3 دلیل برای اینکه قیمت BNB تا ژانویه 30 درصد دیگر کاهش می یابد

3 دلیل برای اینکه قیمت BNB تا ژانویه 30 درصد دیگر کاهش می یابد


BNB وارد فاز شکست الگوی مثلث صعودی غالب در کنار برخی عوامل منفی شد که می‌تواند قیمت را بیشتر پایین بیاورد.

BNB (BNB)، توکن بومی صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، بر اساس ترکیبی از شاخص‌های فنی و بنیادی، در هفته‌های آتی در معرض تصحیح قیمت قابل توجهی قرار دارد.

تخلیه مثلث BNB ادامه دارد

از منظر فنی، BNB وارد فاز شکست الگوی مثلث صعودی چند ماهه شده است که نشانگر ادامه روند است. شکست می تواند تا زمانی ادامه یابد که قیمت از نظر طول با حداکثر ارتفاع مثلث برابر شود.

به عبارت دیگر، هدف دامپ مثلث صعودی BNB نزدیک به 170 دلار است که حدود 30 درصد از سطوح قیمت فعلی مطابق شکل زیر کاهش یافته است. جفت BNB/USD ممکن است تا ژانویه 2023 به سطح ذکر شده کاهش یابد.

نمودار قیمت سه روزه که توزیع مثلث صعودی BNBUSD را نشان می دهد. منبع: TradingView

در حال حاضر، به نظر می رسد اقدام نزولی BNB نزدیک به 222 دلار باشد که اخیراً به عنوان یک سطح حمایتی قوی عمل کرده است، از جمله افت هایی که پس از فروپاشی Terra (LUNA) در می 2022 مشاهده شد.

BNB می تواند 222 دلار را به عنوان پشتیبانی بر اساس تنظیمات فنی یک گوه صعودی که در نمودار چهار ساعته شکل می گیرد، دوباره آزمایش کند.

نمودار قیمت 4 ساعته BNB/USD شامل یک تنظیم شکست گوه در حال افزایش است. منبع: TradingView

شورت های BNB شتاب بیشتری می گیرند

تنظیمات فنی نزولی برای BNB نشانه های بیشتری را از افزایش تعداد موقعیت های فروش دریافت می کند.

قابل ذکر است، کاهش قیمتی که BNB در روزهای اخیر شاهد آن بوده است با افزایش بهره باز (OI) که در 18 دسامبر از 415 میلیون دلار فراتر رفت، همزمان شد که بالاترین سطح از نوامبر 2021 بود. این موقعیت های فروش جدید در بازار BNB باز می کند.

نمودار قیمت روزانه BNB/USD در برابر کل بهره باز. منبع: TradingView

ویک، یک معامله گر و تحلیلگر آپشن، فوق الذکر اگر بیت کوین (BTC) بیشتر سقوط کند، BNB ممکن است با “مشکل بزرگ” مواجه شود. ضریب همبستگی روزانه بین BNB و BTC در طول تاریخچه آنها بیشتر مثبت بوده است.

او در توییتی نوشت: هدف اولیه 197 دلار است.

ترس از ورشکستگی بایننس باعث افزایش برداشت از صرافی می شود

از منظر بنیادی، BNB به دلیل مشکلات حقوقی رو به رشد پلتفرم اصلی خود، Binance، ضعیف تر به نظر می رسد. بایننس ممکن است با اتهامات جنایی احتمالی مرتبط با پولشویی و نقض تحریم ها روبرو شود.

مطالب مرتبط: Binance.US قصد دارد دارایی‌های Voyager Digital را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کند

همچنین، شکست FTX باعث ایجاد سوء ظن نسبت به بایننس در بین سرمایه گذاران شد. بسیاری از مردم فکر می کنند که بایننس، مانند FTX، ممکن است از BNB به عنوان وثیقه برای وام استفاده کرده باشد. در حالی که بایننس چنین شایعاتی را تکذیب کرد، بیانیه آنها کمک زیادی به BNB در شکستن روند نزولی نکرد.

نمودار قیمت روزانه BNB/USD. منبع: TradingView

علاوه بر این، طبق داده‌هایی که نانسن در 13 دسامبر منتشر کرد، افزایش عدم اطمینان باعث شد مشتریان در عرض یک هفته 3.6 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را برداشت کنند. برداشت سکه USD (USDC) متوقف شدیک استیبل کوین که توسط رقبای Circle و Coinbase پشتیبانی می‌شود و به شایعات مبنی بر ورشکستگی آن دامن می‌زند.

موجودی بیت کوین در بایننس. منبع: Glassnode

در ۱۴ دسامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس خطرات ورشکستگی را کم اهمیت جلوه داد و خاطرنشان کرد که صرافی در طول سقوط Terra و FTX برداشت‌های بزرگ‌تری را تجربه کرد و افزود که توانایی آن‌ها برای برآورده کردن درخواست‌های برداشت به «تست استرس» سالم اشاره می‌کند.

ژائو گفت: “اکنون سپرده ها در حال بازگشت هستند.”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉