادلات بدون نیاز به نگهداری فیزیکی دارایی، در معرض اتریوم قرار بگیرند، که می تواند تقاضا را افزایش دهد.

شوک عرضه بزرگتر در ETH

معرفی مکانیزم سوخت برای کارمزدهای تراکنش از طریق EIP-1559 منجر به کاهش قابل توجهی در عرضه اتریوم شد. در نتیجه این مکانیسم، ممکن است یک شوک عرضه در دارایی رخ دهد که باعث کاهش کل عرضه ETH می شود.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید