بازنشستگی 190 میلیارد دلاری انتاریو پس از از دست دادن سرمایه گذاری FTX به کریپتو نه می گوید


صندوق بازنشستگی دو بار سرمایه گذاری کرده بود، یک بار در زمان اوج رشد خود در سال 2021 و دیگری در صرافی ارزهای دیجیتال، که در اوایل سال 2022 ورشکست شد.

طرح بازنشستگی معلمان اوناتاریو (OTPP) تصمیم گرفته است که سرمایه گذاری خود را از ارزهای دیجیتال دور کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که OTPP که بیش از 190 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند، پس از ورشکستگی در نوامبر 2022، کل سرمایه گذاری 95 میلیون دلاری خود را در صرافی FTX از دست داد.

OTPP یکی از حامیان بسیاری از صرافی ارزهای دیجیتال بود که اکنون ورشکسته شده است و دو بار سرمایه گذاری کرده است: یک بار در بازار صعودی سال 2021 و بار دیگر در دور سرمایه گذاری سری C صرافی در اوایل سال 2022.

جو تیلور، مدیر عامل OTPP در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت که عاقلانه نیست که صندوق بازنشستگی با سرمایه گذاری دیگری در حوزه رمزنگاری مواجه شود. تیلور گفت که آنها هنوز در حال بررسی اتفاقاتی هستند که در بازار سهام رخ می دهد و قبل از سرمایه گذاری در دارایی های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال بسیار محتاط تر خواهند بود. صندوق بازنشستگی وظیفه تامین حقوق بازنشستگی بیش از 330000 معلم و کارمند مدارس را بر عهده دارد.

ما وقت خود را صرف کردیم و اقدامات لازم را انجام دادیم. آنطور که فکر می کردیم نتیجه نگرفت. تمام اطلاعاتی که برای تصمیم گیری متعادل باید بدانیم به ما نشان داده نشد.

صندوق بازنشستگی اکنون قصد دارد سرمایه گذاری خود را به بازارهای سنتی تر مانند املاک و مستغلات و ورود به بخش وام خصوصی هدایت کند. ارائه‌دهنده طرح سرمایه‌گذاری قصد دارد در سه سال آینده 10 میلیارد دلار کانادا (7.4 میلیارد دلار) سرمایه‌گذاری کند تا پورتفولیوی خود را در مناطق مشخص‌شده بسازد.

مرتبط با: ایالت ویرجینیا می خواهد صندوق های بازنشستگی را در کشاورزی بازدهی DeFi مشارکت دهد

جدا از OTPP، صندوق بازنشستگی پیشرو دیگری به نام Caisse de dépôt et place du Québec (CDPQ) کل سرمایه گذاری 154.7 میلیون دلاری خود را در شبکه Celsius وام دهنده مشکل ارز رمزنگاری شده از دست داد. سلسیوس یکی از بسیاری از وام دهندگان کریپتو بود که در جریان شیوع کریپتو در سه ماهه دوم سال 2022 ورشکست شد.

سقوط چشمگیر FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در آن زمان، تأثیر جدی بر کل اکوسیستم داشت. منابع مالی رمزنگاری با کاهش اعتماد سرمایه گذاران و سرمایه گذاران خطرپذیر به اکوسیستم رمزنگاری به نقطه پایینی رسیده است. همچنین روایت اکوسیستم کریپتو در مورد پذیرش انبوه را معکوس کرد و نظارت نظارتی را از سراسر جهان به خود جلب کرد.

مجله: مصرف کنندگان سبز خواهان شفافیت زنجیره تامین از طریق بلاک چین هستند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *