3 دلیل برای اینکه قیمت اتریوم در سه ماهه دوم به 3000 دلار رسید


اتریوم روی زنجیره و شاخص‌های فنی یک استدلال صعودی بلندمدت برای قیمت اتریوم در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت نشان می‌دهند.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، پس از پایان سه ماهه قبلی با افزایش 55 درصدی، افزایش به 3000 دلار در سه ماهه دوم 2023 را هدف قرار داده است.

قیمت ETH نزدیک به شکست احتمالی است

قیمت اتر پس از پایین آمدن حدود 880 دلار در ژوئن 2022، دو برابر شد و مجموعه ای از رویدادهای منفی از جمله سقوط بازار سهام FTX، افزایش نرخ بهره و مقررات سختگیرانه ایالات متحده را دور زد.

در انجام این کار، ETH/USD یک مثلث صعودی ترسیم کرده است که با حمایت خط روند صعودی و مقاومت سطح افقی تایید می شود. این الگو خرید تهاجمی را پیشنهاد می‌کند، زیرا قیمت‌ها به طور مداوم افزایش می‌یابند در حالی که اوج‌ها ثابت می‌مانند، به عنوان نشانه‌ای از فشار فروش بالاتر در یک سطح خاص.

از 2 آوریل، قیمت ETH در حال آزمایش محدوده مقاومت افقی (1700-1820 دلار) برای حرکت شکست احتمالی است.

نمودار قیمت سه روزه ETH/USD با تنظیم فرعی «مثلث صعودی».

اگر قیمت بالاتر از محدوده مقاومت بسته شود در حالی که حجم های بالاتر را همراهی می کند، شکست تایید می شود. همچنین هدف شکست مثلث صعودی اقداماتی است که طول آن برابر با ارتفاع مثلث است.

به عبارت دیگر، هدف صعودی قیمت ETH در محدوده 3350-3900 دلار است، بسته به اینکه معامله‌گران در کجا حمایت خط روند صعودی مثلث را ببینند، همانطور که در T1 و T2 در نمودار بالا نشان داده شده است. این به معنای افزایش 80 درصدی تا ژوئن 2023 است.

برعکس، عقب نشینی از محدوده 1700 تا 1820 دلار خطر نصب صعودی را به تاخیر می اندازد و منجر به اصلاح بیشتر قیمت می شود.

عقب ماندگی نهنگ اتریوم همچنان قوی است

از دیدگاه زنجیره ای، روندهای کوتاه مدت و بلندمدت اتر به سمت گاو نر کج به نظر می رسد.

بر اساس آخرین داده‌های Santiment، اکثر گروه‌های نهنگ اتریوم در هفته‌های اخیر میزان ETH خود را افزایش داده‌اند. به عنوان مثال، عرضه اتر توسط آدرس هایی با موجودی 1000 تا 10000 ETH (آبی در نمودار زیر) در ماه مارس 0.5 درصد افزایش یافت.

توزیع عرضه اتر در میان معامله گرانی که حداقل 1000 ETH دارند. منبع: Santiment

به طور مشابه، گروه های تعادلی 1 میلیون تا 10 میلیون ETH (قهوه ای) و 10 میلیون تا 100 میلیون اتریوم به ترتیب شاهد افزایش 0.4 و 0.5 درصدی بودند.

این رشد در بحبوحه چیزی است که به نظر می رسد فشار فروش ناشی از گروه آدرس 100000-1 میلیون ETH (صورتی) و 10000-100000 ETH (نارنجی) را جذب می کند.

در عین حال، رشد را می توان به قراردادهای اثبات سهام شبکه یا به طور مستقیم یا با استفاده از سهامداران شخص ثالث مانند Lido DAO (LDO) نسبت داد.

کل سهام اتریوم 2.0 [in ETH]. منبع: Glassnode

اتر خالص سپرده شده به آدرس رسمی اتریوم 2.0 پس از افزایش نزدیک به 3.5 درصدی در ماه مارس، به بیش از 18 میلیون ETH افزایش یافته است.

مطالب مرتبط: تحلیلگران در مورد پیامدهای قیمت ETH ارتقای Shapella آتی اتریوم بحث می کنند

سپرده‌ها قبل از ارتقای اتریوم در شانگهای و کاپلا در 12 آوریل افزایش یافت که به سهامداران اجازه می‌دهد ETH را از قرارداد هوشمند PoS خود خارج کنند. در حال حاضر این امکان وجود ندارد.

MVRV Z-Score: قیمت اتریوم به پایین ترین سطح خود می رسد

استدلال‌های صعودی بیشتر ناشی از این است که امتیاز Z-Score MVRV اتریوم قبلاً وارد مرحله‌ای شده بود که قبل از افزایش قیمت ETH طولانی مدت بود.

امتیاز اتریوم MVRV-Z. منبع: Glassnode

MVRV Z-Score زمانی را ارزیابی می کند که اتریوم نسبت به “ارزش منصفانه” بیش از حد یا کمتر از ارزش گذاری شده است. به عنوان یک قاعده، امتیاز Z MVRV زمانی که ارزش بازار از ارزش واقعی بالاتر می رود، اوج های بازار (منطقه قرمز) را نشان می دهد، در حالی که نقطه مقابل آن پایین ترین سطح بازار (منطقه سبز) را نشان می دهد.

بهبودهای قبلی قیمت اتر همزمان با خروج MVRV Z-Score از منطقه سبز است و نشان می دهد که همین اتفاق می تواند در سه ماه آینده رخ دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید