3 معیار کلیدی قیمت اتریوم، قدرت آخرین رالی اتریوم را مورد تردید قرار داد


قیمت اتریوم در حال نشان دادن قدرت است، اما داده های شبکه و مشتقات نشان می دهد که اتریوم برای حفظ سطح قیمت 1850 دلار تلاش خواهد کرد.

قیمت اتر (ETH) با سطح مقاومت 1850 دلاری دست و پنجه نرم می کرد، اما در 4 آوریل، اتر به بالای 1900 دلار رسید و به بالاترین حد در 7 ماه گذشته رسید. اخیراً گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد کاتالیزورهای قیمت اتر صورت گرفته است، بیایید ببینیم آیا امکان شناسایی عوامل کلیدی پشت اقدام قیمت وجود دارد یا خیر.

هارد فورک آینده شانگهای می تواند عاملی در حرکت صعودی اخیر اتر باشد. در 12 آوریل، توانایی اعتباردهندگان برای برداشت سپرده‌های خود باز می‌شود، که به مشارکت‌کنندگان آزادی عمل می‌دهد، اما خطر فروش برای اتر نیز ایجاد نمی‌کند.

در حال حاضر 17.81 میلیون اتر در Beacon Chain وجود دارد، اما برخی اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از اختلال در بازار توسط جریان اتر انجام شده است. به عنوان مثال، از آنجایی که محدودیت برداشت روزانه 2200 وجود دارد، حداکثر تعداد باز کردن قفل روزانه 70000 ETH است.

مقیاس پذیری و خطرات اعتبارسنجی خودخواهانه هنوز وجود دارد

با این حال، فورک آینده شانگهای به برخی از مبرم ترین مسائلی که در حال حاضر شبکه اتریوم را درگیر کرده است، رسیدگی نمی کند. مقیاس پذیری همچنان یک مسئله اصلی برای اکثر کاربران است، زیرا میانگین کارمزد تراکنش در هفته های اخیر حدود 5 دلار بوده است و کاربران را از برنامه های غیرمتمرکز دور می کند. (Dapps).

همچنین، مکانیسم اجماع فعلی از ماینرهای سرکش پشتیبانی می کند که عملکرد بهتری از سایر شرکت کنندگان در شبکه دارند. این پدیده ای است که به عنوان ارزش استخراجی ماینر شناخته می شود. (MEV). آنها می توانند به سرعت تمام معاملات برنده را از mempool ضرب کنند و در نهایت تصمیم بگیرند که کدام تراکنش ها را در بلوک کامل کنند و تراکنش های خود را قبل از دیگران انجام دهند.

یک مثال اخیر که توسط شرکت امنیتی CertiK در 3 آوریل برجسته شد، شاهد خسارت 25 میلیون دلاری به ربات‌های آربیتراژ بود که تلاش می‌کردند در مدت زمان کوتاهی توکن‌ها را برای کسب سود بخرند و برگردانند، زیرا یک اعتبارسنجی خودخواه جایگزین تراکنش‌ها شد.

طی 30 روز گذشته، 10 Dapp برتر در حال اجرا در شبکه اتریوم شاهد کاهش 18 درصدی آدرس‌های فعال بوده‌اند که احتمالاً نشان‌دهنده نارضایتی سرمایه‌گذاران از مشکلات جاری در اجرای اولیه استخراج‌کنندگان و هزینه‌های بالای تراکنش است.

30 روز فعالیت Dapp. منبع: DappRadar

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم تا ببینیم که آیا سطح 1850 دلار بر اساس احساسات سرمایه‌گذاران ETH پشتیبانی مؤثری خواهد بود یا خیر.

با وجود افزایش قیمت، مشتقات اتریوم هیچ بهبودی نشان نمی دهند.

حق بیمه سه ماهه آتی سالانه باید بین 5 تا 10 درصد در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. با این حال، زمانی که قرارداد در مقایسه با بازارهای نقدی سنتی با تخفیف (عقب‌افتاده) معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اعتماد معامله‌گران است و یک شاخص نزولی محسوب می‌شود.

حق بیمه سالانه مدت 3 ماهه اتر. منبع: Laevitas.ch

علیرغم افزایش 35 درصدی اتریوم در 25 روز، حق بیمه آتی اتر نتوانست از آستانه خنثی 5 درصد بالاتر برود. با این حال، عدم وجود اهرم، عدم تقاضای بلندمدت، همیشه به معنای انتظار عملکرد منفی قیمت نیست. در نتیجه، معامله‌گران باید بازارهای گزینه‌های اتر را مطالعه کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار احتمال تغییرات قیمت در آینده را قیمت‌گذاری می‌کنند.

انحراف دلتا 25% زمانی که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می پردازند، نشانه تعیین کننده ای است. به عنوان مثال، در بازارهای نزولی، معامله گران آپشن نرخ های بالاتری را برای کاهش قیمت در نظر می گیرند که باعث می شود شاخص چولگی به بالای 8 درصد برسد. از سوی دیگر، بازارهای صعودی تمایل دارند متریک چولگی را به زیر -8 درصد بکشند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تقاضای کمتری دارند.

مرتبط با: پروژه های اتریوم برای محافظت از کاربران در برابر قیمت های بالای ناشی از MEV ترکیب می شوند

اتر گزینه های 60 روزه 25% شیفت دلتا: منبع: Laevitas.ch

از اول آوریل، شیب دلتا نزدیک به صفر بوده است که نشان دهنده تقاضای مشابه برای گزینه های قرار دادن محافظ و ابزار تماس خنثی به نزولی است. از 22 مارس، زمانی که گزینه‌های اتر برای آخرین بار خوش‌بینی شدید نشان دادند، این امر به یک امر عادی تبدیل شده است.

حتی پس از تنظیم فشار منفی اضافی ناشی از باز کردن قفل توکن هارد فورک شانگهای، اتر همچنان به دلیل مقیاس پذیری و پیش اجراهای تراکنش با مشکلات جدی مواجه است. در نتیجه، مشتقات و معیارهای Dapp روی زنجیره، احتمال سقوط اتریوم را به زیر 1850 دلار افزایش می‌دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید