می توان از افت 30 درصدی قیمت سولانا (SOL) جلوگیری کرد: در اینجا چگونه است


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

این یک سناریوی نگران کننده برای سرمایه گذاران سولانا (SOL) ارائه می دهد. عملکرد دارایی به دلیل یک روند اصلاحی مداوم و ناتوانی در جمع‌آوری شتاب قابل توجه، کمتر از ستارگان بوده است. نگاهی دقیق تر به نمودار نشان می دهد که SOL یک سطح پایین تر را تشکیل داده است، یک پیشگویی کلاسیک از یک تغییر احتمالی قیمت، اما همه چیز را می توان نجات داد.

نمودار یک عقب نشینی قابل توجه از اوج اخیر را نشان می دهد، جایی که اقدامات قیمت در حال حاضر زیر خطوط میانگین متحرک که به طور سنتی به عنوان سطوح حمایت و مقاومت پویا عمل می کنند، در حال مبارزه است. میانگین‌های متحرک در حال گسترش هستند که می‌تواند نشان‌دهنده نارضایتی در حال گسترش بازار سولانا باشد. شاخص قدرت نسبی نیز هیچ کمکی را ارائه نمی دهد. این روند در نقطه میانی است که نه بازگشت فروش بیش از حد و نه کاهش بیش از حد خرید را تأیید می کند.

    حل کرد
نمودار SOL/USDT از TradingView

اساساً، به نظر می‌رسد این وضعیت منعکس کننده احساسات نمودار است. همانطور که سرمایه شروع به دور شدن از سولانا می کند، تغییر قابل توجهی به نفع ثبات درک شده و پتانسیل در حال تکامل اتریوم و راه حل های لایه 2 (L2) آن وجود دارد. احساسات بازار به سمت این باور می رود که شبکه های L2 برای رشد قابل توجهی آماده هستند، که انتظارات سولانا را تحت الشعاع قرار می دهد.

کاهش سولانا را می توان تا حدی به کاهش قدرت شبکه نسبت داد. این پلتفرم زمانی که به عنوان یک رقیب پرسرعت و مقرون به صرفه اتریوم معرفی می شد، اکنون در حفظ مزیت رقابتی خود با چالش هایی مواجه است. همانطور که اکوسیستم اتریوم با ارتقاها و راه حل های در حال تکامل L2 شتاب بیشتری می گیرد، تغییر در اعتماد سرمایه گذاران مشهود است.

اگرچه عملکرد قیمت در نمودار تاریک به نظر می رسد، مهم است که به یاد داشته باشید که سولانا به لطف افزایشی که به بخش NFT باد دومی داد، توانست به بازار برسد. در حالی که روندها و احساسات کنونی چشم انداز کوتاه مدت تیره ای را برای سولانا نشان می دهد، فضای کریپتو اغلب انتظارات را به چالش می کشد. هنوز برای حذف سولانا زود است.

کاردانو در تحت تاثیر قرار دادن ناکام است

خوشبینان بازار انتظار افزایش قابل توجهی برای ADA به دنبال یک شکل گیری فنی به نام تشکیل مثلث متقارن داشتند. به طور سنتی چنین الگوی نشان می دهد که یک شکست قریب الوقوع است و جهت شکست نشان دهنده روند احتمالی بعدی است.

با این حال، علیرغم این انتظارات فزاینده، حرکت قیمت ADA ضعیف باقی ماند و نتوانست افزایشی را که سرمایه گذاران انتظار داشتند فراهم کند. این امر منجر به احساس ناامیدی در بین سرمایه گذارانی شد که امیدوار بودند وضوح مثلث متقارن به یک سیگنال صعودی واضح تبدیل شود.

تجزیه و تحلیل دقیق تر نمودار ارائه شده نشان می دهد که با نزدیک شدن ADA به بالای مثلث متقارن، حجم معاملات افزایش می یابد، که نشان دهنده افزایش انتظار حرکت قیمت قابل توجه است. این افزایش حجم به طور معمول نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خود را در پیش‌بینی یک شکست قرار می‌دهند. در مورد ADA، انتظار می رفت که این افزایش به دلیل روند قبلی افزایش یابد.

با این حال، آنچه بعد اتفاق افتاد بسیار ناامید کننده بود. قیمت ADA از تنظیمات فنی بهره نبرد و به جای پرش به جلو، در اطراف نقطه شکست حرکت کرد و منطقه صعودی را در هاله ای از ابهام گذاشت. این واقعیت که میانگین‌های متحرک، که باید در یک سناریوی صعودی به عنوان پشتیبان عمل کنند، هنوز مورد آزمایش مجدد قرار نگرفته‌اند، تردیدهایی را در مورد حرکت صعودی بازار ایجاد می‌کند.

دلایل پشت این رکود غیرمنتظره می‌تواند طیف گسترده‌ای باشد، از عوامل کلان اقتصادی گرفته تا تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال. همچنین این امکان وجود دارد که بازار قبلاً برای Cardano تغییرات صعودی بالقوه قیمت گذاری کرده باشد که منجر به نتیجه گیری “شایعه را بخر، خبر را بفروش”.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید