5 متهم به طرح دستکاری قیمت کریپتو که توسط وزارت دادگستری متهم شده است


پنج نفر به اتهام دستکاری در بازار یک توکن مبتنی بر اتریوم به نام «هیدرو» متهم شدند.

یک کیفرخواست هنوز فاش نشده، پنج نفر را متهم به “توطئه برای دستکاری بازار” در رابطه با طرح ادعایی مربوط به توکن ERC-20 Hydro (HYDRO) کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در بیانیه ای در 24 آوریل گفت که این کیفرخواست سه نفر را به توطئه برای دستکاری در بازار هیدرو متهم کرده است. دو نفر دیگر برای ایفای نقش در این برنامه جداگانه دستمزد دریافت کردند.

از ژوئن 2018 تا آوریل 2019، وزارت دادگستری گزارش داد که مایکل راس کین، مدیر عامل سابق شرکت فناوری هیدروژن، شین همپتون، رئیس مهندسی مالی هیدروژن، و جورج ولوارت از فعالان بازار که می‌خواستند توکن‌های هیدروژن را معامله کنند، کلاهبرداری کردند.

طبق این کیفرخواست، ولوارت، مدیر ارشد فناوری یک شرکت سازنده بازار به نام Moonwalkers Trading Limited، یک ربات تجاری طراحی کرده است که یک سری «سفارش‌های جعلی» با ارزش بالا را در فواصل زمانی نامشخص اجرا می‌کند تا به نظر برسد که واقعی هستند. تقاضای بالا برای توکن این ربات همچنین حجم زیادی از توکن ها را از همان حساب خرید و فروش می کرد – روشی که به عنوان تجارت شستشو شناخته می شود.

پس از این ادعا که قیمت Hydro به طور مصنوعی دستکاری شده است، وزارت دادگستری ادعا می کند که همدستان بخش بزرگی از دارایی های خود را در مجموع حدود 2 میلیون دلار به عنوان سود غیرقانونی فروخته اند.

علاوه بر این، تایلر اوسترن، مدیر عامل سابق Moonwalkers، و اندرو چورلیان، مهندس بلاک چین از شرکت فناوری هیدروژن، نیز به دخالت در این طرح ادعایی دستکاری متهم شدند.

کین، همپتون و ولوارت هر کدام به یک فقره توطئه برای دستکاری قیمت های امنیتی، یک توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری رادیویی و دو فقره کلاهبرداری رادیویی متهم شدند.

اگر در تمامی اتهامات مجرم شناخته شوند، هر کدام به جرم توطئه برای دستکاری در قیمت اوراق بهادار با حداکثر پنج سال زندان و برای هر یک از اتهامات دیگر به ۲۰ سال زندان محکوم خواهند شد.

اوسترن و چورلیان هر کدام به توطئه برای دستکاری قیمت های امنیتی و ارتکاب کلاهبرداری الکترونیکی متهم شدند. اگر مجرم شناخته شوند، با پنج سال زندان مواجه خواهند شد.

در 20 آوریل، یک قاضی دادگاه منطقه نیویورک علیه شرکت فناوری هیدروژن حکم داد و مدیر عامل سابق آن، مایکل راس کین، در شکایتی که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای 2.8 میلیون دلار به عنوان راه حل های حقوقی و جریمه های مدنی ارائه شده بود، حکم پرداخت.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با مایکل کین تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید