3 نشانه مبنی بر اینکه قیمت Arbitrum در حال افزایش به رکورد جدید در سه ماهه دوم است


Arbitrum نسبتا ارزان تر از بزرگترین رقیب خود Optimism در Ethereum L2 است که می تواند منجر به افزایش قیمت ARB در چند ماه آینده شود.

آربیتروم (ARB) به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال پس از ارتقای اتریوم در شانگهای ظاهر شد.

قابل ذکر است که قیمت ARB در 13 آوریل 4.28 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح دو هفته ای 1.36 دلار رسید. این همچنین نشان دهنده افزایش 18 درصدی از پایین ترین سطح 1.15 دلاری روز قبل است، زمانی که ارتقاء شانگهای امکان برداشت در اتریوم را فراهم کرد.

نمودار قیمت روزانه ARB/USDT. منبع: TradingView

به طور خلاصه، Arbitrum یک راه حل مقیاس پذیر لایه ۲ اتریوم (L2) است که هدف آن کاهش تراکم تراکنش های شبکه و هزینه تراکنش است. در نتیجه، بازار اغلب تشخیص می دهد رشد اتریوم به عنوان یک موهبت برای زنجیره های L2.

در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که چرا ARB به روند صعودی خود در سه ماهه دوم ادامه داد و سطح رکورد 1.60 دلار خود را مجدداً آزمایش کرد.

ابزارهای بیشتر برای ARB

به گفته مساری، آربیتروم از طریق رتبه بندی در مارس 2023 به سود 2.5 میلیون دلاری دست یافت.

عملکرد مالی آربیتروم در سال 2023. منبع: مساری

به طور خاص، سود ترتیب‌دهنده تفاوت درآمد حاصل از کارمزد تولید شده توسط زنجیره L2 و هزینه کارمزد پرداختی به زنجیره L1 زیربنایی را نشان می‌دهد – همه در توکن اتر (ETH) اتریوم محاسبه می‌شوند، نه ARB.

این سودها در نهایت به DAO تحت مدیریت جامعه Arbitrum که ArbitrumDAO نامیده می شود خواهد رفت و در آینده به غیرمتمرکزتر شدن رشد خواهد کرد.

ترتیب‌دهنده‌ها، ویژگی‌ای که در Arbitrum وجود ندارد، می‌توانند حداکثر مقدار قابل استخراج (MEV) را با ویرایش درخواست‌های تراکنش کاربران ایجاد کنند.

با این حال، Kunal Goel، محقق Messari، ادعا می‌کند که ArbitrumDAO می‌تواند با حراج حق تولید بلوک‌ها پس از شروع توالی‌یابی غیرمتمرکز، از MEV درآمدزایی کند. این فرصت‌هایی را برای ARB به‌عنوان یک نشانه سهام باز می‌کند.

DAO احتمالاً سهام ARB را، مشابه اعتباردهنده‌ها در شبکه‌های Proof-of-Stake، برای ترتیب‌دهنده‌ها تحت فشار قرار می‌دهد تا انگیزه‌ها را از نظر اقتصادی همسو کنند و در صورت بروز هرگونه سوء رفتار، امکان توقف موقت را فراهم کنند.

از آنجایی که کاربران امنیت بیشتری را از پروتکل می خواهند، این امر ارزش توکن را افزایش می دهد.

تصرف سهم بازار Optimism

Arbitrum تقریباً در تمام معیارهای اصلی در طول سال 2022 و بیشتر سال 2023 از رقیب برتر Ethereum L2 Optimism (OP) بهتر عمل کرد.

به عنوان مثال، در سال 2022، آربیتروم 22 میلیون دلار درآمد مرتب سازی و 6 میلیون دلار سود ایجاد کرد. در همین حال، Optimism به ترتیب 18 میلیون دلار و 4 میلیون دلار درآمد و سود حاصل از سکانسر به دست آورد.

به طور مشابه، در سه ماهه اول سال 2023، آربیتروم با 4 میلیون دلار درآمد و 3 میلیون دلار سود، از Optimism پیشی گرفت.

معیارهای اساسی داوری و خوش بینی منبع: مساری

آربیتروم همچنین تا سال 2022 و بیشتر سال 2023 ارزش کل قفل شده (TVL) بالاتری داشت و تسلط آن پس از ایردراپ ARB در ماه مارس بیشتر شد.

در 13 آوریل، TVL آربیتروم 2.27 میلیارد دلار بود، در حالی که Optimism 930 میلیون دلار بود.

خوش بینی نسبت به Arbitrum TVL. منبع: دفی لاما

گوئل گفت: «با قیمت‌های فعلی بازار، ARB با تخفیف به OP در همه ضرایب ارزش‌گذاری معامله می‌کند.

قیمت ARB در شکست مثلث نزولی

ادامه افزایش قیمت آربیتروم از آنچه به نظر می رسد یک الگوی ادامه دار است، پیشی گرفته است.

مرتبط: قیمت ARB به 2 دلار؟ فراکتال نشان می دهد که رقیب اتریوم L2 Arbitrum در ماه آوریل دو برابر خواهد شد

به اصطلاح الگوی مثلث ریزشی زمانی ایجاد می شود که قیمت بین مقاومت خط روند نزولی و حمایت افقی تثبیت شود. پس از اینکه قیمت از محدوده خارج شد، با پیروی از جهت روند قبلی خود برطرف می شود.

ARB در 13 آوریل پس از شکستن از خط روند بالایی مثلث خود با حجم متقاعد کننده وارد فاز شکست مشابهی شد.

نمودار قیمت چهار ساعته ARB/USD. منبع: TradingView

جفت ارز ARB/USD اکنون به بالاترین حد خود یعنی 1.60 دلار در سه ماهه دوم رسیده است و 20 درصد نسبت به سطح قیمت فعلی افزایش یافته است. این هدف صعودی پس از افزودن حداکثر فاصله بین خطوط روند مثلث تا نقطه شکست اندازه گیری می شود.

برعکس، قیمت ARB به دلیل وجود شاخص قدرت نسبی بیش از حد خرید (RSI) در نمودار چهار ساعته، خطر اصلاح کوتاه مدت را به دنبال دارد. در این حالت، خط روند بالایی مثلث، هدف احتمالی نزولی در حدود 1.20 دلار خواهد بود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *