«31 هزار آخرین مورد نبود» – 5 چیز که در این هفته در بیت کوین باید بدانید


تحلیلگران بیت کوین خود را برای وقفه به سمت سقف 30000 دلار آماده می کنند – اقدام قیمت بیت کوین در روزهای آینده چه چیزی را ارائه خواهد کرد؟

سرمایه گذاران می گویند بیت کوین (BTC) در هفته دوم ژوئن در قلمرو آشنا شروع می شود اما یک شکست قریب الوقوع است.

پس از یک تعطیلی هفتگی آرام، فعالان بازار در حال آماده شدن برای تغییرات چشمگیر هستند زیرا بیت کوین/دلار آمریکا در محدوده معاملاتی ثابت قرار دارد.

مدت زیادی می گذرد – و برای معامله گران باتجربه، علائم به طور فزاینده ای به بازگشت نوسانات اشاره می کند.

فقدان محرک‌های اقتصاد کلان در این هفته باعث می‌شود تمرکز برای سرنخ‌هایی در مورد آنچه که اقدام قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت ممکن است انجام دهد، به جای دیگری تغییر کند.

تجزیه و تحلیل زنجیره ای بینش های جالب دیگری را ارائه می دهد که این تصور را تقویت می کند که در حال حاضر تنها بخش “خسته کننده” بیت کوین قیمت لحظه ای است.

Cointelegraph نگاهی به عوامل کلیدی در حال بازی دارد زیرا جفت BTC/USD برای یک هفته دیگر در حدود 27000 دلار در نوسان است.

بسته شدن هفتگی خط روند اصلی را حفظ می کند

ممکن است BTC/USD از بسته شدن هفتگی اخیر آن الهام نگرفته باشد، اما برخی از معامله گران محبوب دلایل جدیدی برای خوش بینی می بینند.

همانطور که توسط Cointelegraph Markets Pro و TradingView تایید شده است، شانس شکست تا 30,000 دلار در حال افزایش است، اگرچه همچنان در محدوده معاملات باریک باقی می ماند.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD در Bitstamp. منبع: TradingView

تریدر ژله گفت: «به نظر می رسد که این فقط مسئله زمان است که بیت کوین در نهایت این سطح 30000 را بشکند. نوشت در بخشی از تحلیل نهایی خود

Jelle، مانند دیگران، خاطرنشان کرد که میانگین متحرک 200 هفته ای (MA)، یک خط حمایت کلیدی، دست نخورده باقی می ماند.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Jelle/ توییتر

ساختارهای مختلف پشتیبانی در رادار معامله‌گر و تحلیلگر Rekt Capital که بازه‌های زمانی روزانه را پوشش می‌دهد نیز محکم بود.

او در مورد پتانسیل خروج بالاتر خلاصه کرد: «تا اینجا خیلی خوب بود»، که احتمالاً ساختار نزولی «سر و شانه» هفته‌های گذشته را باطل می‌کند.

توییت های اضافی فوق الذکر یک “آزمایش مجدد موفقیت آمیز” پشتیبانی آشکار.

«BTC از الگوی سر و شانه در ماه مه شکسته شد. اما یقه یک حرکت شلاقی کلاسیک دارد، با این وجود، حساب تجاری Game of Trades پذیرفته شده.

تا زمانی که قیمت از شانه راست بالاتر نرود، این الگو همچنان معتبر است.

نمودار همراه یک هدف نزولی بالقوه فقط 24000 دلار برای BTC/USD را در نتیجه رویداد سر و شانه نشان می دهد.

برخی دیگر به دنبال اقدام کمتری هستند، مشروط به 28,350 دلار به عنوان مقاومت، مانند معامله گر کریپتو تونی، که 25,300 دلار را به عنوان یک هدف احتمالی می بیند.

آرامش کلان در حالی به وجود می آید که معامله گران شاهد بهبود دلار هستند

داده های اقتصاد کلان از ایالات متحده از 5 ژوئن تا 9 ژوئن، در یک هفته آرامش غیرعادی برای معامله گران، کمیاب خواهد بود.

با پشت سرگذاشتن شکست سقف بدهی، کاتالیزورهای بالقوه بعدی نوسانات در قالب گزارش های کلان مانند فشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مه ارائه خواهند شد – اگرچه اینها برای یک هفته دیگر انتظار نمی رود.

با این حال، توجه بر کاهش تولید نفت اعضای اوپک پلاس متمرکز شده است زیرا قیمت‌ها علیرغم کاهش فعلی تولید همچنان به کاهش خود ادامه می‌دهند.

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

در همین حال، پتانسیل مستقیم تری برای بیت کوین و کریپتو به شکل دلار آمریکا می آید.

قدرت دلار از اوایل ماه مه در حال افزایش است و از آن زمان، شاخص دلار آمریکا (DXY) که به طور سنتی رابطه معکوس با دارایی های پرریسک دارد، حدود 3.5 درصد افزایش یافته است.

متیو هایلند، تحلیلگر مشهور، خاطرنشان کرد که امتیازات شاخص قدرت نسبی (RSI) برای DXY در بازه های زمانی هفتگی در حال افزایش است.

معامله‌گر دیگر Skew بالاترین سطح ژوئن 104.7% را به عنوان یک سطح کلیدی برای بستن بالاتر از آن برای تشکیل یک روند صعودی در DXY نشان داد.

او گفت: «بسته شدن و افزایش شدید در اوایل جلسه تجاری اتحادیه اروپا». نظر داد در روز

اگر دلار بالای 104.7 دلار بسته شود، آن را به عنوان قدرت دلار در نظر می‌گیرم. تا اینجا به نظر می رسد خطرناک است، اما بعدا خواهیم دید.

در همین حال، در آخر هفته، TraderSZ مشخصات DXY “در حال افزایش است تا زمانی که خلاف آن ثابت شود”.

سهام شناور مورد کریپتو صعودی

تصمیم سقف بدهی تأثیری فوری بر سهام داشت، اما بازارهای کریپتو معمولاً نتوانسته‌اند شور و شوق آنها را تقلید کنند.

فعالان بازار استدلال می کنند که با رسیدن S&P 500 به بالاترین سطح ده ماهه، این همچنان می تواند تغییر کند.

“مجلس ایالات متحده یک توافقنامه سقف بدهی کلیدی را تصویب کرده است که #SP500 را به بالاترین قیمت خود از ماه اوت می رساند. آلت کوین هایی مانند شرکت تحقیقاتی Santiment، $LTC، $LEO و $FGC امروز جهشی داشتند. نوشت در 2 ژوئن

با عقب ماندن کریپتوها از سهام، ممکن است به زودی زمان رسیدن به دلار BTC فرا برسد.

مقایسه رمز و کلان منبع: Santiment/ توییتر

نمودار همراه نیز پس از “بازگشت” طلا به دنبال داشت، هر چند این مدت کوتاه بود و یک تنظیم عقب نشینی برای نشان دادن هفته جدید داشت.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، دیگران در آن زمان نیز به دنبال همبستگی مثبت بین بیت کوین و S&P 500 بودند که احیا شده بود.

دارندگان بیت کوین به راحتی سود می برند

تحلیلگر فنی معروف CryptoCon ماه گذشته در یافته‌های خود نوشت: «احساس کردن» این که رالی بیت‌کوین به پایان رسیده است آسان است، اما واقعیت‌ها می‌گویند که اینطور نیست.

در آن زمان، BTC/USD تقریباً 1000 دلار بالاتر از سطوح فعلی بود، اما شور و شوق به همان اندازه کم بود.

CryptoCon سودآوری دارندگان بیت کوین را با استفاده از معیار سود و زیان خالص (NUPL) که در سال 2019 توسط کارآفرین و تحلیلگر Tuur Demeester و دیگران ایجاد شد، تجزیه و تحلیل می کرد.

در چند ماه گذشته، NUPL عملاً در 0.25 ثابت مانده است – که نشان می دهد عرضه کلی BTC به طور متوسط ​​”در سیاه” است.

NUPL تفاوت بین سود تحقق نیافته و زیان تحقق نیافته را اندازه گیری می کند. هر دو با جمع کردن خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) محاسبه می‌شوند تا ببینند در مقایسه با آخرین باری که در زنجیره حرکت کرده‌اند، چقدر سکه ارزش دارند.

هر مقدار بالاتر از صفر نشان دهنده وضعیت سود خالص شبکه است، مقادیر زیر صفر نشان دهنده وضعیت زیان خالص است. به طور کلی، هرچه NUPL از صفر بیشتر منحرف شود، روند بازار به سمت بالا و پایین نزدیک‌تر است.» شرکت تحلیلی Glassnode در مقدمه توضیح می‌دهد.

CryptoCon اکنون می‌گوید که، با وجود آرامش در ماه‌های اخیر، NUPL در حال انجام آزمایش مجدد روند صعودی است که دلیلی برای اطمینان است.

“31K آخرین مورد نبود، امیدوارم آماده باشید!” او نهایی شده است در آپدیت این آخر هفته

نمودار NUPL همراه، رفتار آن را نسبت به احساسات سرمایه گذار در مراحل مختلف طی دهه گذشته نشان می دهد.

بزرگترین نهنگ های بیت کوین در مرکز “معضل”

در مورد احساسات سرمایه گذاران، چشم انداز فعلی بازار به طور گسترده ای بین طبقات هدلر متفاوت است.

مطالب مرتبط: “حرکت بزرگ” بیت کوین پس از افزایش 30000 دلاری در ماه مارس – تجزیه و تحلیل نهایی

پسندیدن ثبت شده است بسیاری از خود Glassnode به طور مشخص در بیت کوین ریسک گریز هستند – فروش از ماه مه علیرغم عدم وجود رویدادهای کاپیتولاسیون غالب بوده است.

به نظر می رسد تنها استثنا بزرگترین کلاس «نهنگ» بیت کوین باشد.

با آپلود نموداری از انباشت و توزیع تنظیم شده توسط گروه، Glassnode نشان داد که کیف پول هایی که حداقل 10000 بیت کوین را در خود جای داده بودند، موقعیت خود را افزایش دادند، در حالی که سایرین میزان قرار گرفتن در معرض آنها را کاهش دادند.

محققان گفتند: «دوگانگی جالبی در امتیاز روند انباشت بیت کوین وجود دارد، زیرا بزرگترین نهنگ ها (بیش از 10 هزار بیت کوین) به طور تهاجمی انباشته می شوند، در حالی که همه گروه های بزرگ دیگر توزیع شدیدی را تجربه می کنند.

آخرین مرحله انباشتگی از این “نهنگ های بزرگ” در اواخر سال 2022 بود و جفت BTC/USD هفته ها بعد بهبودی خود را در سال 2023 آغاز کرد.

نهنگ ها سپس در اواسط ژانویه مکث کردند و قبل از بازگشت دوباره به تجمع در ماه مه وارد مراحل پراکندگی خود شدند.

امتیاز انباشت روند بیت کوین بر اساس نمودار کوهورت. منبع: Glassnode/ توییتر

مجله: وام خانه با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه: آیا خطرات بیشتر از پاداش است؟

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید