3 دلیل برای رد شدن قیمت اتریوم در 1300 دلار


معامله گران مطمئن نیستند که آیا اتریوم می تواند سطح 1200 دلار را حفظ کند زیرا S&P 500 به سرعت به حمایت بحرانی 3900 نزدیک می شود و داده های مشتقات ETH نشان دهنده نزولی بیشتر است.

اتر (ETH) بین 28 نوامبر تا 5 دسامبر 11.3% افزایش یافت و قبل از مواجهه با 4.6% رد شدن، به 1300 دلار رسید. سطح مقاومت 1300 دلاری به مدت بیست و شش روز زمین را حفظ کرده است و این محتمل ترین توضیح برای اصلاح 6 دسامبر به 1240 دلار است.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 12 ساعت. منبع: TradingView

بنابراین، معامله‌گران از اینکه اتر 16 درصد بالاتر از 1070 دلاری که در 22 نوامبر به آن رسیده بود، راحت معامله می‌شود، اما شکست آن در یک سطح در تمام هفته ناامیدکننده است. علاوه بر امتناع قیمت، روحیه سرمایه گذاران زمانی بدتر شد که سه عضو سنای ایالات متحده از بانک سیلورگیت اطلاعاتی در مورد رابطه آن با FTX درخواست کردند.

قانونگذاران سؤالات خود را پس از «گزارش‌هایی که نشان می‌دهد سیلورگیت انتقال وجوه مشتریان FTX به Alameda را تسهیل کرده است» مطرح کردند و تا 19 دسامبر به بانک فرصت دادند تا پاسخ دهد.

در 5 دسامبر، NBC News گزارش داد که Silvergate ادعا کرد FTX و Alameda Research “قربانیان” “تصرف آشکار دارایی های مشتری و سایر عدم قضاوت” هستند.

پس از گزارش فایننشال تایمز مبنی بر اینکه وزارت خزانه داری بریتانیا به برخی دستورالعمل ها برای محدود کردن فروش ارزهای دیجیتال از خارج پایان می دهد، جریان اخبار منفی باقی ماند. این تغییرات به اداره رفتار مالی (FCA) اجازه می دهد تا بر عملیات شرکت های رمزنگاری در منطقه نظارت کند. این دستورالعمل ها به عنوان بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار تهیه می شود.

سرمایه گذاران نگران این هستند که اتر بتواند حمایت 1200 دلاری را از دست بدهد، اما همانطور که توسط معامله گر CashMontee تاکید شده است، شاخص سهام S&P 500 کلید خواهد بود – اما در حال حاضر، “بازار در حال بالا رفتن بیش از حد است.”

بیایید به داده‌های مشتقات اتر نگاهی بیندازیم تا ببینیم آیا فید اخبار نزولی بر احساسات سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد یا خیر.

افزایش جزئی در تقاضای نزولی برای اهرم قراردادهای آتی ETH

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه دو ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، وقتی معاملات آتی با تخفیف در برابر بازارهای نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است – یک شاخص روند نزولی.

حق بیمه سالانه مدت دو ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات به روند نزولی ادامه می دهند زیرا حق بیمه آتی اتر منفی است. بنابراین، خرس‌ها ممکن است جشن بگیرند که این اندیکاتور از حق بیمه خنثی 0 تا 4 درصد فاصله دارد، اما این بدان معنا نیست که معامله‌گران منتظر یک حرکت نزولی ناگهانی قیمت هستند.

بنابراین، معامله‌گران باید بازارهای اختیارات اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی خاص ابزار آتی را رد کنند.

معامله گران گزینه ها با ریسک های نزولی آرام می گیرند

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است.

در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 10 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند که شاخص چولگی را به زیر 10-% بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

انحراف دلتا در هفته گذشته تثبیت شده است و نشان می دهد که معامله گران اختیار معامله با ریسک های نزولی راحت تر هستند.

مربوط: نکات فراکتال «مارس 2020» اتریوم به پایین ترین حد خود اشاره می کند – اما خرس های ETH سقوط 50 درصدی را پیش بینی می کنند

نهنگ ها و سازندگان بازار در حال نزدیک شدن به احساسات خنثی برای اتر هستند، با تغییر دلتای 60 روزه در 12٪. در نتیجه، هم بازارهای آپشن و هم بازارهای آتی به معامله‌گران حرفه‌ای اشاره می‌کنند که می‌ترسند بازآزمایی پشتیبانی 1200 دلاری مسیر طبیعی اتریوم باشد.

پاسخ همچنین ممکن است در تقویم اقتصاد کلان آینده نهفته باشد که شامل تولید ناخالص داخلی (GDP) منطقه یورو و کانادا در 7 دسامبر و شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) در 13 دسامبر است.

در حال حاضر، شانس به نفع خرس های اتر است زیرا فید اخبار نشان می دهد که چشم انداز مقررات سخت گیرانه تر بر بازار سنگینی می کند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید