جایزه 5 میلیون دلاری برای اطلاعات مربوط به 'Crypto Queen' ارائه شده است


متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری روجا ایگناتوا، تبعه آلمانی، معروف به “ملکه رمزارز” شود، تا سقف 5 میلیون دلار جایزه در نظر گرفته خواهد شد.

این یکی دیگر از پیشرفت‌های حماسه چند ساله است که شامل کلاهبردار بدنام پشت OneCoin است، که به طور گسترده یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در تاریخ محسوب می‌شود.

اوایل امروز، Sofia Globe گزارش داد که بلغارستان به صورت غیابی شکایتی را برای مصادره اموال غیرقانونی ایگناتوا ارائه کرده است.

مرتبط با

در ژوئیه 2022، ایگناتوا در فهرست “تحت تعقیب‌ترین افراد” FBI قرار گرفت. در آن زمان، آژانس قول داده بود برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود، 100000 دلار بپردازد. شایان ذکر است که آن را در لیست مشابه منتشر شده توسط یوروپل نیز قرار داده است.

OneCoin در سال 2014 ظهور کرد، زمانی که صنعت ارزهای دیجیتال هنوز در مراحل ابتدایی خود بود. بسته‌های آموزشی در مورد رمزارز (که در نهایت سرقت ادبی شد) و توکن‌هایی که فقط در بازار OneCoin قابل مبادله هستند را ارائه کرد. سرمایه گذاران فقط مجاز به فروش تعداد محدودی توکن بودند. با وجود گمانه زنی های گسترده مبنی بر اینکه این پروژه در واقع یک طرح هرمی است، همچنان قربانیان جدیدی را جذب می کند. این بازار در اوایل سال 2017 بدون هیچ هشدار قبلی بسته شد.

علیرغم ایجاد درآمد نزدیک به 4 میلیارد دلار، این توکن هیچ ارزشی برای سرمایه گذارانی که پول خود را از دست دادند، ارائه نکرد. یک نظریه نشان می دهد که او ممکن است توسط یک باند تبهکار بلغاری کشته شده باشد. همچنین برخی گمانه زنی ها وجود دارد مبنی بر اینکه او ممکن است ظاهر خود را به طرز چشمگیری با جراحی پلاستیک تغییر داده باشد.

مرتبط با

ایگناتوا، یک بلغاری قومی، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود و در حال تبدیل شدن به چهره طرح کلاهبرداری بود. در سال 2016 توانست هزاران نفر را در ورزشگاه ومبلی لندن به خود جذب کند. او در سال 2017 ناپدید شد و محل اختفای او تا به امروز مشخص نیست.

کنستانتین ایگناتوف، برادر “ملکه کریپتو”، سال های زیادی را پشت میله های زندان گذراند. به گفته دادستان های ایالات متحده، او پس از ناپدید شدن خواهرش به “رهبر واقعی” این کلاهبرداری تبدیل شد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید