3 دلیل برای اینکه هفته سختی برای بیت کوین، اتریوم و آلت کوین ها بوده است

3 دلیل برای اینکه هفته سختی برای بیت کوین، اتریوم و آلت کوین ها بوده است


نوسانات بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است، ورود به بازارهای نقدی همچنان خاموش است و تقویم اقتصادی این هفته نشان می دهد که نوسانات بازار کریپتو را متزلزل خواهد کرد.

با ادامه روند سال 2022، فقدان هیجان مثبت در بازار ارز دیجیتال وجود دارد. در حالی که بیت کوین (BTC) و آلت کوین ها تا شروع سال 2023 راکد هستند، دلایل متعددی وجود دارد که باعث افزایش نوسانات در ژانویه می شود.

ارزش های بازار برای دوره تعطیلات 2022. منبع: تحقیقات محرمانه

نامه Winklevoss به DCG FUD ورشکستگی را گیج می کند

در 2 ژانویه، کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران جمینی، نامه ای سرگشاده به بری سیلبرت، بنیانگذار گروه ارز دیجیتال (DCG) نوشت و به دنبال پاسخی در مورد 900 میلیون دلار وجوه قفل شده مشتری بود. جمینی برنامه “برنده” را با هماهنگی بری سیلبرت راه اندازی کرد و 900 میلیون دلار سرمایه مشتری از 16 نوامبر به دلیل مشکلات نقدینگی DCG قفل شده است. پس از این نامه، توییتر کریپتو شروع به تولید FUD برای DCG کرد و معتقد بود که مشکلات نقدینگی مشابهی با 3 Arrows Capital و FTX دارد.

فشار مالی که سوراخ بزرگ Gemini می‌تواند بر روی DCG وارد کند بسیار مهم است زیرا ممکن است مجبور شوند موقعیت‌های قابل توجه GBTC و ETHE خود را به همراه سایر موقعیت‌ها در تراست‌هایی که توسط شرکت‌های خواهرشان Grayscale مدیریت می‌شوند، بفروشند. طبق تحقیقات Arcane، راه دیگری برای DCG برای انجام تعهدات بدهی خود، شروع یک Reg M است.

Vetle Lunde، تحلیلگر ارشد Arcane Research گفت:

یک Reg M منجر به یک استراتژی آربیتراژ عظیم برای فروش نقطه کریپتو در برابر خرید سهام Grayscale Trust می شود. اگر این سناریو اتفاق بیفتد، بازارهای کریپتو ممکن است با روند نزولی بیشتری روبرو شوند.

دارایی های اعتماد در مقیاس خاکستری عرضه در گردش. منبع: تحقیقات محرمانه

ترس زیاد و نقدینگی کم

درام DCG و Gemini در زمانی می آید که احساسات بازار در حال کاهش است. علیرغم شواهدی مبنی بر برنامه ریزی سرمایه گذاران برای پیوستن به ارزهای دیجیتال در سال 2023، اکثر فعالان بازار احساس صعودی ندارند و تمایلی به مشارکت در دارایی های پرخطر ندارند. این شاخص در حال حاضر در مقیاس 100 امتیازی برابر با دسامبر در 26 قرار دارد.

شاخص ترس و طمع. منبع: Alternative.me

چنین سطح بالایی از ترس در مواقعی که نقدینگی پایین است اهمیت بیشتری دارد. فعالیت بازار به کاهش خود ادامه می‌دهد و به حجم‌هایی می‌رسد که قبل از اینکه بایننس کارمزد معاملاتی صفر را برای جفت‌های بیت کوین در 24 ژوئن معرفی کند، مشاهده نشده بود. حجم پایین معاملات نقطه ای نشان می دهد که مشارکت ضعیف بازار در اوایل سال جاری ادامه خواهد داشت.

حجم بیت کوین با و بدون بایننس. منبع: تحقیقات محرمانه

اگر DCG مسیر Reg M را دنبال کند و ارزش بازار نقدی پایین بماند، اصلاح قیمت کریپتو در کوتاه‌مدت شدیدتر می‌شود.

تقویم اقتصادی آتی به نوسانات احتمالی اشاره دارد

همانطور که در زیر نشان داده شده است، بازارهای کلان با رویدادهای قابل توجه در سال 2023 شروعی شلوغ دارند.

ازدواج کردن. 4 ژانویه:

  • PMI تولید ISM
  • US JOLTs (فرصت های شغلی)
  • صورتجلسه FOMC

پنج شنبه 5 ژانویه:

  • تراز تجاری ایالات متحده

هرزه. 6 ژانویه:

  • داده های اشتغال و بیکاری غیرکشاورزی
  • PMI غیر تولیدی ISM

آفتاب. 8 ژانویه:

  • پیشنهاد تسویه حساب Gemini به DCG منقضی می شود

پنجشنبه 12 ژانویه:

  • گزارش نرخ تورم CPI ایالات متحده

هرزه. 13 ژانویه:

  • بانک‌های ایالات متحده گزارش‌های درآمدی سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ خود را منتشر می‌کنند

اگر اعداد کمتر از حد انتظار باشد یا اتفاق غیرعادی رخ دهد، بازار سهام ممکن است با فروش واکنش نشان دهد.

کاهش حجم معاملات با نوسانات بیت کوین که به پایین ترین حد در 2.5 سال گذشته رسیده است. به گفته لوند، دوره نوسانات کم طولانی نخواهد بود.

لوند گفت،

این دوره‌های نوسان کم به ندرت طولانی طول می‌کشد و دوره‌های فشرده‌سازی نوسان، حتی در بازارهایی که قبلاً راکد بودند، با حرکات شدید دنبال می‌شدند.»

نوسانات BTC 7 و 30 روزه. منبع: تحقیقات محرمانه

برخی از تحلیلگران معتقدند که شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در 12 ژانویه افزایش تورم را نشان خواهد داد. اگر اینطور باشد، فدرال رزرو ممکن است به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، که در گذشته باعث کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال شده است.

با شرایط فعلی بازار، ورشکستگی بالقوه DCG و احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره همراه با کاهش نقدینگی بازار، بازار کریپتو می‌تواند با کاهش نزولی واکنش بیشتری نشان دهد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Kyle White

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉