5 نکته کلیدی از گزارش صنعت کریپتو Huobi 2022


آخرین گزارش صنعت Huobi به بررسی بیشتر اصطلاحات مرتبط با رمزنگاری، کشورهای دارای سطح بالای فعالیت در صنعت، مقررات و موارد دیگر می پردازد.

در طول سال گذشته، صنعت کریپتو و وب3 بزرگتر شاهد زیان، رشد و نوآوری بوده است – و داده ها آن را نشان می دهد.

آخرین گزارش صنعت Huobi صرافی ارزهای دیجیتال با عنوان “بررسی اجمالی و روندهای صنعت کریپتو جهانی” روندها و آمارهای صنعت را در مورد همه چیز از توکن های غیرمتمرکز (NFT) و انبار ابرداده گرفته تا استفاده و مقررات تبادل متمرکز (CEX) نشان می دهد.

علیرغم آشفتگی رویدادهای مهمی مانند فروپاشی FTX، انفجار LUNA و ورشکستگی 3AC، این صنعت در سال گذشته حدود 320 میلیون کاربر کریپتو در سراسر جهان داشت.

در حالی که مجموع سرمایه گذاری و تامین مالی در “بازار اولیه” از 27.7 میلیارد دلار فراتر رفت، کل سرمایه بازار دارایی های کریپتو بیش از 2.2 تریلیون دلار کاهش یافت.

1. NFT در حال تبدیل شدن به بیشترین بحث رمزنگاری در سراسر جهان است

در این گزارش، پنج عبارت جستجو شده در گوگل مرتبط با صنعت Web3 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت: «ارز رمزنگاری شده»، «DeFi»، «GameFi»، «NFT» و «BTC». در میان این اصطلاحات، جستجوهای NFT در سراسر جهان غالب بودند.

بر اساس این گزارش، NFT ها به دلایل زیر غالب هستند:

NFT ها می توانند به خوبی با صنایع مختلف مانند ورزش، هنر، سرگرمی، خلاقیت های فرهنگی ادغام شوند و سناریوهای کاربردی خود را در مقیاس بزرگتر گسترش دهند.

در سال گذشته تمرکز NFT ها از کاهش اغراق آمیز به پروژه هایی با آخرین مزیت، مانند حل تقلب در گواهی الماس تغییر کرده است. برخی از پروژه‌ها حتی نسل بعدی کاربران را با NFT‌های «مناسب برای خانواده» هدف قرار می‌دهند.

در مورد سایر عبارات جستجو، «BTC»، «DeFi» و «Cryptocurrency» بیشترین جستجو را در بازارهای نوظهور از جمله آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی و خاورمیانه داشتند.

2. ایالات متحده بر استفاده از CEX و توسعه صنعت تسلط دارد

یکی دیگر از یافته های کلیدی در مورد فعالیت CEX، که طبق گزارش ها در طول سال گذشته در حال کاهش مداوم بوده است.

منبع: Huobi Research

با این حال، برخی از کشورها بودند که سهم ترافیک قابل توجهی در CEX داشتند. ایالات متحده (ایالات متحده) با حدود 10٪ از کل ترافیک CEX در صدر قرار دارد و پس از آن کره جنوبی (7.4٪)، روسیه (6.1٪)، ترکیه (5.6٪) و ژاپن (3٪) در رتبه های بعدی قرار دارند.

ایالات متحده همچنین برای بلوغ توسعه بازار کریپتو به اوج رسید. این بر اساس چهار شاخص کلیدی بود که شامل درصد کاربران کریپتو، سهم حجم CEX، سهم حجم DeFi و شاخص جمعیت اینترنت بود.

مربوط: چرا ایالات متحده یکی از دوستدارترین کشورهای رمزنگاری در جهان است؟

در نهایت، ایالات متحده با بیش از 46 میلیون کاربر دارای بیشترین جمعیت کل رمزارزها و اولین کشور از نظر سهم در ترافیک DeFi (31.8٪) است. بیش از نیمی از کاربران کریپتو در ایالات متحده بین 18 تا 34 سال سن دارند.

3. آسیا در اوج علاقه شدید به NFTها

ممکن است NFT ها بیشترین جستجو را در سراسر جهان داشته باشند، اما نسبت به سال گذشته رو به کاهش است. با این حال، علاقه به NFT در آسیا همچنان شدید است.

بر اساس این گزارش، چهار جایگاه از پنج رتبه اول در اختیار کشورهای آسیایی است. بر اساس جستجوها، سرزمین اصلی چین از نظر علاقه NFT در رتبه اول قرار گرفت و پس از آن به ترتیب هنگ کنگ، سنگاپور، نیجریه و تایوان قرار گرفتند.

منبع: Huobi

اخیراً دادگاه‌های سرزمین اصلی چین NFT‌ها را دارایی‌های مجازی اعلام کردند که باید توسط قانون محافظت شوند. این یک حرکت بزرگ با توجه به سرکوب شدید ارزهای دیجیتال در کشور است که در سال 2021 آغاز شد.

4. GameFi و Metaverse بر سرمایه گذاری ها تسلط دارند

هم GameFi و هم متاورس در سال گذشته برندگان بزرگی در صنعت بوده اند.

گزارش ها به طور مداوم علاقه و سرمایه گذاری را در این دو بخش پیدا کرده اند. بسیاری از نام‌های بزرگ صنعت، مانند یات سیو، مدیرعامل برندهای Animoca، گفته‌اند که GameFi نقطه شروع متاورس خواهد بود.

گزارش Huobi نشان داد که GameFi و Metaverse در مجموع از تعداد سرمایه‌گذاری‌ها در مقایسه با دسته‌هایی مانند تیم‌سازی، تجارت و وام‌دهی برای دومین سال متوالی فراتر رفته‌اند. در این دو دسته سرمایه گذاری از 874 میلیون دلار در سال 2021 به 2.4 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش یافت.

مربوط: انیموکا صندوق متاورس میلیارد دلاری برای توسعه دهندگان ایجاد می کند

گزارش Q3 DappRadar مجموعا 1.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری برای استارت آپ های GameFi و metaverse در آن سه ماهه را نشان می دهد. تخمین زده می شود که صنعت GameFi به تنهایی در شش سال آینده 2.8 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

5. بیش از 100 مقررات برای صنعت کریپتو منتشر شده است

در نهایت، هیچ صحبتی در مورد سال 2022 بدون ذکر تعدادی از مقررات مربوط به صنعت کریپتو در سال گذشته وجود ندارد.

این گزارش شامل 105 «اقدامات نظارتی و راهنمایی» برای صنعت کریپتو از بیش از 42 کشور مستقل از ابتدای سال جاری است.

بر اساس این تحقیقات، کشورهایی با شدیدترین و شدیدترین مقررات از ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا (EU) و کره جنوبی هستند.

ایالات متحده با مجموع 22 قانون نظارتی فدرال و ایالتی که به همه چیز از تراکنش های رمزنگاری و راهنمایی های نظارتی گرفته تا تصمیمات قضایی و استیبل کوین ها اشاره می کند، توجه ویژه ای به مقررات ارزهای دیجیتال خود جلب کرده است.

پس از فروپاشی فاجعه‌بار FTX، تنظیم‌کننده‌های جهانی خواستار قوانین یکپارچه‌تر ارزهای دیجیتال برای مهار غرب وحشی و محافظت از مصرف‌کنندگان هستند.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید