دومین ورشکستگی بزرگ بانک در ایالات متحده – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


شکست First Republic Bank یک هفته شلوغ اقتصادی کلان را آغاز کرد، در حالی که بیت کوین در حال حاضر با فشار نزولی مواجه است.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با هضم اخبار مهم اقتصاد کلان آغاز می کند زیرا دومین ورشکستگی بانکی در تاریخ ایالات متحده را متحمل می شود.

پس از یک تعطیلات آخر هفته، وقتی حرکت نزولی شروع شد، BTC/USD در شمع جدید هفتگی و ماهانه در نوسان بود.

پس از تثبیت قیمت بیت کوین به زیر 29000 دلار، قیمت بیت کوین در حال حاضر با فشار بالقوه بیشتری از طرف قیمومیت عمومی بانک First Republic و تصاحب آن توسط JPMorgan Chase مواجه شده است.

این حرکت که در جریان معاملات آسیایی اما قبل از افتتاح وال استریت اعلام شد، قبل از هفته شلوغی انجام می شود که فدرال رزرو تغییر بعدی نرخ خود را اعلام خواهد کرد.

در حالی که چیزهای زیادی برای پذیرش وجود دارد، پتانسیل برای ادامه شگفتی ها در بازارهای کریپتو واضح است.

کوین تلگراف در جمع بندی هفتگی محرک های قیمت کریپتو و بیت کوین به طور خاص به این خطرات و موارد دیگر نگاه می کند.

نوسانات قیمت BTC در بسته شدن ماهانه ثابت باقی می ماند

نوسانات ناگهانی کلاسیک با تبدیل شدن بیت کوین به یک شمع جدید هفتگی و ماهانه پس از پایان ماه آوریل همراه شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

پس از بسته شدن ماه در 29300 دلار، BTC/USD به سرعت سقوط کرد زیرا نقدینگی پیشنهادی از دفتر سفارش Binance خارج شد.

همانطور که منابع ردیابی Material Indicators اشاره می کند، این عامل باعث شد که یک شبه به پایین ترین سطح محلی 28,289 دلار برسد، همانطور که توسط داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView در Bitstamp ردیابی شده است.

بنابراین بیت کوین به اهداف “جهشی” خود برای برخی از جمله میشائل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، که به قدرت بالقوه در بازارهای آلتکوین بازگشته اشاره کرد، دست یافت.

بیت کوین پس از آزمایش های متعدد، 29200 دلار را نگه نداشت. برای بازی bounce به 28300 دلار رسید. بخش خوب؛ آلت‌کوین‌ها قوی‌تر رشد می‌کنند.» خلاصه شده است در روز

روز قبل، وان دی پوپ هشدار داده بود که بدون بازیابی 30000 دلار، بیت کوین نمی تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و در عین حال به طور دقیق سطح معکوس نهایی خود را پیش بینی کند.

در همین حال، معامله گر محبوب کریپتو تونی تایید کرد که منتظر حمایت 28300 دلاری است تا قبل از گرفتن موقعیت، خود را ثابت کند.

همین سطح برای سایر معامله گران از جمله نینجا نیز مهم بود، با سان تزو موافقت کرد که اگر شکست واضحی در منطقه 30000 دلاری وجود نداشته باشد، احتمال نزولی طولانی مدت باقی خواهد ماند.

ما همچنان در این منطقه مقاومت مهم پیشروی می کنیم. گفت دنبال کنندگان توییتر در 1 می.

“مثل همیشه، هرگز تصور نکنید که یک مقاومت تا زمانی که اتفاق نیفتد شکسته شود، زیرا نسبت ریسک به پاداش برای موقعیت های خرید بسیار پایین است. تا زمانی که از 31000 دلار تجاوز نکنیم، این طرح به همین شکل باقی خواهد ماند.»

جی پی مورگان در دومین ورشکستگی بانک های ایالات متحده، First Republic Bank را تصاحب می کند

برخلاف هفته گذشته، رویدادهای اقتصاد کلان در خط مقدم قرار خواهند گرفت زیرا فدرال رزرو برای تصمیم گیری درباره تغییرات نرخ بهره در روزهای آینده تشکیل جلسه می دهد.

علیرغم قیمت بالای بازارها، افزایش 0.25 درصدی که در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 3 می اعلام خواهد شد، هنوز تضمین نشده است.

تصویر همچنان پیچیده است. با حرکت فدرال رزرو به سمت افزایش علائم رکود قریب الوقوع، خطر فوری تری به شکل بحران بانکی که از ماه مارس ادامه یافت، به وجود می آید.

اولین بانک ریپابلیک (FRC)، که سهام آن تنها در ماه آوریل 75 درصد از دست داده است، از اول ماه مه توسط شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) تحت اعتماد عمومی قرار گرفته است. گروه خدمات مالی PNC، JPMorgan Chase & Co. و Citizens Financial Group Inc. از جمله وام دهندگان، از جمله بانک هایی بودند که برای FRC مناقصه می کردند، و جی پی مورگان در نهایت مسئولیت را بر عهده گرفت.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که این معامله باید قبل از شروع تجارت آسیایی نهایی و اعلام شود، اما این بیشتر طول کشیدتقریباً ساعت 8:00 UTC اعلام خواهد شد.

در حالی که انتظارات در هوا معلق است، توجه به فدرال رزرو معطوف شده است که خطر افزایش نرخ بهره در شرایط فعلی را به همراه دارد و بخش بانکی را بیش از پیش ناآرام می کند.

همانطور که آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول تجارت ارز دیجیتال BitMEX، اواخر ماه گذشته هشدار داد، ایالات متحده ممکن است بین یک مکان ناهموار و یک مکان ناهموار باشد.

منتظر باشید تا فدرال رزرو این مشکل را با حمایت از بخش بزرگتری از ترازنامه بانکی ایالات متحده حل کند. Money printer go brrr» بخشی از رویداد توییتر است خواندن در 29 آوریل، هیز هدف بلندمدت قیمت بیت کوین 1 میلیون دلاری را تکرار کرد.

بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، پس از افزایش پیش‌بینی‌شده در اخبار FRC، شرط‌بندی روی فدرال رزرو افزایش یافت و بازارها با شانس 90 درصدی به 0.25 درصد رسیدند.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

در همین حال، برای معامله گران بیت کوین، رویداد FOMC به خودی خود نقطه عطف بالقوه قیمت را نشان می دهد.

به نظر می رسد بیت کوین بار دیگر به یک استیبل کوین تبدیل شده است، این بار حدود 29200 دلار. بدیهی است که به دلیل تعطیلات آخر هفته است، اما من فکر می کنم که تا چهارشنبه به همین ترتیب نسبتاً ثابت خواهد ماند. تخمین زده قبل از بسته شدن ماهانه

ما جلسه FOMC خود را در روز چهارشنبه برگزار می کنیم، رویدادی که بسیار مورد انتظار است که یک انگیزه عالی خواهد بود.

روزهای FOMC تمایل به ایجاد نوسان در بازارهای کریپتو دارند، اگرچه اغلب کوتاه و “جعلی” هستند زیرا نقدینگی برای خرید و فروش قبل از بازگشت قیمت ها به سطوح قبلی گرفته می شود.

آوریل همچنان از عملکرد قیمت بیت کوین فوریه پیشی می گیرد

با وجود خونسردی فعلی در مورد قدرت قیمت بیت کوین، آوریل موفق شد از نامگذاری بدترین ماه سال 2023 جلوگیری کند.

داده های منبع ردیابی Coinglass نشان می دهد که بازده کلی برای BTC/USD 2.8٪ است.

نمودار بازده ماهانه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: شیشه سکه

اینها از فوریه گذشته است که هیچ سود قابل توجهی نداشته و در عین حال رکورد “سبز” بیت کوین را تا کنون حفظ کرده است.

با این حال، در بازه های زمانی هفتگی، نمودار کمتر اشتها آور به نظر می رسد، با شمع های هفتگی تلفیقی که ماهیت سرسخت مقاومت 30000 دلاری را برجسته می کند.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

برخی خوش بینانه باقی ماندند، با حساب محبوب توییتر Mickybull Crypto که اقدام قیمت آخر هفته را به عنوان یک ویژگی نمودار استاندارد رد کرد.

“این اقدام قیمت در بیشتر آخر هفته ها اتفاق می افتد. توجه: یکی از کلیدهای TA مناسب این است که بتوانید تشخیص دهید چه چیزی، چه چیزی است و چه چیزی احتمالاً اتفاق می افتد.” خواندن در 1 می

در همین حال، بسته شدن شمع هفتگی و ماهانه BTC صعودی است.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Mickybull Crypto/Twitter

معاملات روی زنجیره سوابق را به چالش می کشد

در زیر پوشش، فعالیت روی زنجیره داستانی جذاب از رشد بیت کوین در طول بازگشت آن در سال 2023 را روایت می کند.

تعداد روزانه تراکنش‌های بیت کوین که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode ثبت می‌شود، پس از مشاهده افزایش «انفجاری» در سال جاری به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود.

نمودار توضیحی شتاب تعداد تراکنش بیت کوین. منبع: Glassnode/ توییتر

داخل سریال توییتر گلاسنود با تحقیق در مورد قدرت کلی افزایش قیمت بیت کوین، اذعان کرد که حجم زنجیره ای هنوز به آن نرسیده است.

«تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین، فعالیت آدرس، نوشته‌ها و ازدحام Mempool همگی افزایش یافته‌اند. مانند رتبه HODLing و عرضه به دست آمده زیر 30000 دلار.

محکومیت ادامه دارد. با این حال، روند صعودی همچنان جوان است و حجم های زنجیره ای هنوز مورد حمایت قرار نگرفته اند.”

نمودار همراه، قیمت واقعی خرج نشده را نشان می دهد که در گروه های مختلف بازار توزیع شده است.

نمودار توزیع قیمت محقق نشده برای دارایی بیت کوین تنظیم شده است. منبع: Glassnode/ توییتر

در حالی که چک میت، تحلیلگر زنجیره اصلی Glassnode ادامه داد، او خوش بین بود که بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد و پایین ترین سطح در اواخر سال 2022 به پایین ترین سطح محلی خواهد رسید.

او گفت: «بهترین پیش‌بینی –> روند صعودی تأیید شد و احتمالاً پایین‌تر خواهد بود». نوشتآخرین تحقیقات را خلاصه می کند.

با این حال، جریان های سرمایه جدید محدود است و سرمایه دار موجود تحت سلطه پایگاه است. بنابراین، انتظار مسیری پرنوسان را داشته باشید که در آن معامله‌گران بازه‌های زمانی کمتری داشته باشند و تأثیر بیشتری بر نقدینگی داشته باشند. این احتمالاً یک تجمع ناباوری منفور کلان است که گاوهای نر کاهو دست زیادی را در مسیر راه می‌برد.

طمع بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به بالاترین حد چند ساله سقوط می کند

با نوسانات قیمت، احساسات بازار کریپتو پس از سقوط پایان آوریل در حال افزایش است.

مرتبط: قیمت بیت کوین به راحتی می تواند در 4 ماه آینده به 20000 دلار برسد – فیلیپ سوئیفت

خوانش‌های اخیر از شاخص ترس و طمع کریپتو نشان می‌دهد که «طمع» بازار به سمت سطوحی می‌رود که آخرین بار در نوامبر 2021 در بالاترین قیمت بیت کوین یعنی 69000 دلار مشاهده شده بود.

با این حال، یک شاخص عقب مانده، ترس و طمع، سهولتی را نشان می دهد که احساسات در حال حاضر تحت تأثیر نوسانات نسبتاً جزئی بازار قرار می گیرد.

این موضوع اهمیت سطوح مقاومت فعلی، به‌ویژه برای بیت‌کوین و اتریوم را تکرار می‌کند، که هر دو دارایی‌ها به ترتیب در 30000 دلار و 2000 دلار با خطوط کلیدی روبرو هستند.

شاخص ترس و طمع (صفحه نمایش). منبع: Alternative.me

مجله: چه اتفاقی برای EOS افتاد؟ جامعه برای یک بازگشت غیرمنتظره تیراندازی می کند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید