3 دلیل برای اینکه قیمت اتریوم در 1.9 هزار دلار در حال مبارزه است


قیمت ETH ممکن است تحت فشار کوتاه مدت به دلیل روند نزولی در سپرده ها، کاهش سهم بازار حجم DEX و داده های آتی که معامله گران روند نزولی را نشان می دهند، قرار گیرد.

از 12 می، قیمت اتر (ETH) برای حفظ سطح حمایت 1800 دلاری تلاش می‌کند زیرا سرمایه‌گذاران با فشار ناشی از بدتر شدن محیط نظارتی ارزهای دیجیتال و هزینه‌های بالای گاز شبکه اتریوم مواجه هستند. همچنین، آنچه بر قیمت اتر تأثیر منفی می‌گذارد، 3 شاخص است که به کاهش تقاضا برای برنامه‌های غیرمتمرکز آن (DApps) و عدم تقاضای خرید اهرمی از سوی معامله‌گران حرفه‌ای اشاره می‌کند.

تنظیم‌کننده‌ها برنامه‌هایی را برای محدود کردن بیشتر کارگزاران رمزنگاری اعلام می‌کنند

طبق اسناد دادگاه ارائه شده در 15 می، کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پاسخی رسمی در دادگاه در رابطه با دادخواست Coinbase برای تنظیم صریح ارزهای دیجیتال صادر کرده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد که تنظیم هر گونه قوانین ممکن است سال ها طول بکشد و در این میان، اقدامات اجرایی ادامه خواهد یافت.

در 16 می، شورای امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا، متشکل از وزرای دارایی همه کشورهای عضو، مقررات مورد انتظار بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCA) را تصویب کرد که از اواسط سال 2024 لازم الاجرا خواهد شد.

برخی استدلال می‌کنند که MiCA رشد کسب‌وکارها را در منطقه تسهیل می‌کند، در حالی که دیگران بر خطرات حریم خصوصی داده‌های کاربران شخصی و خطرات ناشی از راه‌حل‌های غیرقانونی، از جمله برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز می‌کنند.

کاهش سپرده های DApp نگران کننده است

شبکه اتریوم از افزایش هزینه های گاز، هزینه های مرتبط با تراکنش ها، از جمله مواردی که توسط قراردادهای هوشمند انجام می شود، رنج می برد. در 4 هفته گذشته، میانگین کارمزد تراکنش بیش از 9 دلار بوده است که تقاضا برای استفاده از DApp را به شدت محدود کرده است.

مجموع سپرده های اتر در شبکه اتریوم به پایین ترین سطح خود از آگوست 2020 رسیده است. چنین تجزیه و تحلیلی تأثیرات اشتراک گذاری بومی اتریوم را که اخیراً اجازه برداشت را می دهد، حذف می کند.

کل سپرده های برنامه های شبکه اتریوم در اتریوم. منبع: DefiLlama

طبق داده‌های DefiLlama، اتریوم DApps در 16 می به 14.9 میلیون ETH در کل ارزش قفل شده (TVL) رسید. این در مقایسه با 10 درصد کاهش از 16.5 میلیون اتریوم دو ماه قبل است. برای مقایسه، TVL با BNB در زنجیره هوشمند BNB اساساً در طول مدت مشابه ثابت بود، در حالی که سپرده‌های شبکه Polygon (MATIC) 29٪ افزایش یافت.

زنجیره هوشمند BNB به دنبال این است که در حجم DEX حرف اول را بزند

اتریوم ممکن است از زمان آغاز به کار خود پیشرو مطلق در حجم های DEX بوده باشد، اما این موقعیت در حال چالش است. سهم بازار اتریوم از نظر حجم در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در هفته منتهی به 5 مارس به 75 درصد رسید، اما در هفته منتهی به 14 می به پایین‌ترین سطح خود با 39.6 درصد کاهش یافت.

حجم هفتگی DEX به صورت زنجیره ای. منبع: DefiLlama

سودآوران در حجم معاملات DEX Arbitrum بودند که از 7% به 14% افزایش یافتند و BNB Smart Chain که از 5 مارس از 5.6% به 31% افزایش یافت. اما این رابطه چندان مستقیم نیست.

مطالب مرتبط: دستورالعمل مالیاتی اروپا به روز شده نیازمند گزارش تمام نقل و انتقالات دارایی های رمزنگاری شده است

داده ها نشان می دهد که معامله گران حرفه ای نزولی هستند

معاملات آتی اتر سه ماهه در میان نهنگ ها و جداول آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ثابت ماهانه معمولاً با قیمت جزئی در بازارهای نقدی معامله می‌شوند که نشان می‌دهد فروشندگان برای تاخیر در پرداخت پول بیشتری می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه 5 تا 10 درصد در سال معامله شوند – پدیده ای به نام contango که منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه مدت 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas

معامله گران حرفه ای اتر از اوایل آوریل از موقعیت های خرید اهرمی (شرط های صعودی) اجتناب کرده اند. علاوه بر این، حق بیمه آتی 1٪ اتریوم فعلی در آستانه منفی شدن است – به عنوان عقب نشینی شناخته می شود – در صورت تایید، این یک پرچم قرمز هشدار دهنده است زیرا روند نزولی بر صحنه حاکم است.

به طور خلاصه، این 3 شاخص نشان می دهد که شکستن مقاومت 1900 دلاری در کوتاه مدت دشوار خواهد بود، یعنی کاهش TVL، رکورد پایین سهم بازار DEX و عدم تقاضای خرید اهرمی. در حال حاضر، خرس‌های اتر کنترل دارند و از احتمال اصلاح قیمت پشتیبانی می‌کنند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید