4 راه برای تقویت پروژه GameFi شما


با میلیاردها بازیکن فعال در سراسر جهان، کل بازار آدرس پذیر برای پروژه های بازی بلاک چین بسیار بزرگ است.

GameFi یک مورد استفاده بسیار امیدوارکننده برای Web3 و متاورس است، اما گیمرهای بلاک چین نباید عناصر کلیدی را که در وهله اول باعث محبوبیت بازی‌های ویدیویی شده‌اند، فراموش کنند.

از قدرت Web3 استفاده کنید

با میلیاردها بازیکن فعال در سراسر جهان، کل بازار آدرس پذیر برای پروژه های بازی بلاک چین بسیار بزرگ است. ارزش پیشنهادی GameFi واضح است: به جای پرداخت دلار بالا برای بازی های ویدیویی و محتوای دانلودی جایزه، چرا سرگرم نشوید و چیزی برای وقت خود کسب نکنید؟

فناوری Web3 پتانسیل زیادی برای گیمرها دارد تا در بازی های مورد علاقه خود سهم داشته باشند و کنترل کامل غارت دیجیتال خود را در دست بگیرند. فراتر از موارد استفاده آشکار از استفاده از سکه برای پاداش و NFT برای دارایی های درون بازی، برنامه های کاربردی بالقوه متعددی برای بازی های بلاک چین وجود دارد که هنوز به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته اند.

همیشه بهترین هر دو دنیا نیست

در حالی که ژانر Play to Win (P2E) در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است، این دسته از بازی‌های ویدیویی نسبت به بازی‌های Web2 در سراسر جهان محبوبیت کمتری دارند.

برای بسیاری از بازی‌های پیشرو P2E مانند Axie Infinity، به نظر می‌رسد تمرکز جامعه بیشتر بر روی کسب سکه متمرکز است تا تجربه واقعی بازی. در حالی که پاداش ها به تنهایی برای جذب برخی از بازیکنان به بازی کافی است، توسعه دهندگان GameFi باید حباب رمزنگاری را بشکنند تا واقعاً در جامعه بازی های رایج مورد استفاده قرار گیرد.

دستور العمل برای موفقیت GameFi

بازی‌های بلاک چین باید به تنهایی گیم‌پلی قانع‌کننده‌ای را ارائه دهند تا برای بازیکنان شکاک رمزنگاری جذاب باشد. اخیراً روندی به نام Play and Win (PAE) ظهور کرده است که سعی می کند ویژگی های Web3 را با هیجان بازی های سنتی متعادل کند.

مهم نیست که چگونه پروژه خود را طبقه بندی می کنید، ایجاد تعادل مناسب بین بازی و Web3 بسیار مهم است.

شماره 1: روی گیم پلی با کیفیت بالا تمرکز کنید

توسعه‌دهندگان GameFi باید مطمئن شوند که بازی‌هایشان واقعاً سرگرم‌کننده است تا به استقبال بیشتر گیمرها در سراسر جهان برسند. بازی پایه همچنان باید هیجان انگیز باشد، زیرا یک سکه و NFT برای جمع آوری در بازی شما وجود دارد. راه های زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد، خواه مکانیک های گیم پلی منحصر به فرد، گرافیک چشمگیر یا تجربه های چند نفره اعتیاد آور باشد. اما به طور کلی، تشویق مهارت و استراتژی به جای پاداش دادن به کاربرانی که با ارزش ترین NFT ها را دارند یا بیشترین زمان را صرف بازی می کنند، همیشه ایده خوبی است.

به جامعه ای بپیوندید که در آن می توانید آینده را متحول کنید. حلقه نوآوری Cointelegraph رهبران فناوری بلاک چین را برای اتصال، همکاری و انتشار گرد هم می آورد. امروز درخواست دهید

پروژه های GameFi باید اطمینان حاصل کنند که بازی های آنها حتی برای گیمرهای هاردکور که به ویژگی های بلاک چین اهمیتی نمی دهند، جذاب باشد. بازی‌های بلاک چین برای ایجاد جوامع عالی هستند، بنابراین حالت‌های چندنفره هیجان‌انگیزی ایجاد کنید که افراد را دور هم جمع می‌کند و دید شما را در پلتفرم‌هایی مانند Twitch افزایش می‌دهد. این صنعت مکانی عالی برای نوآوری است، بنابراین از امتحان فناوری های جدید مانند هوش مصنوعی، VR و بازی های ابری نترسید.

شماره 2: مشارکت را آسان کنید

تعامل روان برای پذیرش GameFi بسیار مهم است زیرا موانع بیش از حد برای ورود می تواند مانع برخی از بازیکنان شود. مهم است که کاربران جدید خارج از جامعه بلاک چین را با نیازهای اولیه بیش از حد مرعوب نکنید.

یکی از راه‌هایی که پروژه‌ها می‌توانند به این تعادل دست یابند این است که به کاربران جدید یک کیف پول نگهبانی ارائه دهند که این امکان را دارد که بعداً به کیف پول بدون مراقبت خود تغییر دهند. این بهترین هر دو جهان را فراهم می کند، زیرا بازیکنان جدید می توانند به راحتی شروع به کار کنند، در حالی که کاربران ماهرتر Web3 می توانند کنترل کامل دارایی های غیرمتمرکز خود را در دست بگیرند.

اگر شروع کار برای بازیکنان جدید ساده باشد، GameFi بهتر می تواند کاربران جامعه بزرگ بازی در سراسر جهان را جذب کند. حتی اگر بازیکنان متوجه نباشند که اقدامات آنها به بلاک چین بستگی دارد، این می تواند فعالیت های جدید قابل توجهی را در زنجیره از نظر آدرس ها و تراکنش های جدید ایجاد کند.

شماره 3: روی زنجیره بسازید

وقتی صحبت از ادغام بازی های بلاک چین به میان می آید، آسمان محدودیت است. و از آنجایی که این Web3 است، یک بازی واقعاً پیشگامانه GameFi باید ویژگی های کلیدی را مستقیماً در زنجیره ایجاد کند. پروژه‌های GameFi باید از قدرت توکن‌ها، NFTها، SFTها، قراردادهای هوشمند و موارد دیگر با روش‌های نوآورانه استفاده کنند تا بازی‌های خود را متمایز کنند و گیمرها را به بازگشت بازگرداند.

برخی از بلاک چین‌ها به سازندگان NFT اجازه می‌دهند تا آمارهای منحصربه‌فردی را برای هر NFT مستقیماً در زنجیره قرار دهند. این ویژگی‌های ابرداده فرصت‌های زیادی را برای ساخت جهان و سازگاری بین پلتفرم‌ها باز می‌کنند، زیرا می‌توانند به راحتی در چندین بازی یا برنامه استفاده شوند.

بدون هیچ گونه ادغام ابتکاری Web3، پروژه شما می تواند مانند یک بازی Web2 دیگر به نظر برسد، با ویژگی های Web3. بنابراین از فشار دادن محدودیت های امکان پذیر در GameFi نترسید و به یاد داشته باشید که هر عنصر باید به تجربه کلی کاربر کمک کند.

شماره 4: برای مقیاس پذیری برنامه ریزی کنید

در پشت هر بازی Web3، ایجاد یک بلاک چین قوی می تواند تفاوت بزرگی در دسترسی به ویژگی های غیرمتمرکز ایجاد کند. با کارمزدهای بالای تراکنش، بازیکنان باید بیشتر سودهای خود را که به سختی به دست آورده‌اند صرف کنند تا با بلاک چین تعامل داشته باشند. زمان‌های آهسته پردازش و قطع‌های مکرر نیز می‌تواند یک مشکل اصلی برای گیمرها و کاربران متاورس باشد.

بلاک چین های سریع و کم هزینه گاز به بازیکنان این امکان را می دهد که به راحتی شخصیت ها، آیتم ها و موارد دیگر را مستقیماً در زنجیره داشته باشند. به این ترتیب، کاربران می توانند کنترل دارایی های دیجیتال خود را برای تجارت، جمع آوری و حتی استفاده از دارایی های خود در بازی ها یا برنامه های دیگر پس بگیرند. بهتر است از روز اول رشد را ریشه کن کنید، زیرا زمانی که از قبل جذابیت بیشتری کسب کرده اید، ممکن است برای مقیاس پذیر کردن بازی خود خیلی دیر شده باشد.

زمان نوآوری

فقط به این دلیل که Web3 می‌تواند بعد دیگری به بازی‌های ویدیویی اضافه کند، به این معنی نیست که آنها باید یک بعدی باشند. راه برای تقویت GameFi نوآوری در Web3 و در عین حال حفظ عناصر اصلی بازی Web2 مانند گیم پلی سرگرم کننده، گرافیک چشم نواز و تجربه کاربری روان است.

اگر بازی‌های بلاک چین بتوانند به طور مؤثری شکاف بین جوامع رمزنگاری و بازی را پر کنند، می‌تواند دروازه‌ای ارزشمند برای جذب کاربران جدید در سایر موارد استفاده از Web3 مانند DeFi و موارد دیگر باشد.

ولفگانگ راکرل او مدیرعامل ایستاری ویژن و Entity.global است. تخصص آن استارت آپ های Web3، DeFi و GameFi است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان بررسی شده از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که در حال ساختن آینده با قدرت ارتباطات، همکاری و رهبری فکری هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بیاموزید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر
نویسنده: Wolfgang Rückerl

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید