3 دلیل افزایش 40 درصدی قیمت Lido DAO در یک هفته – عملکرد بهتر از بیت کوین و اتریوم


قیمت LDO پس از بهبود 40 درصدی Lido DAO، موقعیت خوبی برای افزایش 50 درصدی دیگر تا ژوئن بر اساس الگوی برگشت صعودی کلاسیک دارد.

قیمت Lido DAO (LDO) با 40 درصد افزایش به بالاترین سطح سه هفته ای 2.21 دلار تا 16 می، از پایین ترین سطح محلی 1.57 دلاری که چهار روز پیش تعیین شده بود، اندازه گیری شد.

این بازیابی دو رقمی چشمگیر در کنار سایر دارایی های برتر ارز دیجیتال، از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) انجام شد. با این حال، LDO بسیار بهتر از بازار ارزهای دیجیتال (TOTAL) است که از 12 می فقط 4.5 درصد افزایش یافته است.

بازده قیمت روزانه LDO/USD در مقابل BTC/USD، ETH/USD و TOTAL. منبع: TradingView

اما دلایل عملکرد Lido DAO در حال حاضر از بقیه بازار ارزهای دیجیتال چیست؟ بیایید نگاهی دقیق تر به سه عامل بزرگی که احتمالاً باعث افزایش قیمت LDO می شوند بیندازیم.

بازگشت سپرده گذاران اتریوم پس از Shapella

بهبود قیمت LDO همزمان با ورود مثبت خالص به قرارداد اثبات سهام (PoS) اتریوم در روزهای اخیر است.

Lido DAO در درجه اول یک پلتفرم استیکینگ مایع اتریوم است. این امکان را به کاربران می‌دهد تا سرمایه‌های خود را برای اعتبار سنجی در اتریوم جمع کنند، بنابراین از الزام شبکه برای واریز حداقل 32 اتریوم دور می‌زند.

در ماه آوریل، اتریوم ارتقاء شبکه ای به نام Shapella را انجام داد که از برداشت پاداش از قرارداد سهام پشتیبانی می کند. در نتیجه، قرارداد PoS شاهد روزهایی بود که مقدار ETH برداشت شده بیشتر از سپرده بود.

به عنوان مثال، خالص ETH در قرارداد PoS در 11 آوریل، یک روز قبل از ارتقاء Shapella، 19.27 میلیون ETH بود. بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط نانسن، این تعداد یک هفته بعد به 90704 کاهش یافت و به دنبال آن بهبودی مداوم صورت گرفت.

واریز و برداشت اتریوم به/از قرارداد PoS. منبع: نانسن

از 16 می، قرارداد Ethereum PoS بیش از 20 میلیون ETH داشت که نشان دهنده تقاضای فزاینده برای ارائه دهندگان خدمات استیکینگ مایع مانند Lido DAO است. قیمت نشانه مدیریت LDO احتمالاً از این روایت استفاده کرده است.

به عنوان مثال، نزدیکترین رقیب Lido DAO، RocketPool (RPL)، از پایین ترین سطح خود در 12 می، 15 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 50 دلار رسید.

راه اندازی شبکه اصلی Lido V2

لازم به ذکر است که Lido DAO از برداشت کامل ETH پشتیبانی نمی کند. در عوض، سهام اتریوم (stETH) را برای کاربران صادر کرده است، که می‌تواند آزادانه با سایر دارایی‌های رمزنگاری شده در صرافی‌ها معامله شود، که از نظر تئوری با نسبت 1:1 به ETH تعیین شده است.

اما این تا همین اواخر بود.

در 15 می، Lido DAO نسخه اصلی Lido V2 را راه‌اندازی کرد که به سهامداران اتریوم اجازه می‌دهد stETH خود را بسوزانند و از پروتکل با نسبت 1:1 خارج شوند. از زمان به‌روزرسانی، قیمت LDO 20% یا نیمی از 40% بازیابی آن تا کنون افزایش یافته است.

مطالب مرتبط: به محض باز شدن برداشت های Lido، درجه سانتیگراد 781 میلیون دلار در stETH جابه جا می شود

نهنگ‌های Lido DAO همچنین از حرکت صعودی LDO در روزهای منتهی به عرضه Lido V2 پشتیبانی کردند. و توسط منبع داده Lookonchain. این ممکن است نشان دهد که سناریوی “شایعات را بخر” ممکن است در افزایش قیمت LDO نقش داشته باشد.

افزایش قیمت LDO جهش گوه

از نقطه نظر فنی، جهش 40 درصدی LDO در نزدیکی خط روند پایین الگوی گوه سقوطی غالب آغاز شد. تحلیلگران سنتی سقوط گوه را به عنوان یک الگوی برگشت صعودی می بینند.

نمودار قیمت روزانه Lido DAO. منبع: TradingView

جفت LDO/USD اخیراً به طور مشابه رشد کرده است و هر بهبودی قیمت خود را به خط روند بالایی گوه می‌برد. اکنون، با حرکت مجدد قیمت در اطراف خط روند بالا، LDO ممکن است وارد مرحله شکست شود یا برای آزمایش مجدد خط روند پایین به عقب برگردد.

سناریوی خروج LDO شاهد افزایش قیمت به 3.35 دلار تا ژوئن 2023 خواهد بود که افزایشی حدود 50 درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی دارد. این هدف پس از افزودن حداکثر ارتفاع گوه به شکست احتمالی نزدیک به 2.70 دلار ظاهر می شود.

در مقابل، یک سناریوی عقب نشینی می تواند قیمت LDO را تا ژوئن 2023 به 1.56 دلار نزدیک کند که 30 درصد از سطح قیمت فعلی کاهش پیدا می کند. این سطح در گذشته به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.




نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید