3 روشی که مشتقات کریپتو در سال 2023 تکامل می‌یابند و بر بازار تأثیر می‌گذارند

3 روشی که مشتقات کریپتو در سال 2023 تکامل می‌یابند و بر بازار تأثیر می‌گذارند


مشتقات نقش مهمی در آخرین بازار صعودی ایفا کردند و احتمالاً بخشی جدایی ناپذیر از توسعه بازار در سال 2023 خواهند بود.

قراردادهای آتی و اختیار معامله به معامله گران این امکان را می دهند که تنها بخش کوچکی از ارزش یک تراکنش را وارد کنند و شرط ببندند که قیمت ها تا یک نقطه معین در یک دوره زمانی معین افزایش یا کاهش می یابد. این می تواند سود معامله گران را افزایش دهد زیرا آنها می توانند برای افزودن به موقعیت های خود وام بیشتری بگیرند، اما اگر بازار بر خلاف آنها حرکت کند می تواند زیان آنها را افزایش دهد.

در حالی که بازار مشتقات کریپتو در حال رشد است، ابزارها و زیرساخت هایی که از آن پشتیبانی می کنند به اندازه بازارهای مالی سنتی پیشرفته نیستند.

سال آینده، سالی خواهد بود که مشتقات کریپتو به سطح جدیدی از رشد و بلوغ بازار می‌رسند، زیرا زیرساخت‌ها در سال جاری ساخته و بهبود یافته است و تعداد فزاینده‌ای از موسسات در حال مشارکت هستند.

رشد مشتقات کریپتو در سال 2023

در سال 2023، حجم مشتقات رمزنگاری به دلیل دو عامل به رشد خود ادامه خواهد داد: اول، به دلیل رشد زیرساخت های مرتبط مانند برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و همچنین به دلیل برنامه ریزی کارگزاران حرفه ای و شفاف تر برای ورود به این فضا. در نهایت این امر منجر به مشارکت بیشتر نهادها می شود.

درک اینکه چرا موسسات مالی سنتی بیشتر از بازارهای نقدی سنتی از مشتقات استفاده می کنند، راهی عالی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازار است.

برخی از دلایل رشد عبارتند از توانایی آنها در اهرم سرمایه، رفتار با قراردادهای مشتقه ایالات متحده به عنوان سود سرمایه بلندمدت برای اهداف مالیاتی، و استفاده از آنها در پوشش ریسک با توانایی پوشش در برابر نوسانات غیرمنتظره قیمت.

نوسانات نسبی با درگیر شدن موسسات بیشتر کاهش می‌یابد و باعث می‌شود که مشتقات معاملاتی استفاده بهتری از سرمایه داشته باشند. همچنین، از آنجایی که موسسات بیشتری دارایی‌های کریپتو را به ترازنامه خود اضافه می‌کنند، ابزارهای مشتقه به ابزاری حیاتی برای محافظت در برابر نوسانات کوتاه‌مدت تبدیل می‌شوند.

این صنعت هنوز در مراحل اولیه است

مانند سال 2022، سال 2023 نیز سالی منحصر به فرد برای مشتقات ارز دیجیتال خواهد بود. افزایشی در زیرساخت‌های گزینه‌های متمرکز و غیرمتمرکز و توسعه مستمر رمزارزهای بدوی جدید مانند گاوصندوق‌های ساخت‌یافته، گزینه‌های دائمی و آزمایش‌های مشتقات وجود خواهد داشت.

صنعت ارزهای دیجیتال در حال حفاری عمیق‌تر در بازارهای تنظیم‌شده است زیرا به دنبال جذب کاربران بیشتر و رقابت با شرکت‌های مالی سنتی موجود مانند کارگزاری‌ها است که از قبل به مردم اجازه خرید و فروش سهام و سایر دارایی‌های مالی را می‌دهند.

بیشتر معاملات مشتقه در Binance، OKX و Bybit انجام می شود که خارج از ایالات متحده هستند و تحت نظارت نیستند. با این حال، طبق داده‌های CoinGlass، گروه CME تنها بازار تحت نظارت ایالات متحده است که مورد توجه قرار گرفته است.

در نوامبر 2022، تقریباً 10.7 درصد از سود باز در معاملات آتی بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را بر عهده داشت.

شرکت های بزرگی که خرید می کنند به خرید مشتقات کوچک دارای مجوز ادامه خواهند داد

گفتن اینکه بازارهای خرده فروشی به کجا ختم می شوند و بازارهای سازمانی شروع می شوند سخت و دشوارتر می شود. کسب و کارهای متمرکز بر خرده فروشی که صرافی های رمزنگاری به دست می آورند توسط برخی از بزرگترین و با تجربه ترین شرکت های وال استریت اداره می شوند.

در ژانویه 2021، کوین بیس FairX، یک صرافی آتی کوچک مستقر در شیکاگو را خریداری کرد. هدف از این معامله تسهیل ورود معامله گران به بازارهای مشتقه بود. یک استارتاپ مبادلات آتی متمرکز بر خرده فروشی به نام The Small Exchange نیز یک محصول آتی ارز دیجیتال راه اندازی کرده است که به پرداخت اولیه کمتری نیاز دارد. Citadel Securities، Jump و Interactive Brokers همگی از این شرکت حمایت کردند.

مطالب مرتبط: تسلیم بازار کریپتو و اهمیت آن چیست؟

رشد بازارهای غیرمتمرکز مشتقات

مانند مکان های متمرکز، قراردادهای آتی دائمی بیشتر حجم مشتقات غیرمتمرکز را تشکیل می دهند. مجرمان غیرمتمرکز، که ابتدا توسط پروتکل Perpetual و اکنون dYdX مدیریت می شوند، به طور متوسط ​​​​3 میلیارد دلار حجم روزانه دارند.

در حالی که رشد قوی است، حجم پایدار غیرمتمرکز کمتر از 5 درصد از حجم تمام مشتقات ارز دیجیتال را تشکیل می دهد. ما انتظار داریم این بخش در دو سال آینده رشد قابل توجهی داشته باشد.

جمع آوری» زیر تصویر بالای صفحه یا این لینک را دنبال کنید.

همانطور که پروژه‌ها و پروتکل‌های بیشتری بر اساس پروتکل‌های مبادله دائمی غیرمتمرکز ساخته می‌شوند، ارزش پلتفرم‌هایی که از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند همچنان رشد خواهد کرد. در کنار معاملات آتی غیرمتمرکز، گزینه‌ها و محصولات ساختاریافته، فعالان بازار از دیدن نوآوری‌های بومی رمزنگاری بیشتر مانند گزینه‌های بی‌پایان در حال توسعه هیجان‌زده خواهند شد.

پروتکل‌هایی مانند Deri که هم آتی دائمی و هم گزینه‌های دائمی را ارائه می‌کنند، به کاربران اجازه می‌دهند تا مشتقات را به روشی کاملاً اختصاصی DeFi خریداری و بفروشند و به آن‌ها توانایی پوشش، حدس و گمان و آربیتراژ زنجیره‌ای را می‌دهند.

اوراق مشتقه ممکن است سرمایه گذاران سنتی بیشتری را جذب کند

معامله‌گران سازمانی این ابزارها را بیشتر دوست دارند زیرا می‌توانند بازدهی ثابتی مشابه درآمد ثابت ارائه دهند و این معاملات توسط استراتژی‌هایی مانند اسپرد تماس صعودی و خریدهای بسته هدایت می‌شوند. علاوه بر این، معامله‌گران نهادی می‌توانند گزینه‌های فراخوانی و قراردادی را برای تعیین محدودیت ریسک برای معاملات اختیار بدون ریسک انحلال، ترکیب کنند.

Fidelity Digital Assets اکنون به پایگاه مشتریان سازمانی خود امکان استقراض با استفاده از رمزارز را به عنوان وثیقه ارائه می دهد، بنابراین شرکت های بزرگ می توانند به راحتی بیت کوین را از طریق این خدمات به دارایی های خود اضافه کنند.

در سال 2023، احتمالاً استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وثیقه در تجارت روزمره آسان‌تر خواهد بود و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از مشتقات ارزهای دیجیتال، ریسک‌های بیشتری را انجام دهند.

مشتقات نقش مهمی در بازار ارز دیجیتال 2020-2021 برای معامله گران فردی و نهادی داشتند. برای بسیاری از سرمایه گذاران، قرض گرفتن پول و استفاده از مشتقات ساده ترین راه برای افزایش شرط بندی در موقعیت های مختلف است. آنها را می توان در سهام، ارزها و کالاها استفاده کرد، اما استفاده از آنها در ارزهای دیجیتال از سال 2017 به طور پیوسته در حال رشد بوده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉