16000 دلار توسط 2 معیار مشتق، محتمل ترین مسیر بیت کوین را دوباره آزمایش می کند.

16000 دلار توسط 2 معیار مشتق، محتمل ترین مسیر بیت کوین را دوباره آزمایش می کند.


نسبت بلند مدت به کوتاه معامله گران برتر و تقاضای قوی تر برای استیبل کوین ها در آسیا نشان می دهد که اصلاحات بیشتر قیمت محتمل تر است.

بیت کوین (BTC) در 16 دسامبر به زیر 16800 دلار سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته رسید. مهمتر از آن، این حرکت یک چرخش کامل از هیجان لحظه ای بود که در دسامبر به 18370 دلار رسید.

عجیب است که بیت کوین در مدت هفت روز 3.8 درصد کاهش یافته است، در حالی که شاخص S&P 500 در مدت مشابه افت 3.5 درصدی داشته است. بنابراین، از یک طرف، گاوهای بیت کوین با دانستن اینکه همبستگی نقش کلیدی ایفا می کند، احساس راحتی می کنند. اما در همان زمان، او قرارداد آتی 206 میلیون دلاری BTC را در دسامبر منحل کرد.

برخی از داده‌های اقتصادی نگران‌کننده از صنعت وام خودرو، سرمایه‌گذاران را ناامید کرده است زیرا نرخ پیش‌فرض مصرف‌کنندگان با درآمد پایین‌تر اکنون از سطح ۲۰۱۹ فراتر رفته است. نگرانی ها پس از آن به وجود آمد که میانگین پرداخت ماهانه برای یک خودروی جدید با 26 درصد افزایش طی سه سال به 718 دلار رسید.

همچنین، دو بانک مرکزی در کنار بانک انگلستان، نرخ بهره را 50 واحد پایه افزایش دادند و به بالاترین حد در چند سال گذشته رساندند – که تأکید می کند هزینه های استقراض احتمالاً بیشتر از آنچه بازار انتظار داشت به افزایش خود ادامه خواهد داد.

ابهام در بازارهای ارزهای دیجیتال پس از آن که دو تن از برجسته ترین حسابرسان به طور ناگهانی خدمات خود را ترک کردند و مبادلات را به حالت تعلیق درآوردند دوباره ظاهر شد. به عنوان مثال، وب سایت شرکت فرانسوی Mazars Group آفلاین است. این شرکت قبلاً با صرافی‌های مختلفی از جمله بایننس، کوکوین و کریپتو.کام کار کرده است.

در همین حال، طبق گزارش ها، شرکت حسابداری آرمانینو نیز خدمات حسابرسی کریپتو خود را خاتمه داده است. حسابرس با چندین پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال مانند OKX، Gate.io و صرافی مشکل دار FTX کار کرده است. جالب اینجاست که آرمانینو اولین شرکت حسابداری بود که به سال 2014 در صنعت کریپتو روابط برقرار کرد.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

حق بیمه استیبل کوین مستقر در آسیا به پایین ترین حد در 2 ماه گذشته رسید

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضای معامله‌گران خرده‌فروشی ارز دیجیتال مبتنی بر چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد باعث می‌شود که این اندیکاتور 100 درصد بالاتر از ارزش منصفانه باشد و در بازارهای نزولی، قیمت پیشنهادی استیبل کوین در بازار سرریز می‌شود و باعث تخفیف 4 درصدی یا بالاتر می‌شود.

USDC همتا به همتا در مقابل. USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC از 99 درصد در 12 دسامبر به 101.8 درصد افزایش یافته است که نشان دهنده تقاضای بالاتر برای خرید استیبل کوین از سوی سرمایه گذاران آسیایی است. این داده ها پس از اصلاح بی رحمانه 9.7 درصدی در پنج روز پس از اوج 18370 دلار در 14 دسامبر، برجسته شدند.

با این حال، این شاخص لزوما نباید صعودی تلقی شود، زیرا ممکن است استیبل کوین برای محافظت از خطرات نزولی در ارزهای دیجیتال خریداری شده باشد – به این معنی که سرمایه گذاران نزولی تر هستند.

خریداران اهرمی به آرامی در حوله پرتاب می شوند

معیار بلند مدت به کوتاه فقط عوامل خارجی را که ممکن است بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، صرافی داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

با سقوط بیت کوین به زیر حمایت 16800 دلاری، معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید اهرمی خود را نسبت به اندیکاتور لانگ-شورت کاهش دادند.

برای مثال، نرخ معامله‌گران بایننس از 1.11 در 14 دسامبر به سطح 1.04 فعلی کاهش یافت. در همین حال، Huobi با حرکت اندیکاتور از 1.01 به 0.05 در همان دوره، کاهش متوسطی را در نسبت بلند-کوتاه نشان داد.

اخیراً، متریک در صرافی OKX از 1.00 در 14 دسامبر به نرخ فعلی 0.98 کاهش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران نسبت های اهرمی به لانگ خود را در پنج روز گذشته کاهش داده اند که نشان دهنده کاهش اعتماد در بازار است.

یک آزمایش مجدد بالقوه 16000 دلار محتمل است.

پرمیوم متوسط ​​101.8 درصدی استیبل کوین در آسیا، همراه با اطلاعات نزولی اندیکاتور بلند مدت از معامله گران برتر، داستانی را روایت می کند که در آن خریداران به آرامی تسلیم بدبینی می شوند.

همچنین، انحلال 206 میلیون دلاری در قراردادهای آتی طولانی BTC نشان می دهد که خریداران همچنان از اهرم بیش از حد استفاده می کنند و طوفانی عالی برای یک مرحله دیگر اصلاح ایجاد می کند.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به شدت به مبادلات سنتی وابسته است. با این حال، داده‌های ضعیف اقتصاد کلان و عدم قطعیتی که توسط شرکت‌های مجری ارزهای دیجیتال ایجاد می‌شود، نشان می‌دهد که احتمال آزمایش مجدد بیت کوین 16000 دلار بیشتر است.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉