5 ارز دیجیتالی که می توانند از گزارش مثبت CPI بهره ببرند

5 ارز دیجیتالی که می توانند از گزارش مثبت CPI بهره ببرند


بازارهای کریپتو پس از ادامه رشد سهام در هفته گذشته سبز شده اند و SOL، XMR، LDO و AAVE ممکن است آماده صعود باشند.

بیت کوین (BTC) سرانجام پس از صعود به 17375 دلار در 12 ژانویه به بالای 17000 دلار رسید. هم گاوها و هم خرس ها منتظر شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) هستند که در 12 ژانویه منتشر می شود. دارایی های پرریسک ممکن است افزایش یابد، اما یک غافلگیری منفی می تواند فروش قوی را جذب کند.

در حالی که برخی بر این باورند که پایین کلان ممکن است در بیت کوین رخ دهد، برخی دیگر همچنان شک دارند. آنها بین بازار نزولی کنونی و ترکیدن حباب دات کام مشابهی ترسیم می کنند. فدرال رزرو ایالات متحده افزایش نرخ بهره را در می 2000 متوقف کرد، اما نزدک تا دو سال دیگر به پایین ترین سطح خود نرسید. اگر همین سناریو در مورد ارزهای رمزپایه صدق کند، روند صعودی بعدی ممکن است با عجله شروع نشود.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: سکه 360

با این حال، نکته مثبت برای آینده صنعت کریپتو این است که شرکت های مالی قدیمی همچنان به این فضا علاقه نشان می دهند. Jez Mohideen، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Laser Digital، معتقد است که ورود شرکت های سنتی می تواند به تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال کمک کند.

آیا نمودارها به افزایش بیت کوین اشاره دارند؟ چه آلتکوین های دیگری ساختار نمودار مثبتی را نشان می دهند؟ بیایید دریابیم.

BTC/USDT

بیت کوین از ژانویه بالاتر از میانگین متحرک معامله می شود. این اولین نشانه ای است که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد. قیمت در 6 ژانویه به مقاومت بالای 17061 دلار رسید، اما گاوها نتوانستند به این سطح برسند. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

یک نکته مثبت کوچک به نفع گاوها این است که آنها اجازه ندادند جفت BTC/USDT به زیر میانگین متحرک سقوط کند. اگر قیمت برای مدتی بین میانگین‌های متحرک و 17061 دلار تثبیت شود، شکست بالای مقاومت سربار می‌تواند شانس را افزایش دهد. اگر گاوها قیمت را به بالای 17061 دلار برسانند، این جفت می تواند تا 18388 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک باشد، نشان می‌دهد که این جفت ممکن است برای چند روز دیگر بین 17061 تا 16256 دلار باقی بماند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها سطح 17061 دلار را حفظ کرده اند اما در پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 ناموفق بوده اند. این نشان می‌دهد که خریداران عجله‌ای برای خروج ندارند، زیرا انتظار شکستن بالاتر از مقاومت سربار را دارند.

افزایش تدریجی 20-EMA و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که خریداران دارای یک مزیت جزئی هستند. شکست بالای 17061 دلار می تواند آغاز یک حرکت صعودی جدید در کوتاه مدت باشد.

اگر خرس‌ها بخواهند کنترل خود را دوباره به دست آورند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 برسانند. این جفت ممکن است بعداً به 16600 دلار کاهش یابد و برای مدتی در محدوده باقی بماند.

LEFT/USDT

سولانا (SOL) در چند ماه گذشته عملکرد بسیار ضعیفی داشته است، اما اقدام قیمت در چند روز گذشته احتمال افزایش احتمالی کاهش قیمت را افزایش می دهد. هنوز خیلی زود است که حدس بزنیم که آیا اقدام مورد انتظار پرش مرده گربه است یا شروع یک بهبودی پایدار. با این حال، راه اندازی ممکن است مورد علاقه سرمایه گذاران کوتاه مدت باشد.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

جفت SOL/USDT از پایین ترین سطح 8 دلار در 29 دسامبر به شدت افزایش یافت. خریداران در 3 ژانویه قیمت را به بالای SMA 50 روزه (12.75 دلار) رساندند و از آن زمان توانسته اند این جفت را بالاتر از این سطح نگه دارند. این نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند میانگین های متحرک را به حمایت تبدیل کنند.

اگر قیمت بالاتر از مقاومت بالای 15 دلار باشد، جفت می تواند تا 19 دلار شتاب بگیرد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع عمل کند، اما اگر از آن فراتر رفت، رالی می تواند تا سطح 50% فیبوناچی اصلاحی 23.40 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار 4 ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت به 20-EMA بازگشته است اما گاوها این افت را خریدند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است. گاوها تلاش خواهند کرد با فشار دادن قیمت به بالای منطقه مقاومت 14.24 دلاری تا 15 دلار، حرکت صعودی را گسترش دهند.

از سوی دیگر، خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 20-EMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت می تواند به 50-SMA سقوط کند. این سطح می تواند به عنوان یک حمایت عمل کند، اما اگر خرس ها قیمت را به زیر آن بکشند، افت می تواند به 11 دلار برسد.

XMR/USDT

Monero (XMR) در 5 ژانویه از نزول گوه خارج شد و خریداران توانستند قیمت را به مدت سه روز بالاتر از سطح شکست حفظ کنند. این نشان دهنده تغییر روند بالقوه است.

نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک افزایش یافته و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد خریداران دست بالا را دارند. مقاومت جزئی در 162 دلار و سپس مجدداً در 167 دلار وجود دارد، اما هر دو سطح احتمالاً فراتر خواهند رفت.

سپس جفت XMR/USDT می تواند به مقاومت بالای 174 دلار برسد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع بزرگ عمل کند، اما اگر گاوها بتوانند از آن عبور کنند، جفت می تواند تا 200 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک برسد، نشان می دهد که خروج از گوه می تواند یک تله گاو باشد. حرکت نزولی می تواند با شکست به زیر 138 دلار بهبود یابد.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا الگوی کوتاه‌مدت دوتایی نزدیک به 160 دلار را تشکیل دهند. فروشندگان قیمت را به زیر 20-EMA کشیدند و در را برای افت احتمالی به 50-SMA باز کردند. گاوها می توانند به شدت از میانگین های متحرک محافظت کنند، زیرا شکستن زیر آن می تواند برتری را به نفع خرس ها تبدیل کند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، به این معنی است که سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کند. سپس جفت می تواند یک بار دیگر به مقاومت سربار 160 دلار برسد. اگر این مقاومت کاهش یابد، حرکت رو به بالا می تواند ادامه یابد.

مربوط: گروه ارز دیجیتال تحت بررسی توسط مقامات ایالات متحده: گزارش

LDO/USDT

Lido DAO (LDO) در 1 ژانویه از خط روند نزولی خارج شد و یک حرکت صعودی شدید انجام داد. این نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد.

نمودار روزانه LDO/USDT. منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند که نشان می‌دهد خریداران دست بالا را حفظ می‌کنند اما سطوح خرید بیش از حد در RSI نشان‌دهنده اصلاح یا تثبیت کوتاه‌مدت است.

اگر خریداران خیلی از سطح فعلی تسلیم نشوند، جفت LDO/USDT می تواند به مقاومت سربار 1.85 دلار برسد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما اگر گاوها آن را بشکنند، جفت می تواند به 2.30 دلار برسد.

اولین نشانه ضعف، شکستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.21 دلار) خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که خرس‌ها در راهپیمایی‌ها می‌فروشند.

نمودار 4 ساعته LDO/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت روند صعودی را آغاز کرده است. میانگین های متحرک شیب دار به سمت بالا و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها در کنترل باقی می مانند. یک مقاومت جزئی در 1.71 دلار وجود دارد، اما اگر از این پیشی بگیرد، رالی می تواند به 1.85 دلار برسد.

20-EMA به عنوان پشتیبان قوی در طول عقب نشینی عمل کرد، بنابراین این سطح مهمی برای تماشا در آینده نزدیک باقی می ماند. اگر این پشتیبانی شکسته شود، جفت می تواند به سمت 50-SMA بلغزد.

AAVE/USDT

خریداران با موفقیت از حمایت روانی در حدود 50 دلار دفاع کرده اند و در تلاش برای ایجاد یک الگوی کف دوبل هستند. به همین دلیل Aave (AAVE) انتخاب شد.

نمودار روزانه AAVE/USDT. منبع: TradingView

جهش حمایت قوی در 50 دلار به SMA 50 روزه (58 دلار) رسیده است. هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است و به خریداران مزیت می دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، جفت AAVE/USDT می تواند به خط روند نزولی و سپس به 67 دلار صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، کف دو برابری را با هدف الگوی 84 دلار تکمیل می‌کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت حیاتی 50 دلار برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

نمودار 4 ساعته AAVE/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار فوری نزدیک به 58 دلار نگه دارند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند. این سطح می تواند به عنوان یک مانع قوی عمل کند، اما در روند نزولی، اگر گاوها سطح 58 دلار را به حمایت تبدیل کنند، می تواند احتمال شکست از خط روند نزولی را افزایش دهد.

اولین پشتیبانی برای تماشای منفی 20-EMA است. اگر این سطح کاهش یابد، جفت می تواند تا 54 دلار کاهش یابد. اگر گاوها بخواهند حرکت کوتاه مدت را به نفع خود حفظ کنند، این یک سطح مهم برای دفاع است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉