3 دلیل که چرا قیمت اتریوم (ETH) تقریباً مقاومت 2.5 هزار دلاری را در این هفته شکست


افزایش اتر به بالاترین سطح 19 ماهه توسط انتظار ارتقای شبکه، پیشنهاد اخیر Vitalik Buterin و افزایش استفاده از DApp پشتیبانی شد.

اتر (ETH)، توکن اصلی شبکه اتریوم، علیرغم شکست در شکستن بالاتر از مقاومت 2400 دلاری، از 27 دسامبر 5.5 درصد افزایش یافته است. سرمایه گذاران اکنون این سوال را مطرح می کنند که چه چیزی باعث افزایش قیمت اتر می شود و آیا این عوامل همچنان اهمیت دارند یا خیر.

بالاترین قیمت 2446 دلاری در 28 دسامبر آخرین بار 19 ماه پیش مشاهده شد. این افزایش در حالی رخ داد که ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سطح 1.68 تریلیون دلار ثابت باقی ماند. این نشان می‌دهد که قیمت اتر ممکن است حرکت صعودی خود را تا 2500 دلار ادامه دهد، حتی اگر میانگین کارمزد تراکنش از 5 دلار فراتر رود. اگرچه این ممکن است بیش از حد به نظر نرسد، اما برای بسیاری از کاربران برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) می تواند سنگین باشد.

در حالی که منتقدان استدلال می‌کنند که شبکه اتریوم به دلیل ظرفیت محدودش برای مقیاس‌گذاری و راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی در سطح لایه پایه شکست خورده است، می‌توان به راحتی گرفتار روایت‌هایی شد که زنجیره‌های رقیب در حال افزایش هستند. این صحبت های منفی بیشتر به دلیل عملکرد بهتر سولانا (SOL) و BNB (BNB) که به ترتیب 78 و 44 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته اند، تقویت شده است. به عنوان مثال، متی تیلور، یک توسعه دهنده باتجربه اکوسیستم Solana، پستی را در مورد این موضوع در شبکه اجتماعی X به اشتراک گذاشت.

ادامه مطلب


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید