32 درصد از دفاتر خانگی در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند: گلدمن ساکس


در حالی که سال گذشته علاقه به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو در میان دفاتر خانگی افزایش یافت، سال 2023 شاهد کاهش شدید اعتماد این سرمایه‌گذاران در بازار دارایی‌های دیجیتال بود.

در حالی که سال گذشته علاقه به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو در میان دفاتر خانگی افزایش یافت، سال 2023 شاهد کاهش شدید اعتماد این سرمایه‌گذاران در بازار دارایی‌های دیجیتال بود.

بر اساس گزارش گلدمن ساکس در 8 مه “Family Office Investment Insides”، 32 درصد از دفاتر خانواده در حال حاضر در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. این دسته نه تنها شامل ارزهای دیجیتال، بلکه توکن های غیرمتمرکز (NFT)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و وجوه متمرکز بر بلاک چین نیز می شود.

انگیزه های اولیه دفاتر خانواده برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال. منبع: گلدمن ساکس

اکثریت (19٪) انگیزه خود را برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال بیان کردند که به قدرت فناوری بلاک چین اعتقاد داشتند، در حالی که تنها 8٪ و 9٪ به ترتیب به سفته بازی و تنوع پورتفولیو اشاره کردند.

مرتبط با: نگرانی در مورد بحران بانکی به سطوحی رسیده است که از سال 2008 مشاهده نشده است – نظرسنجی

در میان سرمایه‌گذارانی که با امور مالی دیجیتال همگام هستند، سهم سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال از سال 2021 به طور قابل توجهی افزایش یافته است و از 16 درصد به 26 درصد رسیده است. با این حال، علاقه به سرمایه‌گذاری‌های بالقوه در کریپتو در سال جاری به شدت کاهش یافته است و تنها 12 درصد از سرمایه‌گذاران آن را اعلام کرده‌اند که از 45 درصد در سال 2021 کاهش یافته است. همانطور که در گزارش خلاصه شده است:

به نظر می‌رسد دیدگاه‌ها در مورد ارزهای دیجیتال متبلور شده است: بخش بزرگ‌تری از دفاتر خانوادگی در حال حاضر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما نسبت کسانی که سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در آینده ندارند، حتی بیشتر شده است.

این گزارش بر اساس نظرسنجی انجام شده بین ژانویه و فوریه 2023 از طریق پرسشنامه هایی است که از طریق ایمیل در دفاتر خانگی توزیع شده است. به طور کلی، 166 دفتر خانگی، 95 در قاره آمریکا، 34 در اروپا و خاورمیانه، و 37 در مناطق آسیا و اقیانوسیه شرکت کردند.

گلدمن ساکس یکی از پردرآمدترین در بحران بانکی اخیر بود، زمانی که بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند سرمایه گذاری های پرتفوی خود را بچرخانند. صندوق های پولی گلدمن ساکس 52 میلیارد دلار دریافت کردند که 13 درصد افزایش یافته است، بزرگترین حجم ورودی ماهانه از زمان شیوع شیوع کووید-19.

مجله: چک‌های رمزنگاری و پاداش‌های باگ شکسته شده‌اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید