استیبل کوین 22 میلیون دلاری Curve Finance از زمان راه اندازی شبکه اصلی ضرب شد


پروتکل مالی غیرمتمرکز CurveDAO با موفقیت الگوریتمی استیبل کوین crvUSD خود را در شبکه اتریوم راه اندازی کرد.

پروتکل تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) Curve Finance یک استیبل کوین الگوریتمی مبتنی بر دلار آمریکا به نام crvUSD را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرده است و تاکنون بیش از ۲۲ میلیون دلار crvUSD استخراج کرده است.

طبق داده‌های Etherscan کاوشگر بلاک چین، این قرارداد در 8 ساعت گذشته بیش از 22 میلیون دلار به صورت crvUSD منعقد کرده است که 20 میلیون دلار از این مبلغ در 5 دقیقه اول منعقد شده است.

تصویری از داده های تراکنش crvUSD. منبع: Etherscan

استقرار CrvUSD در شبکه اتریوم گام مهمی در جهت انتشار عمومی استیبل کوین الگوریتمی است. به طور خاص، استیبل کوین برای کاربران عمومی غیرقابل دسترسی است و در انتظار ادغام با رابط کاربری front-end در وب سایت رسمی Curve است.

یکی از مدیران اجرایی در پاسخ به سوالی در چت رسمی Curve Finance تلگرام در مورد اینکه چه زمانی کاربران می توانند انتظار انتشار استیبل کوین را برای عموم داشته باشند، مدعی شد که “به زودی” عرضه خواهد شد.

طبق داده‌های DeFiLlama، در زمان انتشار، Curve Finance یکی از بزرگترین پروتکل‌های DeFi در صنعت است، با ارزش کل قفل شده (TVL) تقریباً 4.4 میلیارد دلار.

پس از فروپاشی اکوسیستم Terra در می 2022، زمانی که استیبل کوین TerraUSD (UST) لنگرگاه خود را از دست داد و ارزش توکن خواهر خود Terra که بعداً Terra Classic (LUNC) نام گرفت، استیبل کوین های الگوریتمی مورد انتقاد صنعت قرار گرفتند. بیش از 99 درصد ارزش UST توسط یک مکانیسم آربیتراژ پیچیده محافظت می شد که در نهایت توسط گروهی از معامله گران آگاه پایین آمد.

crvUSD Curve با UST که اکنون از بین رفته است متفاوت است و از طراحی مشابه با استیبل کوین DAI (DAI) MakerDAO (MKR) استفاده می کند. طبق مقاله سفید crvUSD، crvUSD به عنوان یک استیبل کوین با بدهی وثیقه ای عمل می کند، به این معنی که کاربران برای دریافت وام در crvUSD باید وثیقه سپرده گذاری کنند. دارایی ترجیحی برای استفاده به عنوان وثیقه هنوز توسط Curve Finance تعیین نشده است.

Curve تنها پروتکل DeFi نیست که هدف آن ارائه یک استیبل کوین الگوریتمی به بازار است. پروتکل رقیب Aave (AAVE) نسخه آزمایشی «استیبل کوین غیرمتمرکز و با پشتوانه وثیقه بومی» خود را با نام GHO در فوریه سال جاری منتشر کرد.

مرتبط با: DeFi رشد zkSync را در حین استقرار 1 اینچی در پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه 2 اتریوم فعال می‌کند.

برنامه Curve برای انتشار یک استیبل کوین الگوریتمی اولین بار در یک پست توییتر توسط عضو تیم Curve @mrblocktw در 21 ژوئیه 2022 اعلام شد.

بعداً در همان روز، مایکل اگوروف، بنیانگذار Curve تایید شده استیبل کوین در اجلاس ReDeFine Tomorrow Web3 بیش از حد ایمن خواهد شد.

بر اساس داده های TradingView، پس از راه اندازی استیبل کوین جدید، توکن بومی Curve DAO (CRV) پروتکل حدود 7 درصد افزایش یافته است. CRV در حال حاضر با قیمت 0.96 دلار تغییر می کند.

مجله: بنیانگذار Polygon Miden، ZK را «پایان بازی» برای مقیاس‌بندی بلاک چین‌ها تجمیع می‌کند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *