3 دلیل برای دو برابر شدن قیمت بهمن (AVAX) تا مارس 2023

3 دلیل برای دو برابر شدن قیمت بهمن (AVAX) تا مارس 2023


آخرین افزایش قیمت AVAX درست پس از مشارکت Avalanche با خدمات وب آمازون و همزمان با افزایش بازار ارزهای دیجیتال صورت می گیرد.

بهمن (AVAX) در سال 2023 با افزایشی نزدیک به 55 درصد در دو هفته اول افتتاح شد. و اکنون، ترکیبی از شاخص‌های فنی و بنیادی نشان می‌دهد که توکن تا ماه مارس به بهبود خود ادامه می‌دهد.

شکست قیمت AVAX ادامه دارد

به نظر می رسد جفت AVAX/USD از می 2022 در حال شکل گیری یک الگوی گوه سقوطی است و اکنون وارد فاز شکست این الگو شده است.

نزول گوه زمانی رخ می دهد که روند قیمت در محدوده ای قرار می گیرد که توسط دو خط روند نزولی همگرا می شود. این الگو پس از خارج شدن قیمت از محدوده خود منحل می شود و به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، می تواند به اندازه فاصله بین خطوط روند بالا و پایین افزایش یابد.

نمودار قیمت روزانه که تنظیم گوه نزولی AVAX/USD را نشان می دهد. منبع: TradingView

به کارگیری این تئوری روی الگوی نزولی گوه AVAX، هدف خروج توکن را به حدود 34 دلار می رساند که حدود 115 درصد افزایش نسبت به سطوح قیمت فعلی دارد.

مشارکت آمازون Avalanche

روند صعودی AVAX زمانی دیده می‌شود که Ava Labs، توسعه‌دهنده شبکه Avalanche، ارائه‌دهنده رسمی راه‌حل‌های بلاک چین برای خدمات وب آمازون (AWS) شود.

به طور خاص، این شرکت ویژگی‌های جدیدی را پیاده‌سازی خواهد کرد که اجرای یک گره Avalanche را برای توسعه‌دهندگان از طریق بازار AWS آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان قادر خواهند بود با چند کلیک زیرشبکه های Avalanche ایجاد کنند.

این مشارکت در سناریوی عالی، سودمندی Avalanche را در بین مشاغل و دولت ها افزایش می دهد، که می تواند تقاضا برای توکن های AVAX را افزایش دهد. این انتظارات به توکن بهمن کمک کرد تا حدود 30 درصد در یک بازه زمانی تنظیم شده 24 ساعته افزایش یابد.

ماکرو از سناریوی صعودی پشتیبانی می کند

راه اندازی گوه رو به رشد AVAX نیز در بحبوحه مبانی اقتصاد کلان در حال تحول برای دارایی های مخاطره آمیز که می تواند برای کل بازار کریپتو در ماه های آینده مفید باشد، در حال ظهور است.

بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، اقتصاددانان به اتفاق آرا انتظار کاهش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا (CPI) را دارند. در حالت ایده‌آل، کاهش تورم می‌تواند باعث شود فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را متوقف کند و سرمایه‌گذاران را با پول نقد اضافی برای سرمایه‌گذاری در بازارهای پرریسک‌تر مواجه کند.

گزارش بعدی CPI در 12 ژانویه منتشر خواهد شد. JPMorgan & Chase پیش بینی می کند که اگر تورم دسامبر به 6.4٪ با احتمال 20٪ برسد، شاخص S&P 500 بین 3 تا 3.5٪ افزایش خواهد یافت. اگر قرائت تورم وارد محدوده 6.4٪ -6.5٪ شود، ممکن است شاخص 1.5-2٪ افزایش یابد، این سناریو به احتمال 65٪ است.

برنامه بازی JPMorgan در روز CPI. منبع: بلومبرگ

بنابراین، AVAX/USD می‌تواند همراه با شاخص معیار ایالات متحده با قرائت تورم نزولی افزایش یابد و حداقل تا نشست فدرال رزرو در 31 ژانویه به بهبود ادامه دهد.

خطرات منفی همچنان ادامه دارد

در همین حال، AVAX نشانه‌هایی از بلاتکلیفی در حدود 15.75 دلار نشان می‌دهد، سطح مقاومتی که حمایت قوی در جلسه ژوئن تا نوامبر 2022 است.

موارد مرتبط: اهداف قیمت بیت کوین شامل کاهش 14000 دلاری جدید است زیرا پاول فدرال رزرو از تورم جلوگیری می کند.

اگر قیمت نتواند به طور محکم بالای خط مقاومت ذکر شده بسته شود، احتمال اصلاح به سمت خط حمایت بعدی نزدیک به 10.50 دلار وجود دارد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، همان سطح به عنوان پشتیبانی در جلسه ژوئن-ژوئیه 2021 مؤثر بود.

نمودار قیمت سه روزه AVAX/USD. منبع: TradingView

به عبارت دیگر، AVAX با خطر 35 درصدی افت نسبت به سطوح فعلی قیمت مواجه است و این حرکت می‌تواند به طور کامل تنظیم گوه در حال سقوط را باطل کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉